Prodejce Alternate.nl o dodávkách karet RTX 3000: špatné a horší

Prodejce Alternate.nl o dodávkách karet RTX 3000: špatné a horší
, , aktualita
Zatímco těžaři se chlubí celými stohy krabic s výkonnými modely karet GeForce RTX 3000, na trhu určeném pro běžné zákazníky je zle. Ten, kdo čekal, že od nového roku se dodávky zlepší a ceny snad klesnou, může zatím na něco takového rovnou zapomenout.
K oblíbeným
reklama
V posledních dnech a týdnech se na nás ve spojitosti s grafickými kartami valí jen špatné zprávy. Hodnota kryptoměn dále roste a s ní i ochota těžařů nakupovat vše, co umí jen trošku těžit. To nyní zahrnuje už i nové herní notebooky, které samy o sobě představují oproti pouhým grafikám obrovskou vstupní investici a přesto jsou těžaři toho názoru, že se jim to vyplatí. Tím se ovšem dále jen zužuje výběr zboží pro ty zákazníky, kteří mají zájem o vyloženě herní počítač. Konzolisté pak mohou jen děkovat za to, že nové PS5 a Xbox Series X/S těžbu neumožňují, respektive se k tomu nevyužívají, ostatně to by trh s tímto dotovaným hardwarem vypadal poněkud jinak. 
 
 
Prodejce Alternate.nl, který má své zastoupení v Německu, Holandsku a Belgii, se přitom nyní podělil o to, jaké dodávky karet RTX 3000 v nejbližší době očekává. Máme to podáno slovně a dosti výmluvně, a to i s informacemi o tom, jaký je o dané karty zájem ze strany zákazníků obchodu:
  • RTX 3090: velice malé dodávky (několik otevřených objednávek od zákazníků)
  • RTX 3080: rovněž velice malé dodávky (ovšem mnoho objednávek od zákazníků)
  • RTX 3070: malé dodávky (několik objednávek)
  • RTX 3060 Ti: velice malé dodávky (slušný počet objednávek)
Z toho vyplývá, že asi nejnižší šance je dostat se k nové GeForce RTX 3080, neboť se v jejím případě kombinuje vysoký zájem a mizivá dostupnost a o moc lepší to nebude ani s RTX 3060 Ti. Alternate.nl navíc i očekává, že se budou ještě více zvyšovat ceny, ale to už je jen důsledek celého průšvihu. 
 
V nejbližší době navíc bude ještě hůř, neboť za pár dní tu máme čínský Nový rok a to znamená, že tamní továrny se zavřou na týden až dva týdny. Vyhlídky na zlepšení ještě během tohoto kvartálu jsou tak už spíše nulové a co přinese druhý kvartál, na to už bychom potřebovali křišťálovou kouli. Server Extremetech také upozorňuje na to, že co se týče posledních pěti let, grafické karty se téměř po polovinu této doby prodávaly za vyšší ceny, než byly jejich doporučené částky. A to je důsledek především těžby kryptoměn, což dosud nedokázaly vyřešit ani specializované produkty s výkonnými ASIC.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala