www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP uvádí NASy TS-hx86 s QuTS a až 128 GB ECC paměti

QNAP uvádí NASy TS-hx86 s QuTS a až 128 GB ECC paměti
, , aktualita
Společnost QNAP v posledních týdnech představuje jednu novinku za druhou a tentokrát jde o nové NASy řady TS-hx86. Ty mají operační systémem QuTS pro podnikové nasazení, který umí např. SnapSync v reálném čase a další.
K oblíbeným
reklama
V nabídce NASů společnosti QNAP se poslední dobou objevilo několik novinek. Nyní představená řada TX-hx86 obsahující modely TS-h686 a TS-h886 míří o něco výše a je určena pro podnikové nasazení, kde by už základní NASy s QTS nemusely stačit a vyloženě velké a drahé podnikové NASy s QuTS do rackových serverů by byly zase zbytečné. TS-hx86 si tedy berou něco z obou světů a přináší operační systém QuTS do menšího desktopového balení.
 
QNAP TS-h686
 
Podporovány jsou tak nesčetné konfigurace RAID polí včetně funkcí Triple Parity a Triple Mirror. Nechybí schopnost deduplikace dat, komprese, funkce pro prodloužení životnosti SSD, samozřejmostí je tvorba snímků (rozdílových záloh) nebo funkce SnapSync pro synchronizaci primárního a sekundárního NASu v reálném čase. Samozřejmostí je i App Center, tradiční obchod s aplikacemi, který umožní dále rozšiřovat schopnosti NASu.
 
QNAP TS-h886
 
Pokud jde o model TS-h686, tak ten je vybaven 64bitovým 2jádrovým procesorem Intel Xeon D-1602 s taktem 2,5 GHz (turbo až 3,2 GHz). V základu má 8 GB UDIMM DDR4 ECC RAM v konfiguraci 2×4 GB, nicméně systém je možné osadit až čtyřmi 32GB moduly pro 128 GB kapacity. Co se týče disků, máme tu 4 šachty pro 3,5"/2,5" jednotky s rozhraním SATA 6Gb/s a další dvě 2,5" pozice pro SATA 6Gb/s HDD/SSD. K dispozici jsou dále také tři USB 3.2 Gen1 porty, dva M.2 NVMe Gen3 x4 sloty a podpora SSD cache. Aby toho nebylo málo, máme zde i dva sloty PCIe Gen3 x8. Zatímco v základu tu máme 4 porty 2.5GbE, tyto PCIe sloty umožní např. přidat další síťové karty. Může jít o karty QM2 s rychlostí až 40GbE, lze přidat další M.2 SSD, rozšiřující karty QXP nebo dokonce grafickou kartu pro HDMI výstup. Tento NAS má rozměry 231,9×224,9×319,8 mm. Spotřeba činí 61,1 W i s disky a o chlazení se starají dva ventilátory. NAS chladí 80mm ventilátor, CPU pak 97mm varianta a hlučnost dosahuje 18,6 dB(A).
 
TS-h886 nabídne výrazně výkonnější 4jádrový Xeon D-1622 s takty 2,6/3,2 GHz a v základu už má 2×8 GB paměti. Míst čtyř 3,5" pozic jich je tu rovnou šest. Z dalších rozdílů tu jsou už jen rozměry, které činí 231,9×292,9×319,8 mm a vyšší spotřeba 75,8 W. Také hlučnost dosahuje vyšších 20,4 dB(A).
 
Zdroj: qnap.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere Těžební Nvidia CMP 50HX bude také Turing. Pouze 90HX má být Ampere
Společnost Nvidia nedávno představila nové karty CMP pro těžbu kryptoměn. Jak se zjistilo, dva nejslabší modely budou ještě na architektuře Turing. Nyní už víme, že na Ampere bude založena jen nejsilnější verze.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát Počet investorů do kryptoměn na Robinhoodu vzrostl více než 10krát
Vysoké ceny kryptoměn se pochopitelně výrazně projevily i na počtu lidí, kteří do nich nově investují. Na platformě Robinhood jejich počet stoupl na více než 10násobek a jde nyní o miliony nových drobných investorů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
27.2.2021, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
26.2.2021, aktualita, Milan Šurkala