www.svethardware.cz
>
>
>
>

QNAP vylepší jako certifikační organizace CVE zabezpečení svých systémů

QNAP vylepší jako certifikační organizace CVE zabezpečení svých systémů
, , aktualita
Společnost QNAP se pochlubila, že byla bezpečnostním institutem MITRA Corporation jmenována certifikační organizací CVE. Co to ale znamená pro nás? Ve zkratce to, že bychom se měli rychleji a lépe dozvídat o bezpečnostních rizicích. reklama
QNAP Systems se tak stává certifikační organizací CVE - Common Vulnerability and Exposure (CVE) Numbering Authority (CNA), a tak má právo implementovat do svých produktů informace o oslabezní zabezpečení a také bude moci získávat výstrahy ohledně zabezpečení, které se tak následně dostanou i k zákazníkům firmy provozujícím jejich síťová úložiště. 
 
 
QNAP tak na sebe chce vzít monitorování potenciálních bezpečnostních hrozeb označovaných unikátním CVE ID, k čemuž chce vyhradit své vlastní zdroje, přičemž my si od toho můžeme slibovat také dostupnost včasných aktualizací systémů QNAP, které budou reagovat na nové typy útoků.  
 
Firma pak doporučuje, aby její zákazníci pravidelně navštěvovali stránku Oznámení společnosti QNAP a odebírali Informační zpravodaj (Security Advisor), aby se dozvěděli o nejnovějších aktualizacích. To pochopitelně platí především pro firemní zákazníky nebo pro ty, kteří prostě mají na svých QNAP NAS uložena důležitá a/nebo vysoce citlivá data. 
 
Jak ukazuje seznam zpráv v odkazovaném zpravodaji, může jít například o informaci o problému v protokolu Samba, který umožní spustit škodlivý kód v případě, že útočník má k dispozici na serveru složku, do níž může zapisovat. Vedle toho se ani zde nezapomnělo na informování o známém ransomware WannaCry, i když se systémů NAS samotných v podstatě vůbec netýkal a i proto jsou zmiňovaná bezpečnostní rizika hodnocena od nulového (nebo jen pro informaci) až po kritická. 

Zdroj: TZ QNAP
reklama
Nejnovější články
Ataribox Joystick je oslava retra Ataribox Joystick je oslava retra
Vše nasvědčuje tomu, že chystaná Ataribox nebude jen další obyčejná znovuzrozená konzole. Naposledy jsme se dozvěděli, že AMD pro ni přichystala speciální SoC a nyní se můžeme pokochat připravovaným joystickem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gigabyte uvádí pro náročné X299 AORUS Gaming 7 Pro Gigabyte uvádí pro náročné X299 AORUS Gaming 7 Pro
Společnost Gigabyte představila desku X299 AORUS Gaming 7 Pro, která je určena pro nejnovější procesory Intel Core X Series pro patici LGA 2066. Budeme si tak do ní moci umístit i 18jádrový model Core i9 7980XE.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch Chystá se Pip, herní konzole s Raspberry Pi na motivy Nintendo Switch
Na Kickstarteru se objevila kampaň týkající se herní konzole s prostým názvem Pip. Jde o variaci na úspěšné Nintendo Switch, která je založena na hardwaru Raspberry Pi, přičemž zdaleka nepůjde pouze o samotné hraní. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 7 1800X v obchodech výrazně zlevnil a přidává DLC ke Quake Champions AMD Ryzen 7 1800X v obchodech výrazně zlevnil a přidává DLC ke Quake Champions
V zahraničním obchodě Newegg zlevnil procesor Ryzen 7 1800X v akci Black Friday na pouhých 319 dolarů, což je slušné procento dolů ze základní ceny 500 dolarů, ovšem zrovna tento procesor aktuálně výrazně zlevňuje i u nás. Kde a o kolik?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Video: robot Atlas předvedl salto vzad Video: robot Atlas předvedl salto vzad
Boston Dynamics se nebojí schopnosti a dovednosti svých robotů ukázat velmi efektivně. Dočkali jsme se tak videa, ve kterém se předvádí již dlouhou dobu známý humanoidní robot Atlas. Tentokrát ale zvládne udělat i salto vzad. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková1 komentář