reklama
Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty
Chlazení a skříně
Ostatní
Periférie
Procesory
Storage a RAM
Základní desky
O nás  |  Napište nám
Facebook  |  Twitter
Digimanie  |  TV Freak
Svět mobilně  |  Svět audia

HP LP2065 - levný profesionál?

, , recenze
HP LP2065 - levný profesionál?
Hledáte klasický monitor s poměrem stran 4:3 pro poloprofesionální až profesionální úpravu fotek či videa? Možná právě pro Vás je zde dnes testovaný kousek od společnosti HP. Hlavním lákadlem je vyspělá technologie S-IPS a dobrá ergonomie.
HP LP2065 - levný profesionál?

Celkové hodnocení


Tak a co si o takovémto monitoru myslet? Výborné barevné podání kazí podprůměrná odezva a nepříjemné proužkování v obraze při bílo-černém přechodu. Naopak ergonomie a pozorovací úhly jsou opět vysoce nadprůměrné. Kvalitní barvy jsou pro profesionální grafiky však pouze prvním krůčkem ke kvalitnímu monitoru. Velmi důležité je také podsvícení a právě v tom monitor zrovna neexceluje. Tmavé okraje doprovázené flekatým podsvícením dokáží zkazit náladu.


Pozorovací úhly jsou typické pro použitou technologii, tedy opravdu velké bez znatelné barevné degradace. Ani jas či kontrast neklesá tak rychle jako u technologií MVA resp. PVA, nebo dokonce TN.
Sečteno a podtrženo jde o velmi kvalitní monitor pro poloprofesionální grafiky, kterým nevadí podprůměrná odezva a nedokonalé podsvícení.

Opět zde máme odkaz na přehled výsledků námi testovaných LCD panelů. Do tohoto přehledu jsou zařazeny pouze monitory testované s novou metodikou pomocí osciloskopu. Databáze těchto monitorů se již začíná rozrůstat a již přináší první ovoce.


Kvalitní barevné podání
Vzhledem k technologii slabá odezva
Ergonomie
Nerovnoměrné podsvícení
Slušné tovární zpracování
Ikona Odkaz na databázi
Velké pozorovací úhly s minimálním barevným posunem
Ikona Odkaz na databázi
Cena
Ikona Odkaz na databázi
Orientační cena 17 600,- Kč s DPH


Orientační vývoj ceny


Graf ceny produktu HP LP2065 - LCD 20 poskytuje server Heureka.cz


LCD panel HP LP2065 zapůjčilo české zastoupení společnosti HPZa poskytnutí digitálního osciloskopu M523 děkujeme firmě ETC s.r.o.,
která se zabývá výrobou a zároveň i prodejem svých měřících přístrojů.


reklama
reklama
reklama