www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP vylepší jako certifikační organizace CVE zabezpečení svých systémů

QNAP vylepší jako certifikační organizace CVE zabezpečení svých systémů
, , aktualita
Společnost QNAP se pochlubila, že byla bezpečnostním institutem MITRA Corporation jmenována certifikační organizací CVE. Co to ale znamená pro nás? Ve zkratce to, že bychom se měli rychleji a lépe dozvídat o bezpečnostních rizicích. reklama
QNAP Systems se tak stává certifikační organizací CVE - Common Vulnerability and Exposure (CVE) Numbering Authority (CNA), a tak má právo implementovat do svých produktů informace o oslabezní zabezpečení a také bude moci získávat výstrahy ohledně zabezpečení, které se tak následně dostanou i k zákazníkům firmy provozujícím jejich síťová úložiště. 
 
 
QNAP tak na sebe chce vzít monitorování potenciálních bezpečnostních hrozeb označovaných unikátním CVE ID, k čemuž chce vyhradit své vlastní zdroje, přičemž my si od toho můžeme slibovat také dostupnost včasných aktualizací systémů QNAP, které budou reagovat na nové typy útoků.  
 
Firma pak doporučuje, aby její zákazníci pravidelně navštěvovali stránku Oznámení společnosti QNAP a odebírali Informační zpravodaj (Security Advisor), aby se dozvěděli o nejnovějších aktualizacích. To pochopitelně platí především pro firemní zákazníky nebo pro ty, kteří prostě mají na svých QNAP NAS uložena důležitá a/nebo vysoce citlivá data. 
 
Jak ukazuje seznam zpráv v odkazovaném zpravodaji, může jít například o informaci o problému v protokolu Samba, který umožní spustit škodlivý kód v případě, že útočník má k dispozici na serveru složku, do níž může zapisovat. Vedle toho se ani zde nezapomnělo na informování o známém ransomware WannaCry, i když se systémů NAS samotných v podstatě vůbec netýkal a i proto jsou zmiňovaná bezpečnostní rizika hodnocena od nulového (nebo jen pro informaci) až po kritická. 

Zdroj: TZ QNAP
reklama
Nejnovější články
Uhodni a vyhraj: chladič procesoru (19.2.) Uhodni a vyhraj: chladič procesoru (19.2.)
Máte přehled v počítačovém hardwaru? Rádi stavíte počítače? Prošlo Vám rukama již mnoho komponent? V tom případě si nenechte uniknout dnešní hádanku. Pokud jako první napíšete do diskuze, jaký chladič procesoru je na fotografii, získáte jej.
Dnes, soutěž, Karel Polívka26 komentářů
AMD přichází s SoC Ryzen V1000, konkurencí i pro Intel Gemini Lake AMD přichází s SoC Ryzen V1000, konkurencí i pro Intel Gemini Lake
Společnost AMD si připravila novou řadu System on Chip, které označuje za Ryzen V1000 a my víme, že půjde o konkurenci pro Intel Gemini Lake. Uplatnit se tak mohou v nettopech, netboocích či jiných úsporných počítačích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Tepelný rezonátor z MIT: nekonečný zdroj energie využívá změny v teplotách Tepelný rezonátor z MIT: nekonečný zdroj energie využívá změny v teplotách
Výzkumníci z MIT přišli s prototypem zařízení, které nazývají tepelný rezonátor. Ten dokáže vyrábět elektrickou energii na základě variací v okolní teplotě, čímž jde v podstatě o bezedný zdroj energie. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Remaster hry System Shock pozastaven, tvůrci "sjeli z cesty" Remaster hry System Shock pozastaven, tvůrci "sjeli z cesty"
V roce 2015 se objevil projekt, který nám měl nakonec přinést modernizovanou verzi hry System Shock. O té můžeme mluvit jako o jednom z hlavních milníků ve vývoji počítačových her, který jejich svět pomohl změnit. Nyní je ale tento projekt ohrožen.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové mohou sledovat utišující se masivní bouři na Neptunu Astronomové mohou sledovat utišující se masivní bouři na Neptunu
Neptun je v našem systému možná trošku opomíjeným obrem, který nemá velké prstence jako Saturn a ani obrovskou skvrnu a tak úžasné zbarvení jako Jupiter. Panuje však na něm velice divoké počasí s nejrychlejšími větry, které se kdy podařilo změřit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek