www.svethardware.cz
>
>
>
>

Razer Viper Mini: herní myš do malé ruky i na cesty

Razer Viper Mini: herní myš do malé ruky i na cesty
, , aktualita
Razer rozšířil svou nabídku o herní myš Viper Mini, která se vyznačuje relativně příznivou cenou a především drobnými rozměry. Díky tomu dobře padne do menší ruky nebo se hodí jako cestovní myš k notebooku. Ve výbavě nalezneme tlačítka s optickou technologií.
K oblíbeným
reklama
Uživatelé s menší rukou mohou mít problém při hledání vhodné herní myši, neboť většina modelů je poměrně velká. Razer tento problém řeší novinkou Viper Mini, která vychází z dříve představeného modelu Viper. Kromě menších rozměrů (délka klesla o 6 mm a tloušťka se snížila o 4 mm), díky kterým dobře padne i do drobnější ruky, se vyznačuje také ještě nižší hmotností – váží totiž 61 g místo 69 g. Jedná se proto také o vhodnou myš pro cestování, třeba jako příslušenství k hernímu notebooku.
 
 
Od svého většího a dražšího sourozence si Razer Viper Mini vypůjčil některé technologie, a to včetně tlačítek s optickou technologií. Podle výrobce by měla být tato tlačítka rychlejší a spolehlivější než běžné mechanické spínače, v neposlední řadě se také vyznačují dlouhou životností až 50 milionů kliknutí. Optický senzor nabízí rozlišení až 8 500 DPI, tedy zhruba polovinu ve srovnání s běžným modelem Viper. Po designové stránce nedošlo pouze ke snížení rozměrů, ale změnily se také některé další prvky. Doplňková tlačítka se nenacházejí na obou stranách, ale pouze nalevo, takže jsou dobře dosažitelné palcem. Boky nedostaly protiskluzovou úpravu s texturou usnadňující držení, ale naopak tlačítko pro změnu nastavení DPI se přesunulo ze spodní strany nahoru, u menšího modelu je tedy snáze přístupné.
 
 
Spodní strana z plastu PTFE, který se objevil už u řady myší od Razeru, zajišťuje lepší pohyb po podložce. K tomu výrobce přidává flexibilní kabel Speedflex o délce 1,8 m a samozřejmě RGB podsvícení, které se nachází v logu a zespoda myši. K úpravě nastavení lze využít známý software Razer Synapse. Pokud by uživatel myš často používal s různými počítači, ocení zabudovanou paměť pro uložení nastavení. Příjemně potěší také cena této herní myši, která byla stanovena na 40 dolarů, v přepočtu asi 900 Kč bez DPH. Na americkém trhu si zájemci mohou novinku již předobjednat, do Evropy se patrně dostane o něco později. Připomeňme, že běžný model Razer Viper se v českých obchodech prodává za cenu okolo dvou tisíc korun.
 
 
Zdroj: Razer.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře