www.svethardware.cz
>
>

Raspberry Pi Foundation otevřelo první kamenný obchod

Raspberry Pi Foundation otevřelo první kamenný obchod
, , aktualita
Organizace stojící za populárním minipočítačem Raspberry Pi otevřela v Británii svou první kamennou prodejnu. Zákazníci se tam mohou podívat na některé možnosti využití a samozřejmě zakoupit počítač i příslušenství.
reklama
Pokud byste si chtěli zakoupit jednodeskový počítač Raspberry Pi, patrně si ho objednáte z internetového obchodu. Nezisková organizace Raspberry Pi Foundation ovšem tento týden přidala nový prodejní kanál v podobě vlastního kamenného obchodu. Otevřen byl v britském univerzitním městě Cambridge, konkrétně v tamním obchodním centru Grand Arcade. Přímo v obchodě si mohou zákazníci zakoupit některý z minipočítačů včetně nejnovějšího modelu Raspberry Pi 3 A+. K dispozici ovšem budou také knihy o Raspberry Pi, příslušenství a dárkové předměty jako například hrnečky s malinovým logem. Některé produkty budou exkluzivně dostupné pouze v obchodě.
 
 
Hlavní výhodou Raspberry Pi Store bude možnost si vše prohlédnout na vlastní oči a vyzkoušet. Kromě demonstrace využití počítače by měl být k dispozici jeden model, se kterým si zákazníci mohou hrát. Obchod funguje zcela bezhotovostně, takže zaplatit lze pouze platebními kartami. V tuto chvíli neexistuje možnost si zboží objednat přes internet a vyzvednout v prodejně, zakoupit produkty Raspberry Pi online lze tedy nadále pouze přes obchody třetích stran. Raspberry Pi Store neslouží ani jako servisní středisko, případné reklamace produktů zakoupených mimo kamennou prodejnu lze tedy provést pouze u daného prodejce.
 
 
Raspberry Pi Foundation zatím neoznámila plány otevřít další prodejny, ať už ve Velké Británii nebo jinde v Evropě.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 % Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 %
Aktualizace aplikací od Adobe přinesla několik zajímavých vylepšení. Lightroom CC se dočkal chybějících funkcí z klasické verze a všechny programy pak dostaly funkci Enhance Detail. Ta umožní zvýšit rozlišení snímků až o 30 % díky AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů
V poslední době se dozvídáme o tom, jaké investice v nejbližší době čekají Intel. Mluvilo se již o 11 miliardách v Izraeli, podstatném rozšiřování provozů v Oregonu a nyní to jsou podrobnosti o rovněž již známých investicích v Irsku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106 NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106
Grafický čip NVIDIA TU116 se uplatní na grafických kartách GeForce GTX 1660 Ti, které očekáváme už za týden. Můžeme se podívat na to, jak velký je tento čip oproti TU106 z karet RTX 2000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet
Je logické, že ve vesmíru dochází i ke kolizím celých planet, ostatně takovým způsobem měl vzniknout i náš Měsíc a v podstatě i Země. Nyní se ale našel příklad takové kolize i mezi exoplanetami. Podívejme se na systém hvězdy Kepler-107. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake
Společnost Soyo, o níž se v dnešní době moc často nedočteme, si připravila velice zajímavou desku s označením H310CM-V3H V2.0. Ta totiž podporuje procesory Intel Core 8. a 9. generace, na čemž by nebylo nic zvláštního, ale také 7. a 6. generace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek