www.svethardware.cz
>
>

Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware

Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
, , aktualita
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
K oblíbeným
reklama
Ransomware je v posledních letech velmi populární metodou útoků na počítače. Virus zašifruje soubory na disku a vyzve uživatele, aby zaplatil (obvykle v kryptoměnách) za jejich odemčení. Tak se stalo před pár dny v Texasu, který zažil koordinovaný útok na vládní úřady. Těch bylo napadeno rovnou 23 a od pátku přestávali mít úředníci přístup k souborům na počítačích. Ty byly zašifrovány ransomwarem, přičemž k názvu souboru byla připojena přípona ".jse". Úřady tak začaly od pátečního rána nahlašovat útok úřadu Department of Information Resources (DIR).
 
Hacker
 
 
Zatím není známo, jaký typ ransomwaru tyto počítače napadl, proto je zatím označován jako ".JSE ransomware", některé antiviry jej detekují jako trojského koně Nemucod, což bude patrně způsob, jak se ransomware dostal do napadených počítačů. Do řešení problému a návratu systémů k normálu se zapojilo několik organizací a úřadů jako Division of Emergency Management, FBI, DHS, Texas Department of Public Safety a další. Nebylo však zveřejněno, které úřady byly napadeny a ani to, kolik vlastně vyděrači požadují peněz. Předpokládá se jen to, že byla tradičně využita forma starého dobrého phishingu, na který se i dnes nachytá spousta lidí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Vědcům v Koreji se podařilo vytvořit akumulátory s křemíkovou anodou Vědcům v Koreji se podařilo vytvořit akumulátory s křemíkovou anodou
Center for Energy Storage Research v Korea Institute of Science and Technology (KIST) je jedním z mnoha týmů, které se snaží vyvíjet lepší akumulátory. Vyvinuli baterie s křemíkovou anodou, která slibuje větší kapacitu i rychlejší nabíjení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
THQ Nordic přepracuje původní Gothic THQ Nordic přepracuje původní Gothic
Na konci předchozího roku studio THQ Nordic přineslo překvapivé demo přepracovaného původního dílu hry Gothic. Vývojáři tímto způsobem sondovali, zda by o případný remake byl mezi hráči dostatečný zájem. Byl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Specifikace PCIe 6.0 jsou ve verzi 0.5, příští rok budou dokončeny Specifikace PCIe 6.0 jsou ve verzi 0.5, příští rok budou dokončeny
Dlouhé roky jsme si vystačili s rozhraním PCIe 3.0 a popravdě řečeno, většina uživatelů ani nemá důvod chtít novější PCIe 4.0. Nejde ovšem pouze o PC, které může z rychlejšího PCIe těžit, respektive PC jsou v tomto ohledu spíše na okraji zájmu.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nové fámy o Ampere: obrovské 7nm čipy s dvojnásobkem CUDA na jeden SM Nové fámy o Ampere: obrovské 7nm čipy s dvojnásobkem CUDA na jeden SM
NVIDIA by mohla už přibližně za měsíc představit svou novou grafickou architekturu a s ní i konkrétní produkty. Podívejme se tak na to, co se říká o údajném 7nm čipu GA100, čili vlajkovém modelu generace Ampere. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
GeForce NOW nově ztrácí i Bethesdu, až na jediný titul GeForce NOW nově ztrácí i Bethesdu, až na jediný titul
Takovýto úvod do provozu služba GeForce NOW rozhodně nepotřebovala. Krátce po jejím spuštění byla zákazníkům upřena nabídka firmy Activision Blizzard a nyní se nově stahuje i Bethesda, a to až na jeden titul. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář