www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP uvádí NASy TS-hx86 s QuTS a až 128 GB ECC paměti

QNAP uvádí NASy TS-hx86 s QuTS a až 128 GB ECC paměti
, , aktualita
Společnost QNAP v posledních týdnech představuje jednu novinku za druhou a tentokrát jde o nové NASy řady TS-hx86. Ty mají operační systémem QuTS pro podnikové nasazení, který umí např. SnapSync v reálném čase a další.
K oblíbeným
reklama
V nabídce NASů společnosti QNAP se poslední dobou objevilo několik novinek. Nyní představená řada TX-hx86 obsahující modely TS-h686 a TS-h886 míří o něco výše a je určena pro podnikové nasazení, kde by už základní NASy s QTS nemusely stačit a vyloženě velké a drahé podnikové NASy s QuTS do rackových serverů by byly zase zbytečné. TS-hx86 si tedy berou něco z obou světů a přináší operační systém QuTS do menšího desktopového balení.
 
QNAP TS-h686
 
Podporovány jsou tak nesčetné konfigurace RAID polí včetně funkcí Triple Parity a Triple Mirror. Nechybí schopnost deduplikace dat, komprese, funkce pro prodloužení životnosti SSD, samozřejmostí je tvorba snímků (rozdílových záloh) nebo funkce SnapSync pro synchronizaci primárního a sekundárního NASu v reálném čase. Samozřejmostí je i App Center, tradiční obchod s aplikacemi, který umožní dále rozšiřovat schopnosti NASu.
 
QNAP TS-h886
 
Pokud jde o model TS-h686, tak ten je vybaven 64bitovým 2jádrovým procesorem Intel Xeon D-1602 s taktem 2,5 GHz (turbo až 3,2 GHz). V základu má 8 GB UDIMM DDR4 ECC RAM v konfiguraci 2×4 GB, nicméně systém je možné osadit až čtyřmi 32GB moduly pro 128 GB kapacity. Co se týče disků, máme tu 4 šachty pro 3,5"/2,5" jednotky s rozhraním SATA 6Gb/s a další dvě 2,5" pozice pro SATA 6Gb/s HDD/SSD. K dispozici jsou dále také tři USB 3.2 Gen1 porty, dva M.2 NVMe Gen3 x4 sloty a podpora SSD cache. Aby toho nebylo málo, máme zde i dva sloty PCIe Gen3 x8. Zatímco v základu tu máme 4 porty 2.5GbE, tyto PCIe sloty umožní např. přidat další síťové karty. Může jít o karty QM2 s rychlostí až 40GbE, lze přidat další M.2 SSD, rozšiřující karty QXP nebo dokonce grafickou kartu pro HDMI výstup. Tento NAS má rozměry 231,9×224,9×319,8 mm. Spotřeba činí 61,1 W i s disky a o chlazení se starají dva ventilátory. NAS chladí 80mm ventilátor, CPU pak 97mm varianta a hlučnost dosahuje 18,6 dB(A).
 
TS-h886 nabídne výrazně výkonnější 4jádrový Xeon D-1622 s takty 2,6/3,2 GHz a v základu už má 2×8 GB paměti. Míst čtyř 3,5" pozic jich je tu rovnou šest. Z dalších rozdílů tu jsou už jen rozměry, které činí 231,9×292,9×319,8 mm a vyšší spotřeba 75,8 W. Také hlučnost dosahuje vyšších 20,4 dB(A).
 
Zdroj: qnap.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu Toshiba končí s počítači Dynabook, i zbytek divize prodala Sharpu
Společnost Toshiba se úplně zbavuje divize počítačů Dynabook. Výrazně většinový podíl tu už nějakou dobu měl Sharp a nyní mu prodala i zbývající pětinu. Toshiba tak končí s produkty, které ji pomohly proslavit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office Apple Mac šlo hacknout přes zazipovaný dokument z Microsoft Office
Bezpečnostní výzkumník Patrick Wardle, který kdysi pracoval v NSA, objevil chybu v operačním systému macOS i kancelářském balíku Microsoft Office. Spolu dokázaly nabídnout hackerům cestu do systému.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD Další únik potvrzuje DDR5 pro Intel Alder Lake, mohl by tak předběhnout AMD
Intel připravuje mnoho nových generací procesorů a jednou z novinek bude Alder Lake. Nyní se objevil další únik, který opětovně potvrdil, že by tyto procesory měly podporovat paměti DDR5 a mít je tak dříve než AMD.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700 Intel zpět ve světě 5G díky společnému modemu MediaTek T700
V listopadu minulého roku se Intel nechal slyšet, že bude spolupracovat s firmou MediaTek na vývoji 5G modemů. Nyní se objevil první plod společné práce, nový 5G modem MediaTek T700 pro laptopy s procesory Intel.
7.8.2020, aktualita, Milan Šurkala
Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky Robot Pepper skenuje obličeje a žádá lidi o nasazení roušky
Roboti pomáhají v době poznamenané pandemií onemocnění covid-19 různými způsoby. Humanoidní robot Pepper například dostal aktualizaci, aby byl schopen rozpoznávat lidské tváře s rouškou a bez roušky.
7.8.2020, aktualita, Kateřina Hoferková4 komentáře