www.svethardware.cz
>
>
>
>

HP DeskJet 5550 - špičková barevná tiskárna pro domácnost

HP DeskJet 5550 - špičková barevná tiskárna pro domácnost
, , recenze
Hewlett-Packard DeskJet 5550 je špičková inkoustová tiskárna pro domácí použití. V našem redakčním testu získala ocenění Trefa za výbavu a kvalitu tisku. Podívejme se podobně, co vše dokáže.
K oblíbeným
Kapitoly článku:
  1. HP DeskJet 5550 - špičková barevná tiskárna pro domácnost
  2. Popis a závěrečné hodnocení
reklama
Společně s rozmachem digitálních fotoaparátů nastává také hlad po kvalitních inkoustových tiskárnách, které můžete použít nejen pro tisk dokumentů, ale i pro kvalitní fotografie. Optimální možností je inkoustová tiskárna, která umožňuje tisk na formát A4 a s pomocí fotografické náplně a fotopapíru také tisk fotografií.

Inkoustové tiskárny se dnes dají koupit za velice příjemné ceny, horší je to již s jejich provozem, přesněji s cenou provozu. Obecně je možné říci, že čím dražší tiskárna, tím levnější je její provoz. K recenzi jsme měli k dispozici inkoustovou tiskárnu Hewlett-Packard Deskjet 5550, která patří mezi nejkvalitnější stolní tiskárny z této řady.


Obr. 1 - Tiskárna Hewlett-Packard Deskjet 5550 - profil
klikněte pro zvětšeníObr. 2 - Tiskárna Hewlett-Packard Deskjet 5550 - zepředu
klikněte pro zvětšení


Bližší pohled na tiskárnuNejzajímavější je na této tiskárně zcela jistě podpora technologie Photoret IV, vyrovnávací paměť o velikosti 8 MB a podpora sběrnice USB 2.0. Majitele starších počítačů, které nemají port USB či tiskových serverů zcela jistě potěší také přítomnost portu IEEE1294 (LPT).


Obr. 3 - Komunikační porty tiskárny
klikněte pro zvětšení

Ovládací tlačítka a diody indikující stav tiskárny se nacházejí na pravé straně předního panelu. Celkem máte k dispozici tři tlačítka, mimo dvou klasických, která majitelé tiskáren HP Deskjet znají velice dobře, je zde další tlačítko, které okamžitě zruší tiskovou úlohu. Důvod je zřejmý, neplýtvat inkoustem v případě odeslání špatného dokumentu k tisku.


Obr. 4 - Ovládací tlačítka a kontrolní diody
klikněte pro zvětšení

Vkládání papíru je u některých tiskáren poměrně komplikované. Kupříkladu takový model OfficeJet G55 mi po této stránce zrovna k srdci nepřirostl. DeskJet 5550 je zase pravý opak, jednoduše zvednete kryt (který je ve své horní pozici aretován a tak není nutné ho při doplnění papíru držet druhou rukou) a vložíte další papíry.


Obr. 5 - Doplnění papíru
klikněte pro zvětšení

Jistě všichni znáte situace, kdy se v tiskárně "zakousne" papír a přijdou krušné chvíle. Já osobně jsem u některých tiskáren zažil situace, kdy mi nezbylo než dolovat papíry ven doslova po kouscích… U Deskjetu 5550 je toto značně usnadněno, stačí odstranit zadní kryt, blíže viz následující obrázek:


Obr. 6 - Zadní kryt tiskárny
klikněte pro zvětšení


Technické specifikaceTechnické specifikace jsou následující, myslím že nepotřebují další komentář:Tab. 1 - Specifikace inkoustové tiskárny HP DJ5550

Pozn.: Na další stránce naleznete podrobný příslušenství tiskárny, kvality tisku a také závěrčné hodnocení.
reklama
Nejnovější články
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Palit zřejmě chystá těžební grafiky založené na GPU generace Pascal Palit zřejmě chystá těžební grafiky založené na GPU generace Pascal
Situace na trhu s grafickými kartami je už dávno absurdní, ale zřejmě ještě nebyl v tomto ohledu dosažen vrchol. Palit si totiž zřejmě chystá vypuštění nových karet pro těžbu kryptoměn, a to modelů založených na GPU Pascal. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce Netflix v březnu 2021: všechny nové seriály a filmy z originální produkce
Březen přinese na Netflix animovaný seriál podle slavné hry DOTA nebo detektivní novinku se Sherlockem Holmesem. Herečka a scénáristka Amy Poehler zase uvede očekávaný komediální film Moxie.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Rocket Lab Neutron: znovu použitelná raketa pro megakonstelace Rocket Lab Neutron: znovu použitelná raketa pro megakonstelace
Kalifornská společnost Rocket Lab se přihlásila s videem, které představuje své budoucí rakety Neutron. Ty mají nastoupit za aktuální rakety Electron a uvažovat o nich můžeme jako o menší obdobě nosičů Falcon 9 od SpaceX. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Intel přestal nabízet rozšířenou záruku pro overclockery Intel přestal nabízet rozšířenou záruku pro overclockery
Intel se rozhodl bez náhrady zrušit svou službu Performance Tuning Protection Plan (PTPP), která představovala rozšířenou záruku pro zákazníky, kteří rádi taktovali své procesory až na hranu jejich možností. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek