www.svethardware.cz
>
>
>

Razer Purple: chystají se optická tlačítka pro klávesnice

Razer Purple: chystají se optická tlačítka pro klávesnice
, , aktualita
Výrobci herních klávesnic se předhánějí v tom, kdo nabídne tlačítka, jež reagují na stisk co možná nejrychleji. Bezpochyby s tímto cílem nyní společnost Razer pracuje na tlačítcích Purple, která budou optická.
K oblíbeným
reklama
Razer nejdříve začal s výrobou vlastních tlačítek tak, že se inspiroval v cizích produktech stejně jako takový Logitech. Dá se říci, že jako pravzor jim posloužila mechanická tlačítka Cherry MX. Všechna ale využívají prostě sepnutí elektrických kontaktů, možná až na klávesnici CM Storm NovaTouch TKL využívající kapacitní tlačítka. Kvůli tomu jde ale také o klávesnici v ceně kolem 5000 Kč, což opravdu málokdo chce dát za model bez numerického bloku a speciálních funkcí. Uvidíme tak, jak to bude s novými tlačítky od Razeru. 
 
 
Bavíme se o Razer Purple, jak se těmto tlačítkům říká aktuálně a později mohou přijít pod jiným názvem. Ty představují odhodlání firmy Razer vyvinout opravdu vlastní technologii, přičemž daná tlačítka by měla vyrábět i ve vlastních továrnách, nebo alespoň s pomocí vlastních výrobních linek. Ostatně ty už používá v továrnách spřátelených firem, ale pro výrobu tlačítek, která vycházejí právě z Cherry MX. 
 
 
Jde tak o zbrusu novou technologii, z níž může vzniknout řada nových tlačítek lišících se mnoha vlastnostmi, jako je odpor při stisku, jeho průběh, odezva, tolerance spínače nebo hlučnost. Jak je ale vidět z obrázku a středového trnu s tvarem kříže, i na tato tlačítka by měly pasovat běžné klávesy (čepičky) využívané i na Cherry MX a jiných modelech, což je jedině dobře. 
 
 
Z dalšího obrázku je vidět, že Razer plánuje využít jednoduchý koncept, a sice přerušení paprsku světla, přičemž naprosto stejný způsob využívají třeba počítačové myši v mechanismu svých rolovacích koleček a ještě dříve jej využívaly i klasické kuličkové myši.
 
Tento koncept má mít tu výhodu, že půjde velice snadno měnit tlačítka v rámci klávesnice, neboť nebude třeba nic pájet (optický senzor by tak měl zůstat a měnit se bude jen mechanismus s pružinkou). Pak se mluví o tom, že by se taková tlačítka mohla rychleji vracet do původní polohy a především pak o tom, že by už nemuselo jít o digitální tlačítka se dvěma stavy, ale analogová. Paprsek by se tak rovnou nepřerušoval, ale mohl by třeba postupem stisku slábnout, čímž by se mohlo rozpoznávat více stavů. Pouhou jednou klávesou by se tak dalo ovládat třeba to, jak rychle se má naše herní postava pohybovat, nebo jak moc se má skrčit. 
 
Nelze ale očekávat, že by toto všechno nabídla první generace optických tlačítek od Razeru. S její pomocí by si spíš firma ověřila, jaký o ně bude zájem a jak se ukáží v ostrém provozu. Ale uvidíme. 
 
reklama
Nejnovější články
Adam Savage z MythBusters otestoval robota Spot od Boston Dynamics Adam Savage z MythBusters otestoval robota Spot od Boston Dynamics
Moderátor Adam Savage, kterého známe ze seriálu MythBusters (Bořiči mýtů) nyní na svém YouTube kanálu Adam Savage’s Tested dostal do rukou pokročilého robota Boston Dynamics Spot. Vzal ho na překážkovou dráhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
AMD uvádí TressFX 4.1 pro vykreslování vlasů a srsti AMD uvádí TressFX 4.1 pro vykreslování vlasů a srsti
AMD vypustila do světa technologii TressFX 4.1 sloužící pro vykreslování vlasů a srsti včetně simulace jejich chování. Především ale má být tato nová verze mnohem přívětivější vůči vývojářům. 
Včera, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Intel vstoupil do CHIPS Alliance a přispěl svou sběrnicí AIB Intel vstoupil do CHIPS Alliance a přispěl svou sběrnicí AIB
Společnost Intel se stala novým členem CHIPS Alliance a jako jistou formu vstupního vkladu přinesl svou sběrnici Advanced Interface Bus. Tu tak ostatní členové aliance budou moci využívat ve svých produktech.  
Včera, aktualita, Jan Vítek
Nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel nese název CacheOut Nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel nese název CacheOut
Na světlo světa se dostala nová bezpečnostní díra týkající se procesorů Intel a opět jde o možnost spekulativního útoku postranním kanálem jako v případě původně odhalených exploitů. Nazývá se CacheOut.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Avast Free Antivirus sbírá data o uživatelích pro jejich prodej Avast Free Antivirus sbírá data o uživatelích pro jejich prodej
Server PCMag hlásí, že dle jeho informací antivirový program Avast Free Antivirus schraňuje data o uživateli, které pak společnost Avast prodává jiným společnostem. A přes její ujištění nejsou tak úplně anonymní. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře