www.svethardware.cz
>
>

Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware

Přes 20 úřadů v Texasu napadl vyděračský ransomware
, , aktualita
Úřady v Texasu se staly terči koordinovaného útoku vyděračským softwarem, tzv. ransomware. Od pátku jim začaly kolabovat počítače a vyděrači se začali dožadovat výkupného za odemčení zašifrovaných souborů.
K oblíbeným
reklama
Ransomware je v posledních letech velmi populární metodou útoků na počítače. Virus zašifruje soubory na disku a vyzve uživatele, aby zaplatil (obvykle v kryptoměnách) za jejich odemčení. Tak se stalo před pár dny v Texasu, který zažil koordinovaný útok na vládní úřady. Těch bylo napadeno rovnou 23 a od pátku přestávali mít úředníci přístup k souborům na počítačích. Ty byly zašifrovány ransomwarem, přičemž k názvu souboru byla připojena přípona ".jse". Úřady tak začaly od pátečního rána nahlašovat útok úřadu Department of Information Resources (DIR).
 
Hacker
 
 
Zatím není známo, jaký typ ransomwaru tyto počítače napadl, proto je zatím označován jako ".JSE ransomware", některé antiviry jej detekují jako trojského koně Nemucod, což bude patrně způsob, jak se ransomware dostal do napadených počítačů. Do řešení problému a návratu systémů k normálu se zapojilo několik organizací a úřadů jako Division of Emergency Management, FBI, DHS, Texas Department of Public Safety a další. Nebylo však zveřejněno, které úřady byly napadeny a ani to, kolik vlastně vyděrači požadují peněz. Předpokládá se jen to, že byla tradičně využita forma starého dobrého phishingu, na který se i dnes nachytá spousta lidí.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny
Drony jsou velkou hrozbou nejen v rukou nezodpovědných amatérských pilotů, ale také v rukou teroristických organizací. Několik dronů totiž o víkendu zaútočilo na Saúdskou Arábii a její rafinérie, přičemž produkce ropy tak v zemi klesla o 50 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC
Procesory AMD EPYC se mohou díky svým 64 fyzickým jádrům pochlubit nebývalým hrubým výkonem, který byl nyní použit pro enkoding videa v reálném čase do 8K HEVC. Na to stačí jediný EPYC 7742. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Včera, aktualita, Jan Vítek18 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře