reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Radeony Phantom: ASRock se oficiálně stává AIB partnerem AMD

28.3.2018, Jan Vítek, aktualita
Radeony Phantom: ASRock se oficiálně stává AIB partnerem AMD
Společnosti Asus, Gigabyte i MSI už dlouho vyrábí grafické karty a ASRock byl v tomto ohledu poněkud pozadu. Nyní už není, protože vysílá na trh celou rodinu karet Phantom, které jsou založeny na čipech Radeon. 
ASRock tak oficiálně vstupuje do společnosti výrobců grafických karet a zároveň AIB partnerů firmy AMD. Zatím to je tedy AMD a v budoucnu může následovat i společnost NVIDIA, a to by měla, pokud to ASRock myslí s výrobou grafických karet vážně. 
 
 
Nicméně nyní tu máme grafické karty Phantom Gaming, které zahrnují modely s grafickými čipy Radeon RX 580, Radeon RX 570, Radeon RX 560 a Radeon RX 550. ASRock vychvaluje především své chladiče, které využívají ventilátory s dvojitými kuličkovými ložisky a "extra velkou měděnou základnu s hliníkovými žebry a heatpipe". Na tom samozřejmě není nic zvláštního, ale záleží na provedení. ASRock si připravil dvě verze chladiče Phantom, které se liší svou velikostí a použitím dvou, nebo jednoho ventilátoru. 
 
 
Konkrétně tu tak máme následující novinky, jež ve všech případech disponují OC režimem s vyššími takty. Další specifikace se skrývají na stránkách (viz odkazy) a my můžeme ještě poukázat na to, že ASRock si připravil také vlastní utilitu pro nastavení a přetaktování svých karet, a to Phantom Gaming Tweak. Nyní je otázka, kdy se tyto karty dostanou na trh a s jakou dostupností. Produkty firmy ASRock se u nás běžně prodávají, a tak můžeme očekávat, že s grafickými kartami Phantom Gaming to nebude jiné. 
 


reklama