www.svethardware.cz
>
>
>

Razer Purple: chystají se optická tlačítka pro klávesnice

Razer Purple: chystají se optická tlačítka pro klávesnice
, , aktualita
Výrobci herních klávesnic se předhánějí v tom, kdo nabídne tlačítka, jež reagují na stisk co možná nejrychleji. Bezpochyby s tímto cílem nyní společnost Razer pracuje na tlačítcích Purple, která budou optická.
K oblíbeným
reklama
Razer nejdříve začal s výrobou vlastních tlačítek tak, že se inspiroval v cizích produktech stejně jako takový Logitech. Dá se říci, že jako pravzor jim posloužila mechanická tlačítka Cherry MX. Všechna ale využívají prostě sepnutí elektrických kontaktů, možná až na klávesnici CM Storm NovaTouch TKL využívající kapacitní tlačítka. Kvůli tomu jde ale také o klávesnici v ceně kolem 5000 Kč, což opravdu málokdo chce dát za model bez numerického bloku a speciálních funkcí. Uvidíme tak, jak to bude s novými tlačítky od Razeru. 
 
 
Bavíme se o Razer Purple, jak se těmto tlačítkům říká aktuálně a později mohou přijít pod jiným názvem. Ty představují odhodlání firmy Razer vyvinout opravdu vlastní technologii, přičemž daná tlačítka by měla vyrábět i ve vlastních továrnách, nebo alespoň s pomocí vlastních výrobních linek. Ostatně ty už používá v továrnách spřátelených firem, ale pro výrobu tlačítek, která vycházejí právě z Cherry MX. 
 
 
Jde tak o zbrusu novou technologii, z níž může vzniknout řada nových tlačítek lišících se mnoha vlastnostmi, jako je odpor při stisku, jeho průběh, odezva, tolerance spínače nebo hlučnost. Jak je ale vidět z obrázku a středového trnu s tvarem kříže, i na tato tlačítka by měly pasovat běžné klávesy (čepičky) využívané i na Cherry MX a jiných modelech, což je jedině dobře. 
 
 
Z dalšího obrázku je vidět, že Razer plánuje využít jednoduchý koncept, a sice přerušení paprsku světla, přičemž naprosto stejný způsob využívají třeba počítačové myši v mechanismu svých rolovacích koleček a ještě dříve jej využívaly i klasické kuličkové myši.
 
Tento koncept má mít tu výhodu, že půjde velice snadno měnit tlačítka v rámci klávesnice, neboť nebude třeba nic pájet (optický senzor by tak měl zůstat a měnit se bude jen mechanismus s pružinkou). Pak se mluví o tom, že by se taková tlačítka mohla rychleji vracet do původní polohy a především pak o tom, že by už nemuselo jít o digitální tlačítka se dvěma stavy, ale analogová. Paprsek by se tak rovnou nepřerušoval, ale mohl by třeba postupem stisku slábnout, čímž by se mohlo rozpoznávat více stavů. Pouhou jednou klávesou by se tak dalo ovládat třeba to, jak rychle se má naše herní postava pohybovat, nebo jak moc se má skrčit. 
 
Nelze ale očekávat, že by toto všechno nabídla první generace optických tlačítek od Razeru. S její pomocí by si spíš firma ověřila, jaký o ně bude zájem a jak se ukáží v ostrém provozu. Ale uvidíme. 
 
reklama
Nejnovější články
G.Skill uvádí časování CL16 pro nové moduly DDR4-4000 a DDR4-4400 G.Skill uvádí časování CL16 pro nové moduly DDR4-4000 a DDR4-4400
Od společnosti G.Skill jsme se dočkali nových paměťových modulů DDR4, které přichází s velmi dobrým časováním CL16 i pro moduly s hodně vysokými frekvencemi. Pro DDR4-4000 jsou nyní k mání vyšší kapacity a CL16 dostaly i DDR4-4400.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Inter Tiger Lake a Thunderbolt 4 Nová verze mini PC Gigabyte Brix používá Inter Tiger Lake a Thunderbolt 4
Gigabyte uvádí další verzi svých kompaktních desktopů Brix. V nabídce bude několik konfigurací s procesory Intel Core 11. generace a možností rozšíření o externí GPU. Dodávány budou v provedení barebone.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS Další IT útok na nemocnice, napaden byl americký řetězec UHS
Není to dávno, co jsme zaznamenali útok pomocí ransomwaru na německou nemocnici, v důsledku čehož měla zemřít jedna pacientka. Nyní byl napaden řetězec mnoha nemocnic od UHS ve Spojených státech.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí Xbox si rezervuje 20 % z SSD pro systém, Microsoft s vývojem konzolí nekončí
Zákazníci se musí připravit na to, že nové konzole Xbox si rezervují nezanedbatelné procento ze svého 1TB SSD pro systém. Vedle toho se podíváme i na téma dalšího vývoje herních konzolí a jejich možný konec.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync AOC uvádí velká LCD série E2 s FreeSync
Společnost AOC si připravila trojici nových monitorů série E2, které sice vyloženě nepatří mezi herní modely, ale i tak všechny podporují Adaptive-Sync, čili primárně FreeSync. Jde o 31,5" a 34" panely. 
Včera, aktualita, Jan Vítek