www.svethardware.cz
>
>
>
>

Razer Viper Mini: herní myš do malé ruky i na cesty

Razer Viper Mini: herní myš do malé ruky i na cesty
, , aktualita
Razer rozšířil svou nabídku o herní myš Viper Mini, která se vyznačuje relativně příznivou cenou a především drobnými rozměry. Díky tomu dobře padne do menší ruky nebo se hodí jako cestovní myš k notebooku. Ve výbavě nalezneme tlačítka s optickou technologií.
K oblíbeným
reklama
Uživatelé s menší rukou mohou mít problém při hledání vhodné herní myši, neboť většina modelů je poměrně velká. Razer tento problém řeší novinkou Viper Mini, která vychází z dříve představeného modelu Viper. Kromě menších rozměrů (délka klesla o 6 mm a tloušťka se snížila o 4 mm), díky kterým dobře padne i do drobnější ruky, se vyznačuje také ještě nižší hmotností – váží totiž 61 g místo 69 g. Jedná se proto také o vhodnou myš pro cestování, třeba jako příslušenství k hernímu notebooku.
 
 
Od svého většího a dražšího sourozence si Razer Viper Mini vypůjčil některé technologie, a to včetně tlačítek s optickou technologií. Podle výrobce by měla být tato tlačítka rychlejší a spolehlivější než běžné mechanické spínače, v neposlední řadě se také vyznačují dlouhou životností až 50 milionů kliknutí. Optický senzor nabízí rozlišení až 8 500 DPI, tedy zhruba polovinu ve srovnání s běžným modelem Viper. Po designové stránce nedošlo pouze ke snížení rozměrů, ale změnily se také některé další prvky. Doplňková tlačítka se nenacházejí na obou stranách, ale pouze nalevo, takže jsou dobře dosažitelné palcem. Boky nedostaly protiskluzovou úpravu s texturou usnadňující držení, ale naopak tlačítko pro změnu nastavení DPI se přesunulo ze spodní strany nahoru, u menšího modelu je tedy snáze přístupné.
 
 
Spodní strana z plastu PTFE, který se objevil už u řady myší od Razeru, zajišťuje lepší pohyb po podložce. K tomu výrobce přidává flexibilní kabel Speedflex o délce 1,8 m a samozřejmě RGB podsvícení, které se nachází v logu a zespoda myši. K úpravě nastavení lze využít známý software Razer Synapse. Pokud by uživatel myš často používal s různými počítači, ocení zabudovanou paměť pro uložení nastavení. Příjemně potěší také cena této herní myši, která byla stanovena na 40 dolarů, v přepočtu asi 900 Kč bez DPH. Na americkém trhu si zájemci mohou novinku již předobjednat, do Evropy se patrně dostane o něco později. Připomeňme, že běžný model Razer Viper se v českých obchodech prodává za cenu okolo dvou tisíc korun.
 
 
Zdroj: Razer.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Lepší než dabing: Cyberpunk 2077 synchronizuje řeč s pohyby úst v 10 jazycích Lepší než dabing: Cyberpunk 2077 synchronizuje řeč s pohyby úst v 10 jazycích
Cyberpunk 2077 měl sice dorazit už na jaře, ale nakonec tvůrci stihnou ještě letošní podzim, takže tato hra rozhodně nebude kandidát na titul s nejvícekrát odloženým nástupem na trh, na to jsou tu jiné. Navíc se ukazuje, že technicky bude opravdu na výši.
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů
OSIRIS-REx úspěšně letmo přistál na asteroidu Bennu pro sběr vzorků OSIRIS-REx úspěšně letmo přistál na asteroidu Bennu pro sběr vzorků
Americké NASA se nyní povedlo to, co minulý rok předvedla japonská JAXA. Tentokrát ale nejde o sondu Hayabusa2 u asteroidu Ryugu, ale o OSIRIS-REx a asteroid Bennu. Úkol byl ale stejný, sebrat vzorky pro odeslání na Zemi. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA si u Nokie objednala 4G LTE pro Měsíc NASA si u Nokie objednala 4G LTE pro Měsíc
Americká NASA myslí i na to, aby měli návštěvníci Měsíce i komfortní přístup k datům, a tak si v rámci iniciativy Tipping Point objednala u Nokie lunární síť využívající technologii 4G LTE. Bude stoprocentní pokrytí?
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD GPU v procesorech Samsung: na Exynos 9925 si ještě počkáme AMD GPU v procesorech Samsung: na Exynos 9925 si ještě počkáme
Před dvěma měsíci se objevily zprávy, že Samsung bude více spolupracovat se společnostmi AMD i ARM. Její nové procesory Exynos by tak měly v budoucnu obsahovat grafické čipy od AMD, prvním takovým má být Exynos 9925.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Sony PS5 bude ladit své chlazení dle konkrétních her Sony PS5 bude ladit své chlazení dle konkrétních her
Ten samý inženýr, který nedávno předvedl, jak se rozebírá konzole PlayStation, uvedl i jednu zajímavost o jejím chlazení. To má být totiž laděno na základě toho, jaká konkrétní hra právě na konzoli běží.  
Včera, aktualita, Jan Vítek