www.svethardware.cz
>
>
>

Kuriózní zloděj vzbudil "okrádané", chtěl heslo k Wi-Fi

Kuriózní zloděj vzbudil "okrádané", chtěl heslo k Wi-Fi
, , aktualita
Nad některými věcmi zůstává rozum stát. V Palo Altu se objevil zajímavý mladistvý zloděj, který nechtěl krást hodnotné věci, ale datové připojení. Po "okrádaných" chtěl hesla k Wi-Fi routerům.
K oblíbeným
reklama
Před pár dny se stalo v Palo Altu v Kalifornii kuriózní vloupání. Zažil ho starší 60letý pár, který uprostřed noci kolem půl jedné vzbudil 17letý maskovaný mladík. Místo toho, aby potichu kradl, přišel do jejich ložnice a žádal něco, co asi nečekali. Heslo k Wi-Fi. To nezískal, muž ho okamžitě vyrazil z domu a zavolal policii. Ta jej dopadla jen o blok dál. Nejprve jim lhal o své identitě, ale později se přišlo na to, o koho ve skutečnosti jde. Poněvadž mu ale ještě nebylo 18 let, další detaily o jeho osobě nebyly zveřejněny.
 
Router
 
O několik hodin později odpoledne byla na policii nahlášena krádež kola. Ukázalo se, že ta proběhla 45 minut před výše zmíněným nočním vloupáním a může za ni tentýž mladistvý, který po ženě bydlící nedaleko chtěl heslo k Wi-Fi. Ta ale zavolala dalšího obyvatele z okolních domů a mladíka společně odpálkovali. Ten pak odjel na kole, které u tohoto domu pár minut předtím ukradl. Skončil u onoho staršího páru, kde se opět dožadoval hesla k Wi-Fi. Celým šetřením bylo zjištěno, že mladík skutečně nechtěl v domě krást a celá peripetie se stala jen kvůli tomu, že mladíkovi došla mobilní data. Nikomu se naštěstí nic nestalo a kolo bylo vráceno skutečnému majiteli.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy? AMD Ryzen 5 3500: to pravé pro lidové herní sestavy?
Tum Apisak se letmo zmínil o procesoru AMD Ryzen 5 3500, který by měl nastoupit s výbavou šesti jader bez SMT. Mohl by se tak stát velice zajímavou volbou pro herní sestavy s rozumnou cenou, ostatně dnes je pro hry šest fyzických jader vhodná výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář