www.svethardware.cz
>
>
>

HP LP2065 - levný profesionál?

HP LP2065 - levný profesionál?
, , recenze
Hledáte klasický monitor s poměrem stran 4:3 pro poloprofesionální až profesionální úpravu fotek či videa? Možná právě pro Vás je zde dnes testovaný kousek od společnosti HP. Hlavním lákadlem je vyspělá technologie S-IPS a dobrá ergonomie.
K oblíbeným
reklama

Interpolace obrazu při nižším rozlišení (800x600)Protože má monitor klasický poměr stran, není problém si nastavit nativní rozlišení prakticky ve všech aplikacích a hrách. Avšak také má velké rozlišení a pokud nemáte opravdu výkonnou grafickou kartu, tak si nižší rozlišení při hrách stejně budete muset nastavit.


Interpolace tenkých linek na černém podkladu (Pro zvětšení klikněte)

Tenké bílé linky jsou interpolovány na jedničku. Zůstávají bílé a okraje nejsou nikterak výrazně rozmazány. Velkou zásluhu na tom má velikost pixelu, který je u 20,1" 4:3 LCD opravdu perfektně malinký.


Interpolace textu a jednoduchého obrázku (Pro zvětšení klikněte)

Interpolace textu sice není zrovna nejlepší, ale kdo by provozoval takovýto monitor při nižším rozlišení, že?


Interpolace hry Half-Life 2 (Pro zvětšení klikněte)


Opět se ukazuje, že pokud má monitor malý pixel, tak je ostrost obrazu při interpolaci daleko lepší. Hrany u hry Half-Life 2 jsou ostré a nic nebrání v hraní. Trochu horší je sice text, ale to je dáno zkrátka metodou, jakou se obraz přepočítává. Pokud tedy hodláte hrát hry při nižším rozlišení, tak ani to není pro monitor nepřekonatelný problém.


Regulace jasuIntenzitu podsvícení lze regulovat pomocí podsvícení ve velkém rozsahu. Nejnižší intenzita je zhruba poloviční té maximální. Trubice začínají blikat až u jasu 80% a to frekvencí 227Hz. Takovéto blikání nemá lidské oko šanci postřehnout a neprojeví se ani na únavě očí.


reklama
Nejnovější články
Alder Lake-S a LGA 1700 mají problémy s chlazením, co je špatně? Alder Lake-S a LGA 1700 mají problémy s chlazením, co je špatně?
Igor Wallossek ve svém článku do hloubky zkoumá, co je pravdy na údajných problémech platformy Alder Lake-S na LGA 1700 s chlazením. Ukazují se totiž velké rozdíly v teplotách a stěžují si nejen uživatelé, ale i výrobci. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
SiFive ukazuje rackový klastr se čtyřmi deskami HiFive Unmatched SiFive ukazuje rackový klastr se čtyřmi deskami HiFive Unmatched
Ještě nejde o hardware, před kterým by se měli tradiční a zavedení výrobci HPC systémů třást strachy, nicméně tu máme první RISC-V klastr v podání společnosti SiFive. Pro tu ji z dostupného hardwaru postavila firma AB Open. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NAS servery firmy QNAP opět pod útokem cryptojackerů NAS servery firmy QNAP opět pod útokem cryptojackerů
Společnost QNAP zveřejnila nové varování před útočníky, kteří využívají tzv. cryptojacking. Jde tak o prolomení ochrany NAS serveru a jeho ovládnutí k tomu, aby na náš účet pro někoho jiného těžil kryptoměny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte potvrzuje karty RTX 3080 12GB, RTX 3070 Ti 16GB a RX 6500 XT Gigabyte potvrzuje karty RTX 3080 12GB, RTX 3070 Ti 16GB a RX 6500 XT
Společnost Gigabyte si nechala u EEC zaregistrovat nové modely karet, čím v podstatě potvrdila, že si NVIDIA a AMD pro nás chystají nové modely, a sice konkrétně GeForce RTX 3080 12GB, RTX 3070 Ti 16GB a Radeon RX 6500 XT.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Gelsinger z Intelu odstartoval přestřelku s předsedou TSMC Gelsinger z Intelu odstartoval přestřelku s předsedou TSMC
Ještě před závěrem tohoto roku by se mělo odehrát velice důležité jednání mezi zástupci firem Intel a TSMC, které určí, jaké výrobní kapacity bude mít právě Intel u TSMC k dispozici. Gelsinger ale nepřipravil vhodné klima. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře