www.svethardware.cz
>
>
>
>

Radeony Phantom: ASRock se oficiálně stává AIB partnerem AMD

Radeony Phantom: ASRock se oficiálně stává AIB partnerem AMD
, , aktualita
Společnosti Asus, Gigabyte i MSI už dlouho vyrábí grafické karty a ASRock byl v tomto ohledu poněkud pozadu. Nyní už není, protože vysílá na trh celou rodinu karet Phantom, které jsou založeny na čipech Radeon. 
K oblíbeným
reklama
ASRock tak oficiálně vstupuje do společnosti výrobců grafických karet a zároveň AIB partnerů firmy AMD. Zatím to je tedy AMD a v budoucnu může následovat i společnost NVIDIA, a to by měla, pokud to ASRock myslí s výrobou grafických karet vážně. 
 
 
Nicméně nyní tu máme grafické karty Phantom Gaming, které zahrnují modely s grafickými čipy Radeon RX 580, Radeon RX 570, Radeon RX 560 a Radeon RX 550. ASRock vychvaluje především své chladiče, které využívají ventilátory s dvojitými kuličkovými ložisky a "extra velkou měděnou základnu s hliníkovými žebry a heatpipe". Na tom samozřejmě není nic zvláštního, ale záleží na provedení. ASRock si připravil dvě verze chladiče Phantom, které se liší svou velikostí a použitím dvou, nebo jednoho ventilátoru. 
 
 
Konkrétně tu tak máme následující novinky, jež ve všech případech disponují OC režimem s vyššími takty. Další specifikace se skrývají na stránkách (viz odkazy) a my můžeme ještě poukázat na to, že ASRock si připravil také vlastní utilitu pro nastavení a přetaktování svých karet, a to Phantom Gaming Tweak. Nyní je otázka, kdy se tyto karty dostanou na trh a s jakou dostupností. Produkty firmy ASRock se u nás běžně prodávají, a tak můžeme očekávat, že s grafickými kartami Phantom Gaming to nebude jiné. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou Dron DJI Air 2S byl oficiálně představen. S výrazně lepší kamerou
DJI uvádí nástupce pro Mavic Air 2, který přichází nejen s kratším názvem, ale především kamerou s kvalitnějším senzorem. Díky tomu lze pořizovat 20MPx fotky nebo 5.4K videa. Přidány byly také nové antikolizní senzory.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere NVIDIA údajně může chystat nové protitěžební verze i starších GeForce Ampere
Možná že se můžeme těšit na další a ještě mnohem zajímavější kolo souboje NVIDIA vs. těžaři, v němž už půjde o mnohem více než o pouhou GeForce RTX 3060. Dle známého leakera se možná připravují i nové verze starších čipů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Výpadek proudu v továrně TSMC: až 40.000 waferů půjde do koše Výpadek proudu v továrně TSMC: až 40.000 waferů půjde do koše
V továrně firmy TSMC na Tchaj-waně přerušil výrobu výpadek proudu, což se dle odhadů týká až 40.000 waferů. Nejde sice o nejmodernější provoz, ovšem nyní každá taková událost může jen dále narušit běh firem, které čekají na své čipy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
Ani Intel se nevyhne problémům, produkce CPU letos klesne a s ní i tržby Ani Intel se nevyhne problémům, produkce CPU letos klesne a s ní i tržby
Problémy se značně nevyrovnanou nabídkou a poptávkou začínají zasahovat i průmyslové velikány. Společnost Apple se potýká s nedostatkem displejů, jejichž výrobci nemají dost kontrolerů a nyní se ozývá také Intel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Engine Unity ohlásil nativní podporu NVIDIA DLSS Engine Unity ohlásil nativní podporu NVIDIA DLSS
Technologie DLSS představuje velice vítanou možnost, jak zvýšit snímkovací frekvenci i s prakticky neznatelným snížením kvality obrazu. Je tak pouze dobře, že se její podpora rozšiřuje a nyní i v rámci enginu Unity.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře