www.svethardware.cz
>
>

Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware

Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
, , aktualita
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
K oblíbeným
reklama
Ransomware je v posledních letech velmi populární metodou útoků na počítače. Virus zašifruje soubory na disku a vyzve uživatele, aby zaplatil (obvykle v kryptoměnách) za jejich odemčení. Tak se stalo před pár dny v Texasu, který zažil koordinovaný útok na vládní úřady. Těch bylo napadeno rovnou 23 a od pátku přestávali mít úředníci přístup k souborům na počítačích. Ty byly zašifrovány ransomwarem, přičemž k názvu souboru byla připojena přípona ".jse". Úřady tak začaly od pátečního rána nahlašovat útok úřadu Department of Information Resources (DIR).
 
Hacker
 
 
Zatím není známo, jaký typ ransomwaru tyto počítače napadl, proto je zatím označován jako ".JSE ransomware", některé antiviry jej detekují jako trojského koně Nemucod, což bude patrně způsob, jak se ransomware dostal do napadených počítačů. Do řešení problému a návratu systémů k normálu se zapojilo několik organizací a úřadů jako Division of Emergency Management, FBI, DHS, Texas Department of Public Safety a další. Nebylo však zveřejněno, které úřady byly napadeny a ani to, kolik vlastně vyděrači požadují peněz. Předpokládá se jen to, že byla tradičně využita forma starého dobrého phishingu, na který se i dnes nachytá spousta lidí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků Britské Tesco nechalo na internetu snímky desítek milionů RZ aut zákazníků
Citlivým údajem může být i fotografie registrační značky. To postihlo obchodní řetězec Tesco ve Velké Británii, který měl nedávno problém s tím, že databázi snímků RZ svých zákazníků nechal povalovat volně na internetu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek23 komentářů
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
20.9.2019, aktualita, Jan Vítek