www.svethardware.cz
>
>
>

Megatest 19" LCD: Fujitsu Siemens P19-2

Megatest 19" LCD: Fujitsu Siemens P19-2
, , recenze
Čtvrtým v pořadí je monitor Fujitsu Siemens P19-2 s technologií S-PVA, u něhož výrobce udává tyto parametry: odezva: 8 ms, kontrast 1000:1, jas 280 cd/m^2 a pozorovací úhly 178 stupňů v obou směrech. Jeho orientační cena je 11 900 Kč s DPH.
K oblíbeným
reklama

Design a ergonomie


Tento kousek jsme už v testech měli, avšak spousta z vás si jej žádá otestovat pomocí nové metodiky. Je pravda, že je to stále velmi atraktivní panel a má co nabídnout. Uvidíme, jestli udrží krok se současnou konkurencí.

Design je již všem dobře známý. Monitor se vyrábí ve dvou provedeních. První je v bílém a druhý má rámeček černý. Výběr nechám na vás, záleží také na tom, jaké máte pracoviště a hlavně vašich sympatiích k dané barvě. Bílá barva má tu výhodu, že panel může být "ocejchován" normou TCO`03, zatímco černý pouze TCO`99. Černá barva totiž vytváří příliš velký kontrast se světlým obrazem (při práci na PC převládají velmi světlé barvy). Monitor je vybaven reproduktory, čímž se spodní okraj nepříjemně zvětšil, na druhou stranu jsou repráčky vhodné například pro VoIP apod.


Základní pohled na monitor (Pro zvětšení klikněte)

Rámeček je tlustý pouhých 15mm (mimo spodního okraje - 52mm). Díky tomu je plocha samotné zobrazovací části větší než u jiných modelů a bílá barva tomu dodává punc neobyčejnosti.


Náklon monitoru (Pro zvětšení klikněte)

Náklon monitoru je vcelku slušný (-5° až + 30°). Bohužel je stojan koncipován tak, že pokud ustavíte monitor do nejnižší polohy, není možné monitor předklonit a zůstává v permanentním záklonu.Monitor v dolní poloze (Pro zvětšení klikněte)

Zdvih je ovšem slušných 12cm. Pokud máte rovný stůl bez podstavce na monitor, není třeba se bát, že vás při dlouhé práci bude bolet za krkem.


Pohled zepředu (Pro zvětšení klikněte)

Tlačítka jsou umístěna na čelní ploše monitoru, což je optimální řešení pro pohodlné ovládání. Stisk je příjemný a jediné, co trochu vadí, je prakticky nulová mezera mezi tlačítky, která znemožňuje orientaci ve tmě. Uvidíme, jestli to nezkazí OSD menu. Z tohoto pohledu je také dobře vidět, jak je monitor "roztomilý".


Pivot (Pro zvětšení klikněte)

Díky promyšlené konstrukci je i přes to, že jde o kloubovou nohu, možné monitor otáčet (pivot). Naneštěstí je monitor nesymetrický, a tak není pohled na otočený monitor zrovna příjemný.


Zadní pohled (Pro zvětšení klikněte)

Zadní strana je také pěkně provedena, a proto není problém monitor provozovat i tam, kde za stolem není zeď, nýbrž volný prostor.


Konektory (Pro zvětšení klikněte)

Samozřejmostí u monitoru této cenové relace je DVI-D vstup, D-Sub je vlastně takovým nutným doplňkem. A protože je monitor vybaven reproduktory, nesmí chybět ani 3,5mm jack vstup pro audio.Dodávané příslušenství
  • DVI-D SingleLink kabel
  • D-Sub kabel
  • Napájecí kabel
  • Instalační příručka
  • CD s ovladači a manuálem

V dodávce je přibalen DVI-D (pouze digitální signál) kabel, D-Sub kabel, 3,5mm jack kabel a napájecí kabel. Opět není problém ihned po koupi monitor zprovoznit na plné obrátky.


Fujitsu Siemens P19-2
Vlastnost
Hodnota
Uhlopříčka
19" (5:4)
Ideální odezva
8 ms
Jas
280 cd/m^2
Kontrast
1000:1
Výrobní technologie
S-PVA
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
178°/178°
Počet barev
16,7mil (8-bit)
Rozteč bodů
0,294mm
Nativní rozlišení
1280 x 1024
Vestavěné reproduktory
ANO
USB HUB
NE
Vstupy
DVI-D, D-Sub, 3,5mm Audio
Výstup pro sluchátka
NE
Možnost montáže na stěnu
ANO (VESA 100mm)
Hmotnost
7,8 kg
Norma TCO
TCO`03 (bílý) TCO`99 (cerný)
Pivot
ANO
Spotřeba
38W
Různé variace tohoto modelu
bílá a černá varianta
Speciální vlastnostiIkona Odkaz na databázi
Orientační cena: 11 900,- Kč s DPH

V další kapitole se podíváme pod kapotu a na ovládání samotného monitoru.
reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Včera, aktualita, Jan Vítek11 komentářů