Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

Qualcomm Snapdragon X70 zvládl 8,3 Gbps na mmWave

, , aktualita
Qualcomm Snapdragon X70 zvládl 8,3 Gbps na mmWave
Mobilní datové připojení 5G se dočkalo dalších rychlostních rekordů. Společnosti Qualcomm se povedlo s výhradním využitím systému mmWage dosáhnout 8,3 Gbps. Velmi dobrých výsledků se povedlo dosáhnout i agregací na Sub-6GHz.
Qualcomm Snapdragon X70 zvládl 8,3 Gbps na mmWave
Modem Qualcomm Snapdragon X70 5G se dočkal několika vylepšení, které by měly posunout jeho schopnosti o něco dál. Už základní architektura poskytovuje např. AI Suite, Ultra-Low Latency Suite, PowerSave Gen3, samostatné mmWave nebo agregaci Sub-6GHz. Nově se tu ale objeví technologie Smart Transmit 3.0, která dovoluje využívání 2G-5G, mmWave a nově také Wi-Fi (od Wi-Fi 6 přes 6E až po 7) a Bluetooth. To zvyšuje pokrytí, spolehlivost a rychlosti napříč mobilními sítěmi, Wi-Fi a Bluetooth.
 
Qualcomm Snapdragon X70 5G
 
Modem umí využívat i výhradně mmWave datové spojení při rekordně vysokých rychlostech bez agregace s dalšími technologiemi (např. výpomocí pásem ze sub-6GHz). Agregací výhradně mmWave kanálů, a to 8×100MHz (8CC) ve 26GHz pásmu n258, se Qualcommu povedlo dosáhnout přenosové rychlosti 8,3 Gbps. Podle jeho slov by tak 2hodinový film v rozlišení 4K mělo zařízení stáhnout za pouhých 34 sekund. Tohoto výsledku se povedlo dosáhnout v laboratořích v San Diegu.
 
Qualcomm Snapdragon X70 5G
 
Zkoušelo se ale dosáhnout vysokých výsledků také na sub-6GHz. Agregací pásem přes 2,5GHz (n41) a 3,7GHz (n77) se v režimu 3×TDD (100+90+100MHz) povedlo dostat na 6,0 Gbps. V tomto případě by onen film zabral 48 sekund. I to je excelentní výsledek. Předpokládá se, že první mobilní zařízení s modemem X70 se objeví koncem letošního roku.
 


reklama