www.svethardware.cz
>
>
>
>

Razer Viper Mini: herní myš do malé ruky i na cesty

Razer Viper Mini: herní myš do malé ruky i na cesty
, , aktualita
Razer rozšířil svou nabídku o herní myš Viper Mini, která se vyznačuje relativně příznivou cenou a především drobnými rozměry. Díky tomu dobře padne do menší ruky nebo se hodí jako cestovní myš k notebooku. Ve výbavě nalezneme tlačítka s optickou technologií.
K oblíbeným
reklama
Uživatelé s menší rukou mohou mít problém při hledání vhodné herní myši, neboť většina modelů je poměrně velká. Razer tento problém řeší novinkou Viper Mini, která vychází z dříve představeného modelu Viper. Kromě menších rozměrů (délka klesla o 6 mm a tloušťka se snížila o 4 mm), díky kterým dobře padne i do drobnější ruky, se vyznačuje také ještě nižší hmotností – váží totiž 61 g místo 69 g. Jedná se proto také o vhodnou myš pro cestování, třeba jako příslušenství k hernímu notebooku.
 
 
Od svého většího a dražšího sourozence si Razer Viper Mini vypůjčil některé technologie, a to včetně tlačítek s optickou technologií. Podle výrobce by měla být tato tlačítka rychlejší a spolehlivější než běžné mechanické spínače, v neposlední řadě se také vyznačují dlouhou životností až 50 milionů kliknutí. Optický senzor nabízí rozlišení až 8 500 DPI, tedy zhruba polovinu ve srovnání s běžným modelem Viper. Po designové stránce nedošlo pouze ke snížení rozměrů, ale změnily se také některé další prvky. Doplňková tlačítka se nenacházejí na obou stranách, ale pouze nalevo, takže jsou dobře dosažitelné palcem. Boky nedostaly protiskluzovou úpravu s texturou usnadňující držení, ale naopak tlačítko pro změnu nastavení DPI se přesunulo ze spodní strany nahoru, u menšího modelu je tedy snáze přístupné.
 
 
Spodní strana z plastu PTFE, který se objevil už u řady myší od Razeru, zajišťuje lepší pohyb po podložce. K tomu výrobce přidává flexibilní kabel Speedflex o délce 1,8 m a samozřejmě RGB podsvícení, které se nachází v logu a zespoda myši. K úpravě nastavení lze využít známý software Razer Synapse. Pokud by uživatel myš často používal s různými počítači, ocení zabudovanou paměť pro uložení nastavení. Příjemně potěší také cena této herní myši, která byla stanovena na 40 dolarů, v přepočtu asi 900 Kč bez DPH. Na americkém trhu si zájemci mohou novinku již předobjednat, do Evropy se patrně dostane o něco později. Připomeňme, že běžný model Razer Viper se v českých obchodech prodává za cenu okolo dvou tisíc korun.
 
 
Zdroj: Razer.com


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový šéf IBM je ve válce cloudových architektur s Microsoftem, chce ji vyhrát Nový šéf IBM je ve válce cloudových architektur s Microsoftem, chce ji vyhrát
Arvind Krishna začal v IBM pracovat na nejvyšší pozici výkonného ředitele teprve včera a ihned se svým zaměstnancům ozval s tím, že hodlá vyhrát nad Microsoftem ve válce cloudových architektur. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Boeing si zopakuje pokažený orbitální test Starlineru Boeing si zopakuje pokažený orbitální test Starlineru
Na konci minulého roku společnost Boeing provedla test svého Starlineru, který se pokusil dosáhnout oběžné dráhy a připojit se na několik dní k Mezinárodní vesmírné stanici. Test se nepovedl a nyní už víme, že si jej Boeing zopakuje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Core i7-1185G7: Tiger Lake se ukázal v testech Core i7-1185G7: Tiger Lake se ukázal v testech
Vývoj procesorů Intelu a obecně záměry této firmy nejsou moc přehledné a mezi aktuální témata patří řada různých procesorových rodin. Mezi nimi jsou i Tiger Lake jako zatím nejpokročilejší procesory této firmy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Comet Lake-S přijdou na trh koncem května, co to znamená pro nástupce? Comet Lake-S přijdou na trh koncem května, co to znamená pro nástupce?
Původně jsme procesory Comet Lake-S očekávali na začátku tohoto roku, ale nyní je téměř jisté, že přijdou na konci května s tím, že na konci dubna je Intel formálně představí a sdělí podrobnosti. Ale co nástupnická generace Rocket Lake?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Jižní Korea zvažuje sledovací náramky pro karanténu v boji proti COVID-19 Jižní Korea zvažuje sledovací náramky pro karanténu v boji proti COVID-19
Jižní Korea zvládá boj s koronavirem SARS-CoV-2 poměrně dobře a poslední týdny už počty nakažených ani zdaleka nestoupají tak dramaticky. Přesto se najdou takoví, kteří porušují karanténu a vláda zvažuje, zda je sledovat elektronickými náramky.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář