Přichází nový hi-end Cooler Masteru: skříň Cosmos C700P

Přichází nový hi-end Cooler Masteru: skříň Cosmos C700P
, , aktualita
Cooler Master vypustil do světa zbrusu novou verzi skříně, jejíž řadu si nemůžeme splést s ničím jiným. Jde o Cosmos, který ukazuje na odiv své charakteristické ližiny tvořící opěrné nohy dole i madla nahoře. 
K oblíbeným
reklama
Cooler Master Cosmos C700P je skříň, která zdůrazňuje všechno to, co jejich výrobci dnes považují za moderní. Máme tu tak pořádnou porci temperovaného skla tvořícího celou levou bočnici a na rozdíl od jiných skříní je toto sklo tvarované, čili vepředu zahnuté stejně jako pravá bočnice, ale ta je již kovová. A vedle toho tu je i RGB podsvícení vybraných částí. 
 
 
Novému modelu řady Cosmos tak zůstal jeho charakteristický vzhled a také velké rozměry, jimž odpovídá také vysoká hmotnost. Jde konkrétně o 639 x 306 x 651 mm (H x Š x V) a 22,2 kilogramů. Když k tomu přičteme hardware, můžeme se dostat až ke 30 kg a pak není divu, že samotné ližiny jsou hliníkové, aby vydržely zátěž při přenášení počítače i při jeho opoře.
 
 
Cosmos C700P je sice velký, takže nabízí dost prostoru i pro desky opravdového formátu E-ATX, předlouhé karty, vysoký procesorový chladič a radiátory vodního chlazení, ale v základu už není zrovna moc pozic pro disky, SSD či mechaniky, jak už jsme si také u moderních skříní mohli zvyknout. Je tu pouze jedna mechaniková, dvě 2,5"/3,5" a dvě 2,5" pozice, ovšem pro diskové šachty je tu připraveno více míst a my si je můžeme dokoupit za 6 eur. Stejně si tak můžeme pořídit skleněnou bočnici i místo pravé kovové, ale to už přijde na 70 eur. 
 
 
Nový Cosmos C700P je ale také vytvořen s ohledem na přizpůsobitelnost. Na vyndavatelné HDD šachty už jsme si zvykli, ale není obvyklé, aby nám nějaká skříň nabídla možnost otočení celého traye pro základní desku. Zde to možné je, a tak si ji můžeme umístit tak, aby směřovala konektory nahoru, pokud snad máme pocit, že při chlazení komponent se může uplatnit komínový efekt. K tomu bude ale vhodné si navíc pořídit za 10 eur speciální rámeček, který zakryje nahoře koukající kabeláž. 
 
 
Model
Cooler Master Cosmos C700P 
Celkové rozměry
639 x 306 x 651 mm (H x Š x V)
Hmotnost
22,2 kg
Materiál
SECC, sklo, plast
Kompatibilita
E-ATX (12 x 11"), ATX, Micro-ATX, Mini-ITX
procesorový chladič max. 198 mm vysoký
délka karet až 320 mm (490 mm bez HDD klece)
Šachty
1x 5,25"
2x 2,5"/3,5"
2x 2,5"
Přední I/O panel
1x USB 3.1 typ C
4x USB 3.0 typ A
2x audio
ovladač otáček ventilátorů
nastavení RGB podsvícení
Sloty
8x
Chlazení
přední 3x 140mm ventilátor (2x 140mm @ 1200 RPM nainstalované)
1x zadní 120/140mm ventilátor (1x 140mm @ 1200 RPM nainstalovaný)
3x vrchní pozice pro 120/140mm ventilátor
2x spodní pozice pro 120/140mm ventilátor

vodní chlazení: až 420mm vepředu (bez 5,25" šachty)
až 360mm nahoře (bez HDD šachty)
až 240mm vespod
120/140mm vzadu
 
Skříň bude na českém trhu od konce října, a to za doporučenou cenu 8640 Kč s daní. 
 
Zdroj: TZ Cooler Master
reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek