Přichází nový hi-end Cooler Masteru: skříň Cosmos C700P

Přichází nový hi-end Cooler Masteru: skříň Cosmos C700P
, , aktualita
Cooler Master vypustil do světa zbrusu novou verzi skříně, jejíž řadu si nemůžeme splést s ničím jiným. Jde o Cosmos, který ukazuje na odiv své charakteristické ližiny tvořící opěrné nohy dole i madla nahoře. 
K oblíbeným
reklama
Cooler Master Cosmos C700P je skříň, která zdůrazňuje všechno to, co jejich výrobci dnes považují za moderní. Máme tu tak pořádnou porci temperovaného skla tvořícího celou levou bočnici a na rozdíl od jiných skříní je toto sklo tvarované, čili vepředu zahnuté stejně jako pravá bočnice, ale ta je již kovová. A vedle toho tu je i RGB podsvícení vybraných částí. 
 
 
Novému modelu řady Cosmos tak zůstal jeho charakteristický vzhled a také velké rozměry, jimž odpovídá také vysoká hmotnost. Jde konkrétně o 639 x 306 x 651 mm (H x Š x V) a 22,2 kilogramů. Když k tomu přičteme hardware, můžeme se dostat až ke 30 kg a pak není divu, že samotné ližiny jsou hliníkové, aby vydržely zátěž při přenášení počítače i při jeho opoře.
 
 
Cosmos C700P je sice velký, takže nabízí dost prostoru i pro desky opravdového formátu E-ATX, předlouhé karty, vysoký procesorový chladič a radiátory vodního chlazení, ale v základu už není zrovna moc pozic pro disky, SSD či mechaniky, jak už jsme si také u moderních skříní mohli zvyknout. Je tu pouze jedna mechaniková, dvě 2,5"/3,5" a dvě 2,5" pozice, ovšem pro diskové šachty je tu připraveno více míst a my si je můžeme dokoupit za 6 eur. Stejně si tak můžeme pořídit skleněnou bočnici i místo pravé kovové, ale to už přijde na 70 eur. 
 
 
Nový Cosmos C700P je ale také vytvořen s ohledem na přizpůsobitelnost. Na vyndavatelné HDD šachty už jsme si zvykli, ale není obvyklé, aby nám nějaká skříň nabídla možnost otočení celého traye pro základní desku. Zde to možné je, a tak si ji můžeme umístit tak, aby směřovala konektory nahoru, pokud snad máme pocit, že při chlazení komponent se může uplatnit komínový efekt. K tomu bude ale vhodné si navíc pořídit za 10 eur speciální rámeček, který zakryje nahoře koukající kabeláž. 
 
 
Model
Cooler Master Cosmos C700P 
Celkové rozměry
639 x 306 x 651 mm (H x Š x V)
Hmotnost
22,2 kg
Materiál
SECC, sklo, plast
Kompatibilita
E-ATX (12 x 11"), ATX, Micro-ATX, Mini-ITX
procesorový chladič max. 198 mm vysoký
délka karet až 320 mm (490 mm bez HDD klece)
Šachty
1x 5,25"
2x 2,5"/3,5"
2x 2,5"
Přední I/O panel
1x USB 3.1 typ C
4x USB 3.0 typ A
2x audio
ovladač otáček ventilátorů
nastavení RGB podsvícení
Sloty
8x
Chlazení
přední 3x 140mm ventilátor (2x 140mm @ 1200 RPM nainstalované)
1x zadní 120/140mm ventilátor (1x 140mm @ 1200 RPM nainstalovaný)
3x vrchní pozice pro 120/140mm ventilátor
2x spodní pozice pro 120/140mm ventilátor

vodní chlazení: až 420mm vepředu (bez 5,25" šachty)
až 360mm nahoře (bez HDD šachty)
až 240mm vespod
120/140mm vzadu
 
Skříň bude na českém trhu od konce října, a to za doporučenou cenu 8640 Kč s daní. 
 
Zdroj: TZ Cooler Master
reklama
Nejnovější články
Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek