www.svethardware.cz
>
>
>

Kuriózní zloděj vzbudil "okrádané", chtěl heslo k Wi-Fi

Kuriózní zloděj vzbudil "okrádané", chtěl heslo k Wi-Fi
, , aktualita
Nad některými věcmi zůstává rozum stát. V Palo Altu se objevil zajímavý mladistvý zloděj, který nechtěl krást hodnotné věci, ale datové připojení. Po "okrádaných" chtěl hesla k Wi-Fi routerům.
reklama
Před pár dny se stalo v Palo Altu v Kalifornii kuriózní vloupání. Zažil ho starší 60letý pár, který uprostřed noci kolem půl jedné vzbudil 17letý maskovaný mladík. Místo toho, aby potichu kradl, přišel do jejich ložnice a žádal něco, co asi nečekali. Heslo k Wi-Fi. To nezískal, muž ho okamžitě vyrazil z domu a zavolal policii. Ta jej dopadla jen o blok dál. Nejprve jim lhal o své identitě, ale později se přišlo na to, o koho ve skutečnosti jde. Poněvadž mu ale ještě nebylo 18 let, další detaily o jeho osobě nebyly zveřejněny.
 
Router
 
O několik hodin později odpoledne byla na policii nahlášena krádež kola. Ukázalo se, že ta proběhla 45 minut před výše zmíněným nočním vloupáním a může za ni tentýž mladistvý, který po ženě bydlící nedaleko chtěl heslo k Wi-Fi. Ta ale zavolala dalšího obyvatele z okolních domů a mladíka společně odpálkovali. Ten pak odjel na kole, které u tohoto domu pár minut předtím ukradl. Skončil u onoho staršího páru, kde se opět dožadoval hesla k Wi-Fi. Celým šetřením bylo zjištěno, že mladík skutečně nechtěl v domě krást a celá peripetie se stala jen kvůli tomu, že mladíkovi došla mobilní data. Nikomu se naštěstí nic nestalo a kolo bylo vráceno skutečnému majiteli.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 % Adobe Enhance Detail díky umělé inteligenci zvýší rozlišení o 30 %
Aktualizace aplikací od Adobe přinesla několik zajímavých vylepšení. Lightroom CC se dočkal chybějících funkcí z klasické verze a všechny programy pak dostaly funkci Enhance Detail. Ta umožní zvýšit rozlišení snímků až o 30 % díky AI.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů Další mohutné investice Intelu, v Irsku to bude 8 miliard dolarů
V poslední době se dozvídáme o tom, jaké investice v nejbližší době čekají Intel. Mluvilo se již o 11 miliardách v Izraeli, podstatném rozšiřování provozů v Oregonu a nyní to jsou podrobnosti o rovněž již známých investicích v Irsku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106 NVIDIA TU116 vyfoceno, je o třetinu menší než TU106
Grafický čip NVIDIA TU116 se uplatní na grafických kartách GeForce GTX 1660 Ti, které očekáváme už za týden. Můžeme se podívat na to, jak velký je tento čip oproti TU106 z karet RTX 2000. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet Astronomové našli ve vesmíru příklad kolize celých planet
Je logické, že ve vesmíru dochází i ke kolizím celých planet, ostatně takovým způsobem měl vzniknout i náš Měsíc a v podstatě i Země. Nyní se ale našel příklad takové kolize i mezi exoplanetami. Podívejme se na systém hvězdy Kepler-107. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake Deska Soyo s H310C podporuje procesory až do generace Skylake
Společnost Soyo, o níž se v dnešní době moc často nedočteme, si připravila velice zajímavou desku s označením H310CM-V3H V2.0. Ta totiž podporuje procesory Intel Core 8. a 9. generace, na čemž by nebylo nic zvláštního, ale také 7. a 6. generace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek