reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

HP LP2065 - levný profesionál?

, , recenze
HP LP2065 - levný profesionál?
Hledáte klasický monitor s poměrem stran 4:3 pro poloprofesionální až profesionální úpravu fotek či videa? Možná právě pro Vás je zde dnes testovaný kousek od společnosti HP. Hlavním lákadlem je vyspělá technologie S-IPS a dobrá ergonomie.
HP LP2065 - levný profesionál?
Pod kapotou

Monitor bylo celkem jednoduché rozebrat, v cestě nebránilo žádné lepidlo nebo pečetní páska. Takže se zase po pár neúspěšných pokusech z minulé doby podíváme, jaký panel a elektroniku monitor obsahuje. Protože se jedná o S-IPS panel, tak je celkem logické, že výrobce bude LG-Philips. Při pohledu na štítek zjistíme o jaký konkrétní model se jedná.


Štítek na panelu

LM201U05, tak zní celý název panelu. Vyroben je v Korei a oficiální specifikace zní shodně s těmi, co udává výrobce monitoru. Odezvu samozřejmě nelze brát v potaz, protože je v poslední době určována především elektronikou a panel vlastně vytváří pouze takovou ornou půdu.


Pohled na veškerou elektroniku (Pro zvětšení klikněte)

Samotná elektronika je již od pohledu kvalitně zpracována. Dobrý dojem vytváří i pasivní chladič na čipu pro zpracování obrazu. Pro nás to má však jedno úskalí a to, že nezjistíme jaké je přesné označení čipu.


Samotná elektronika na zpracování obrazu + USB Hub (Pro zvětšení klikněte)

Co se týče zpracování obrazu, tak to probíhá naprosto shodně jako u většiny LCD monitorů. Nejdříve je celý snímek uložen do paměti, dále následují barevné úpravy a další relativně složité výpočty. Postupně se zpracovaný obraz ukládá do paměti a teprve až je celý připraven, je poslán do LCD matrice.


OSD menuOhledně ovládání jsem již něco psal v první kapitole, ale šlo spíše o to, jaká jsou tlačítka atd. Teď se podíváme na softwarovou stránku věci. Po stisknutí tlačítka pro vyvolání menu se objeví rámeček připomínající rámeček monitoru. Text s položkami se objeví bohužel až po 1s, což je celkem otravné. Podobně se chovají podsložky, jejich náběh je sice zhruba poloviční, ale i tak je zde výrazná prodleva, a tak uživatel stále na něco čeká. Čeká i při návratu do nadřazeného menu a to i přesto, že stiskl "Cancel". Na druhou stranu je menu přehledé a poskytuje dostatečné možnosti pro nastavení jak teploty barev, tak jasu či kontrastu. Jas lze snížit na zhruba polovinu maximální intenzity. Nemusíte se bát, že při setmění by monitor oslňoval.A zde máme foto ze samotného OSD menu:


Netradiční OSD menu
reklama
reklama
reklama