reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Nová dvaadvacítka od HP - w2207

7.8.2007, Pavel Kovač, recenze
Nová dvaadvacítka od HP - w2207
Kdo zná monitory HP, jistě moc dobře ví, že jejich výrobky patří k těm lepším na našem trhu. Jejich hlavní nevýhodou pro spoustu lidí byl až příliš strohý design. A právě na design se zaměřila nová série pro domácí použití. Doufejme, že výrobce nezapomněl na to nejdůležitější, na kvalitu obrazu.

Nevšední vzhled a HP? Ano, jde to.


Pro začátek si připomeňme, jaký mají vzhled obvyklé HP monitory. HP LP3065, HP LP2465, HP LP2065, HP LP1965. To je vlastně předchozí série, která ještě byla určena pro malé a střední firmy. Série HP wxxxx je určena pro domácí použití, a tak se HP asi snaží být více atraktivní a zaujmout co nejširší spektrum zákazníků. Určitě stačí letmý pohled na první fotografii a je hned jasné, že lesklý povrch a stříbrnočerná kombinace je zkrátka velice atraktivní. Samozřejmě nemusíte zastávat tento vzhled a stejně jako já můžete upřednostňovat strohý vzhled ve stylu EIZO nebo oněch starších HP. Je to pouze na vás.


Základní pohled na monitor se slečnou (Pro zvětšení klikněte)


Základní pohled na monitor bez slečny (Pro zvětšení klikněte)

Ze základního pohledu dobře vidíte onu lesklost, která není jen na obrazovce, ale i na černém plastu okolo samotného panelu. To je obvyklá praxe v poslední době u většiny výrobců LCD monitorů. Na pohled je tento lesklý povrch velice hezký, ale po delší době zjistíte, že černý lesklý povrch je naprosto nepraktický. Prach se na něm usazuje velice dobře a udržovat takto rovný lesklý povrch je problematické. I hadřik z mikrovlákna prach spís setře do rohu monitoru, než aby jej na sebe nalepil.


Náklon monitoru (Pro zvětšení klikněte)

Náklon monitoru je díky lehce netradiční noze vcelku velký. Vzad se dá sklonit až o 30° a vpřed o 5°. Monitor při naklápění ovšem často i posunete dolů či nahoru, ale nastavování polohy je pouze otázka zvyku.


Pohled zepředu se slečnou (Pro zvětšení klikněte)


Pohled zepředu bez slečny (Pro zvětšení klikněte)

Z čelního pohledu vidíte velice dobře zakulacené rohy, které jako by vypadly z oka monitorům Samsung (konkrétně například model 226BW). Tím samozřejmě nechci říci, že HP nějak kopíruje design, ony monitory mají společný pouze ony zakulacené rohy, nic víc nic míň.

V dolní části uprostřed si HP umístilo své logo, které je jak jinak než lesklé a stříbrné. Vcelku zajímavé je umístění tlačítek, čtyři pro ovládání OSD jsou umístěna v dolním okraji. Je zde ovšem ještě jedno tlačítko pro zapínání monitoru. To naleznete na horním okraji a je orientované směrem vzhůru. K samotným tlačítkům bych měl jednu malou výtku. Tou je jejich prapodivný stisk, který je zbytečně tuhý a cvaknutí nevýrazné. Navíc tlačítko "Menu" bylo již z výroby lehce vykloněné směrem dolů.


Tlačítka na ovládání OSD menu

Na zadní straně si všimněte hlavně dvou tunýlků pro zkrocení kabelů. Toto řešení není nikterak špatné a kabely v tunýlcích drží velice dobře i při polohování. Jinak zde nic zvláštního nenaleznete. Průduchy na stranách mají i další funkci, tou je rozvod zvuku od reproduktorů, které jsou umístěny uvnitř a nasměrovány od posluchače. Toto umístění jim ubírá hodně z kvalit, na druhou stranu zvuk není ani tak nikterak slavný, zkrátka typický pro 2W reproduktory u monitorů.


Zadní pohled (Pro zvětšení klikněte)

Konektory jsou již klasické a ničím vlastně ani nepřekvapí. DVI s podporou HDCP je dnes již celkem standardem a D-Sub zajetým zvykem. Vstup pro audio v podobě 3,5 mm jacku bohatě stačí pro tento typ reproduktorů. Na levé straně monitoru se ještě navíc nachází USB Hub s dvěma porty. Proto je zde onen USB-B konektor.


KonektoryDodávané příslušenství


  • D-Sub kabel
  • DVI kabel
  • USB A-B kabel
  • Audio, 3,5mm jack kabel
  • Napájecí kabel
  • Instalační příručka
  • CD s ovladači a manuálem

HP w2207
Vlastnost
Hodnota
Úhlopříčka
22" (16:10)
Ideální odezva
5 ms (gtg)
Jas
300 cd/m2
Kontrast
1000:1
Výrobní technologie
TN
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
160°/160°
Počet barev
16,2 mil (6-bit)
Rozteč bodů
0,282 mm
Nativní rozlišení
1680 x 1050
Vestavěné reproduktory
ANO 2x 2W
USB HUB
ANO
Vstupy
D-Sub, DVI (HDCP)
Výstup pro sluchátka
ANO
Možnost montáže na stěnu
ANO VESA 100 x 100 mm
Hmotnost
9,0 kg
Norma TCO
TCO N/A
Pivot
ANO
Spotřeba
typ 65 W
Různé variace tohoto modelu
-
Speciální vlastnosti
Lesklý povrch obrazovky
(HP BrightView)
Orientační cena 8 100,- Kč bez DPH
reklama