Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Razer Portal: router pro "herní Wi-Fi"

8.12.2017, Jan Vítek, aktualita
Razer Portal: router pro "herní Wi-Fi"
Společnost Razer se pustila do výroby domácích routerů a samozřejmě ne ledajakých, ale takových, které by měly imponovat především hráčům. V jejím případě jde o zařízení prodávané pod názvem Portal. 
Razer Portal Wi-Fi Router je ve skutečnosti produkt založený na Portal Wi-Fi od Ignition Design Labs, který si měl Razer upravit dle svých potřeb a především potřeb hráčů. Nemá tak jít pouze o přeznačený produkt, i když je otázka, nakolik budou provedené úpravy užitečné. Firma říká, že se rozhodla vstoupit mezi výrobce routerů kvůli tomu, že jde o "důležitou oblast, která potřebuje svá vylepšení". To proto, že slabá konektivita může mít velký dopad na hraní, a to formou "lagů, roztrhaným obrazovek a bufferingu". Osobně netuším, proč byl zmíněn buffering a už vůbec ne to, co má trhání obrazovek společného se síťovou komunikací, ale budiž. 
 
 
 
Razer dále uvádí, že chce "redefinovat význam vrcholného výkonu", což už snad musí být na vrcholu klišé používaných PR odděleními technologických firem, takže musíme zabrouzdat dále, abychom se dozvěděli, co tento router vůbec umí. Ještě před tím se můžeme ale podívat na test serveru IGN, který zkoušel původní router Portal a recenzent z jeho výkonu nebyl moc nadšen s tím, že vedle jiných modelů s Wi-Fi 802.11ac nijak nevyniká. 
 
 
Razer se ohání patentovanými technologiemi, které mají nabídnout vyšší propustnost a nižší latence bezdrátového rozhraní. Pak tu je jistá technologie FastLanes Simultaneous Multi-Channel DFS, která má zajistit rychlé a bezproblémové spojení v zarušeném prostředí a pak SmartLanes Intelligent Active Traffic a Interference Avoidance pro automatické využití těch kanálů, které jsou pokud možno prázdné. 
 
Rozhraní Wi-Fi zde bylo označeno jako Quad-Stream 802.11ac s Wave-2 MU-MIMO pro gigabitovou konektivitu, pak samozřejmě nesmí chybět funkce QoS pro prioritizaci provozu na síti a pak nám Mesh 2.0 slibuje rychlé a bezproblémové pokrytí domů či bytů o ploše 550 metrů čtverečných pomocí dvou routerů. 
 
Razer Portal se bude prodávat za 170 eur, a to od první čtvrtiny příštího roku a vedle toho tu máme také další novinku, a sice speciální nabídku do růžova laděných periferií Razer pod označením Quartz Edition. 
 
 
Půjde o speciální verze Razer BlackWidow TE Chroma V2, Razer Lancehead TE, Razer Invicta, Razer Kraken Pro V2 a Kitty Ears, čili anime oušek pro fešandy (nebo fešáky). 
 
Zdroj: Hexus.net