www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeony RX 5500 XT se objevily v obchodě, jaké jsou a kolik stojí?

Radeony RX 5500 XT se objevily v obchodě, jaké jsou a kolik stojí?
, , aktualita
AMD Radeon RX 5500 XT by se měly už brzy dostat do prodeje či alespoň oficiálního předprodeje, přičemž ten neoficiální už v podstatě začal. Můžeme se tak podívat na úvodní nabídku i ceny. 
K oblíbeným
reklama
Jedná se konkrétně o nabídku čínského prodejce JD.com, která znamená potvrzení, že AMD přijde s Radeonem RX 5500 XT velice brzy. Dle starších informací by se tato karta měla začít prodávat od 12. prosince, čili přesně za týden. Obchod má zatím na svých stránkách zástupné obrázky, aby snad neporušil nějaké ujednání, přičemž zástupné mohou být i ceny nabízených karet. 
 
 
Ukazuje se ale aspoň to, že by ihned měly nastoupit různé verze od AIB partnerů firmy AMD, jako je Sapphire, XFX nebo Yeston. Obchod umožňuje si již nyní zamluvit svou kartu za zálohu 100 juanů a 8GB verze karet nabízí za 1499 juanů, což je necelých 5000 Kč. A i zde se píše o dodání nejdříve 12. prosince. 
 
 
Vypadá to také, že GPU na kartách Radeon RX 5500 XT bude asi jen opravdu jen ten samý čip se 1408 Stream procesory, možná s vyššími takty. O tom se ostatně mluvilo už dříve a nyní je to v podstatě potvrzeno, takže AMD si zřejmě zarezervovalo Navi 14 s 1536 Stream procesory pouze jako Radeon Pro 5500M pro společnost Apple. 
 
Server VideoCardz také píše, že dle jeho informací cena ještě nebyla oficiálně stanovena, takže to, co udává čínský obchod, může být nadhodnocená částka. Ale uvidíme, a to již brzy. AMD má také ještě možnost tyto karty představit 7. prosince, což je ovšem sobota. Datum 12.12. jako začátek prodeje ale už můžeme brát jako fakt.  


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA Ampere GA103 a GA104: první specifikace nových GeForce? NVIDIA Ampere GA103 a GA104: první specifikace nových GeForce?
Zatímco informace o zrychlování karet AMD Radeon RX 5600 XT jsou zcela reálné, údaje o Ampere GA103 a GA104 od NVIDIE můžeme brát zatím s velkou rezervou. I když je zmiňuje server VideoCardz jako obecně důvěryhodný zdroj.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
V čem se budou lidé prohánět po Měsíci? Lexus ukazuje návrhy lunárních vozidel V čem se budou lidé prohánět po Měsíci? Lexus ukazuje návrhy lunárních vozidel
Jak to bude jednou vypadat na Měsíci, až bude pro lidstvo běžné pořádat na něj výlety a zájezdy? Společnost Lexus představila sedm návrhů lunárních dopravních prostředků, na kterých by mohli návštěvníci Měsíce jezdit.
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
PowerColor také vylepšuje své Radeony RX 5600 XT PowerColor také vylepšuje své Radeony RX 5600 XT
Ke konci minulého týdne se ukázalo, že NVIDIA opravdu snížila oficiální cenu GeForce RTX 2060 na 300 dolarů a poté přišla reakce, kterou zatím nešlo přičíst firmě AMD, ale spíše jejímu dvornímu AIB partnerovi, Sapphire. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Kolem supermasivní černé díry SgrA* obíhají čtyři záhadné objekty Kolem supermasivní černé díry SgrA* obíhají čtyři záhadné objekty
Střed naší Galaxie je ostře sledovaný, neboť v něm sídlí velice zajímavý objekt, a sice supermasivní černá díra Sagittarius A* (SgrA*). Nyní byly přitom v jeho blízkosti objeveny čtyři nové záhadné objekty, co jsou zač?
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Plugin WP Database Reset pro WordPress má nebezpečné chyby Plugin WP Database Reset pro WordPress má nebezpečné chyby
To, že oblíbený CMS WordPress není vždy úplně bezpečný, ví každý. To ale obvykle pramení z chybné konfigurace správcem webu a nainstalovaných pluginů. WP Database Reset se ukázal být jedním z nich.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala