www.svethardware.cz
>
>
>

Kuriózní zloděj vzbudil "okrádané", chtěl heslo k Wi-Fi

Kuriózní zloděj vzbudil "okrádané", chtěl heslo k Wi-Fi
, , aktualita
Nad některými věcmi zůstává rozum stát. V Palo Altu se objevil zajímavý mladistvý zloděj, který nechtěl krást hodnotné věci, ale datové připojení. Po "okrádaných" chtěl hesla k Wi-Fi routerům.
K oblíbeným
reklama
Před pár dny se stalo v Palo Altu v Kalifornii kuriózní vloupání. Zažil ho starší 60letý pár, který uprostřed noci kolem půl jedné vzbudil 17letý maskovaný mladík. Místo toho, aby potichu kradl, přišel do jejich ložnice a žádal něco, co asi nečekali. Heslo k Wi-Fi. To nezískal, muž ho okamžitě vyrazil z domu a zavolal policii. Ta jej dopadla jen o blok dál. Nejprve jim lhal o své identitě, ale později se přišlo na to, o koho ve skutečnosti jde. Poněvadž mu ale ještě nebylo 18 let, další detaily o jeho osobě nebyly zveřejněny.
 
Router
 
O několik hodin později odpoledne byla na policii nahlášena krádež kola. Ukázalo se, že ta proběhla 45 minut před výše zmíněným nočním vloupáním a může za ni tentýž mladistvý, který po ženě bydlící nedaleko chtěl heslo k Wi-Fi. Ta ale zavolala dalšího obyvatele z okolních domů a mladíka společně odpálkovali. Ten pak odjel na kole, které u tohoto domu pár minut předtím ukradl. Skončil u onoho staršího páru, kde se opět dožadoval hesla k Wi-Fi. Celým šetřením bylo zjištěno, že mladík skutečně nechtěl v domě krást a celá peripetie se stala jen kvůli tomu, že mladíkovi došla mobilní data. Nikomu se naštěstí nic nestalo a kolo bylo vráceno skutečnému majiteli.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD EPYC "Genoa": až 96 jader Zen 4 na LGA 6096 AMD EPYC "Genoa": až 96 jader Zen 4 na LGA 6096
Mimo jiné i superpočítač El Capitan s plánovaným výkonem 2 ExaFLOPS by měl být založen na procesorech AMD Genoa, které se nyní už rýsují s výbavou až 96 jader Zen 4. Chystá se tak AMD opět plošně zvyšovat počet jader svých CPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek