www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeony RX 5500 XT se objevily v obchodě, jaké jsou a kolik stojí?

Radeony RX 5500 XT se objevily v obchodě, jaké jsou a kolik stojí?
, , aktualita
AMD Radeon RX 5500 XT by se měly už brzy dostat do prodeje či alespoň oficiálního předprodeje, přičemž ten neoficiální už v podstatě začal. Můžeme se tak podívat na úvodní nabídku i ceny. 
K oblíbeným
reklama
Jedná se konkrétně o nabídku čínského prodejce JD.com, která znamená potvrzení, že AMD přijde s Radeonem RX 5500 XT velice brzy. Dle starších informací by se tato karta měla začít prodávat od 12. prosince, čili přesně za týden. Obchod má zatím na svých stránkách zástupné obrázky, aby snad neporušil nějaké ujednání, přičemž zástupné mohou být i ceny nabízených karet. 
 
 
Ukazuje se ale aspoň to, že by ihned měly nastoupit různé verze od AIB partnerů firmy AMD, jako je Sapphire, XFX nebo Yeston. Obchod umožňuje si již nyní zamluvit svou kartu za zálohu 100 juanů a 8GB verze karet nabízí za 1499 juanů, což je necelých 5000 Kč. A i zde se píše o dodání nejdříve 12. prosince. 
 
 
Vypadá to také, že GPU na kartách Radeon RX 5500 XT bude asi jen opravdu jen ten samý čip se 1408 Stream procesory, možná s vyššími takty. O tom se ostatně mluvilo už dříve a nyní je to v podstatě potvrzeno, takže AMD si zřejmě zarezervovalo Navi 14 s 1536 Stream procesory pouze jako Radeon Pro 5500M pro společnost Apple. 
 
Server VideoCardz také píše, že dle jeho informací cena ještě nebyla oficiálně stanovena, takže to, co udává čínský obchod, může být nadhodnocená částka. Ale uvidíme, a to již brzy. AMD má také ještě možnost tyto karty představit 7. prosince, což je ovšem sobota. Datum 12.12. jako začátek prodeje ale už můžeme brát jako fakt.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xe-HPC s popisky: úžasná kombinace Foveros a EMIB Xe-HPC s popisky: úžasná kombinace Foveros a EMIB
Raja Koduri byl opět tajemný jako hrad v Karpatech a zveřejnil vedle fotografie nového dvoudlaždicového GPU Xe-HPC jen to, že bylo vytvořeno hned pomocí sedmi pokročilých křemíkových technologií. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
MSI konečně uvedlo TBP karet GeForce ve svých noteboocích MSI konečně uvedlo TBP karet GeForce ve svých noteboocích
Výrobci počítačů jen neochotně začínají reagovat na výzvu firmy NVIDIA, aby začali uvádět alespoň hodnoty TBP karet GeForce RTX 3000 v noteboocích. I přes počáteční výmluvy je nyní zveřejnila společnost MSI. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
OSIRIS-REx se už chystá k odletu, ještě jednou se ale podívá na svůj asteroid OSIRIS-REx se už chystá k odletu, ještě jednou se ale podívá na svůj asteroid
NASA se může těšit, že jí sonda OSIRIS-REx přiveze mnohem více materiálu z asteroidu Bennu, než doufala. Nyní už se připravuje na zážeh, který sondu vyšle zase zpět k Zemi, ale nebude to hned. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Deset satelitů Starlink už má komunikační lasery, obíhají po polární dráze Deset satelitů Starlink už má komunikační lasery, obíhají po polární dráze
Nedávno jsme se dozvěděli, že raketa Falcon 9 dopravila do vesmíru celkem 143 satelitů, čili rekordní počet. Patřilo mezi ně také dalších deset satelitů systému Starlink, které ale v tomto výjimečném startu samy představovaly výjimečný náklad. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA přestává v Evropě nabízet své RTX 3000 Founders Edition, co se děje? NVIDIA přestává v Evropě nabízet své RTX 3000 Founders Edition, co se děje?
Před týdnem se ukázalo, že ceny karet GeForce RTX 3000 Founders Edition nabízených v evropských obchodech šly nahoru nad původně stanovenou doporučenou cenu. Nyní to vypadá, že NVIDIA tyto karty rovnou přestává v Evropě nabízet. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek