Ray tracing jede, využije jej Metro Exodus, ukazuje jej EPIC Games

Ray tracing jede, využije jej Metro Exodus, ukazuje jej EPIC Games
, , aktualita
Vypadá to, že hitem mezi herními technologiemi se velice brzy stane ray tracing, který bude podporovat DirectX 12, AMD i NVIDIA. Chystají se jej také využít autoři hry Metro Exodus a EPIC Games už ukazují dema. 
K oblíbeným
reklama
EPIC Games na Game Developers Conference v San Francisku ukázali, na co se hráči mohou těšit díky nové podpoře ray tracingu v DirectX 12, kterou představil Microsoft ve spolupráci s firmami AMD, NVIDIA a dalšími. Ray tracing má moc velice podstatně vylepšit obrazovou kvalitu her s ohledem na odrazy a lomy světla, ale záleží především na tom, jak to vývojáři uchopí a jak to samotní hráči ocení. 
 
 
Bude totiž možné třeba to, aby takoví Stormtroppeři ne svém vyleštěném brnění ukazovali odlesky předmětů okolo, čili v tomto případě především světel. Něco podobného však dokáží už používané techniky renderování ve hrách, v nichž sice odlesky neodráží "realitu", ale to hráč ve víru boje vůbec nemusí ocenit. 
 
Ray tracing tak v řadě případů může skončit třeba jako HairWorks, čili jako zajímavá technologie nabízející pěkné detaily, která však bude z celkového hlediska znamenat jen mírný přínos, který hráči mohou raději vyměnit za vyšší snímkovací frekvenci. Uvidíme. 
 
 
Na druhou stranu, odrazy světel na ještě vyleštěnější helmě Phasmy vypadají opravdu dobře, ale to jen dokazuje, že velice záleží na implementaci ray tracingu. Ten by se ostatně mohl uplatnit jako další prvek, který ovlivní samotnou hru, však představme si třeba přestřelku v zrcadlovém bludišti (pokud něco takového skutečně bude možné rozpohybovat). 
 
Nutno dodat, že video ukazuje možnosti enginu Unreal a rendering v reálném čase, takže něco podobného bychom mohli vidět v rámci her na našich monitorech. K tomu byla využita technologie NVIDIA RTX, k níž si AMD chystá svou alternativu pro Vulkan, a to Radeon Rays 2.0, která bude samozřejmě otevřená pro volné použití. 
 
​  
Zmínit můžeme také video ze hry Metro Exodus, která také využije technologii NVIDIA RTX a měla by to být vůbec první hra, která tak učiní. V tomto demu se sice ukazuje velice pěkné a detailní prostředí, ovšem až na odrazy v kalužích, které vypadají trošku podivně, se v něm nedají najít možné příklady použití ray tracingu, které by nás mohly nadchnout. A ostatně ani ony zmíněné odrazy nelze potvrdit jako práce ray tracingu a samotní tvůrci mluví o tom, že tato technika byla použita pro Ambient Occlusion a Indirect Lighting, takže jde spíše o hru světla a stínů než o odrazy.
 
 
Nakonec se ještě můžeme podívat na jedno demo, které ukazuje, kam pokročilo zachytávání pohybu a grimas v reálném čase. V pravé části máme herečku a v levé části vykreslovaný obličej ženské postavy Siren. Na této technologii EPIC pracují s firmami Tencent, Cubic Motion a 3Lateral a i když je vidět, že postava je přeci jen umělá, už se opravdu velice přibližuje realitě. 
 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Výzkumníci vytvořili tranzistory fungující i pro ukládání dat Výzkumníci vytvořili tranzistory fungující i pro ukládání dat
Tranzistory jsou součástí logických obvodů počítačových čipů, ovšem výzkumníci na Purdue University vytvořili takové, které dokáží současně data i ukládat. Jde o funkční křemíkové tranzistory s feroelektrickou RAM. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7 Microsoft bude na celé obrazovce varovat před koncem podpory Windows 7
Kdyby si toho opravdu někdo doposud nevšiml, pak Microsoft se takovým lidem chystá opravdu nepřehlédnutelným způsobem sdělit, že podpora operačního systému Windows 7 se chýlí ke konci. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
NVIDIA rozšiřuje seznam monitorů kompatibilních s G-Sync na rovných 60 NVIDIA rozšiřuje seznam monitorů kompatibilních s G-Sync na rovných 60
NVIDIA začala brzy v tomto roce nabízet kompatibilitu monitorů vybavených systémem Adaptive-Sync se svou technologií G-Sync. Nejdříve to bylo pouze tucet modelů, ovšem nyní už jich je rovná kopa, čili 60. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Apple Mac Pro Tower jsou k dispozici od 6 po 53 tisíc dolarů Apple Mac Pro Tower jsou k dispozici od 6 po 53 tisíc dolarů
Společnost Apple si přichystala spuštění prodejů svých nových pracovních stanic Mac Pro Tower, k nimž budou pasovat také monitory Pro Display XDR. Apple zde přitom spojuje procesory Xeon a profi kartami Radeon Pro. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Plundervolt: další objevená chyba v CPU Intel dává všanc naše data Plundervolt: další objevená chyba v CPU Intel dává všanc naše data
Zrovna uprostřed letošního listopadu jsme se dozvěděli, že Intel řeší dalších 77 bezpečnostních chyb ve svých procesorech, nicméně to neznamená, že byla jejich studnice vyčerpána. Máme tu Plundervolt.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře