www.svethardware.cz
>
>
>

Kuriózní zloděj vzbudil "okrádané", chtěl heslo k Wi-Fi

Kuriózní zloděj vzbudil "okrádané", chtěl heslo k Wi-Fi
, , aktualita
Nad některými věcmi zůstává rozum stát. V Palo Altu se objevil zajímavý mladistvý zloděj, který nechtěl krást hodnotné věci, ale datové připojení. Po "okrádaných" chtěl hesla k Wi-Fi routerům.
K oblíbeným
reklama
Před pár dny se stalo v Palo Altu v Kalifornii kuriózní vloupání. Zažil ho starší 60letý pár, který uprostřed noci kolem půl jedné vzbudil 17letý maskovaný mladík. Místo toho, aby potichu kradl, přišel do jejich ložnice a žádal něco, co asi nečekali. Heslo k Wi-Fi. To nezískal, muž ho okamžitě vyrazil z domu a zavolal policii. Ta jej dopadla jen o blok dál. Nejprve jim lhal o své identitě, ale později se přišlo na to, o koho ve skutečnosti jde. Poněvadž mu ale ještě nebylo 18 let, další detaily o jeho osobě nebyly zveřejněny.
 
Router
 
O několik hodin později odpoledne byla na policii nahlášena krádež kola. Ukázalo se, že ta proběhla 45 minut před výše zmíněným nočním vloupáním a může za ni tentýž mladistvý, který po ženě bydlící nedaleko chtěl heslo k Wi-Fi. Ta ale zavolala dalšího obyvatele z okolních domů a mladíka společně odpálkovali. Ten pak odjel na kole, které u tohoto domu pár minut předtím ukradl. Skončil u onoho staršího páru, kde se opět dožadoval hesla k Wi-Fi. Celým šetřením bylo zjištěno, že mladík skutečně nechtěl v domě krást a celá peripetie se stala jen kvůli tomu, že mladíkovi došla mobilní data. Nikomu se naštěstí nic nestalo a kolo bylo vráceno skutečnému majiteli.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
Včera, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková