reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Philips 200W6CS - levných 20 palců

12.7.2006, Pavel Kovač, recenze
Philips 200W6CS - levných 20 palců
Velká řada z vás, čtenářů SHW, si žádala otestování tohoto LCD panelu, jelikož jeho parametry jsou vzhledem k ceně opravdu atraktivní. Uvidíme, jak si tento Prem.MVA panel povede v náročných podmínkách našich testů. Philips se tímto monitorem snaží prosadit v atraktivní sféře 20" wide LCD panelů.

Stříbrná kam se podíváš...


... ano, je to skutečně tak. Monitor je prakticky celý stříbrný, výjimku tvoří pouze tenká linka šedého plastu v prostoru s tlačítky, kousek na podstavci a zapadlý rám na bocích monitoru, který však není při práci vidět. Vše ostatní zdobí stříbrná barva. Nanesení barvy je kvalitní a rovnoměrné.


Základní pohled na monitor (Pro zvětšení klikněte)

Z tohoto pětačtyřiceti stupňového pohledu by se mohlo zdát, že má monitor poměr stran 4:3, ale není tomu tak. Jde opravdu o 16:10 a potvrzuje to čelní pohled.


Čelní pohled na monitor (Pro zvětšení klikněte)

Integrované reproduktory ano či ne? Toť věčné dilema. Spousta lidí tyto reproduktory uvítá, protože při práci na PC používá sluchátka a tyto reproduktory pro VoIP apod. bohatě dostačují. Pak je tu však nemalá (možná i větší část) uživatelů, kteří si monitor kvůli reproduktorům nekoupí, protože kazí design. Výrobci tento problém obvykle řeší tak, že k levným monitorům dodávají integrované repro a do dražších již tuto "vymoženost" nedávají. Spoléhaji tedy na to, že ten, kdo si koupí drahý monitor, má peníze i na kvalitní reproduktory a integrované by mu byly vlastně jen na obtíž.


Náklon monitoru (Pro zvětšení klikněte)

Monitor lze naklánět v tradičním rozmezí -5° až 30° (specifikace sice udávají pouze 20°, ale není problém naklonit i těch 30°), problém náklonu však spočívá v konstrukci samotného monitoru. Plasty jsou totiž špatně spasovány do sebe, a tak celý monitor při jakémkoli pohybu neskutečně vrže. Při prvním pokusu o náklon jsem se až lekl v domnění, že není něco v pořádku. Po čase se však s tímto faktem smíříte a doufáte, že když příjde návštěva a vy se budete chlubit novým monitorem, tak si toho nevšimne :-).


Zadní pohled (Pro zvětšení klikněte)

Monitor obsahuje "USB-hub", tedy jestli se tomu tak dá říkat. Protože onen "Hub" má pouze jeden vývod, tak jde vlastně o takové prodloužení jednoho USB portu z počítače pro snadnější obsluhu. Je to trochu škoda a alespoň dva porty by se více než hodily. Na druhou stranu jde o opravdu levný monitor, a tak můžeme být rádi prakticky za cokoli.


Skromný "USB-Hub" (Pro zvětšení klikněte)

Monitor naštěstí obsahuje integrovaný napájecí zdroj, a tak není problém při přenášení. Díky tomu ani nevzniká nepořádek v kabelech pod stolem. Obrazové vstupy jsou dva a to jeden DVI-D (pouze digitální vstup) a analogový D-Sub. Je zde samozřejmě přítomen vstup pro reproduktory - 3,5mm jack a stejný je i výstup pro sluchátka. Právě výstup pro sluchátka by mohl být lépe umístěn, protože zapojovat sluchátka do konektoru, na který nevidíte, není zrovna šťastné řešení.


Konektory (Pro zvětšení klikněte)


Dodávané příslušenství
  • DVI-D SingleLink kabel
  • D-Sub kabel
  • Napájecí kabel
  • Instalační příručka
  • CD s drivery a manuálem
  • USB kabel
  • Audio kabel

Příslušenství je již tradiční a nic mu nelze vytknout. Zkrátka nic nechybí a monitor je schopen provozu na 100% ihned po vybalení z krabice, což je dobré. Nepřekvapí vás absence DVI kabelu nebo audio kabelu. Nějaké extra příslušenství však nelze u takto levného modelu očekávat, a tak nehledejte přibalenou hru apod.Philips 200W6CS
Vlastnost
Hodnota
Uhlopříčka
20,1" (16:10)
Ideální odezva
8 ms
Jas
300 cd/m^2
Kontrast
800:1
Výrobní technologie
Prem.MVA
Pozorovací úhly (horizontální/vertikální)
176°/176°
Počet barev
16,7mil (8-bit)
Rozteč bodů
0,255mm
Nativní rozlišení
1680 x 1050
Vestavěné reproduktory
ANO
USB HUB
ANO (1 port)
Vstupy
DVI-I, D-Sub, Audio 3,5mm jack
Výstup pro sluchátka
ANO 3,5mm jack
Možnost montáže na stěnu
ANO (VESA 100mm)
Hmotnost
7,6 kg
Norma TCO
TCO`03
Pivot
NE
Spotřeba
50W typická
Různé variace tohoto modelu
200W6CS - stříbrný 200W6CB - černý
Speciální vlastnostiIkona Odkaz na databázi
Orientační cena: 11 600,- Kč s DPH

Specifikace jsou sice jen průměrné pro technologii Prem.MVA, ale s přihlédnutím k ceně jsou více než dobré. Těžko najdete monitor s podobným poměrem cena/technolgie.


Rivalové


Do oblasti levných širokoúhlých monitorů vstupuje hlavně BenQ se svým ještě o něco levnějším panelem, avšak s technologií TN, což je pro grafiky nepřípustné. Recenzi na tento kousek naleznete v našem dřívějším článku BenQ FP202W - černý elegán. Dále je zde Belinea 102035W s obdobným panelem jako dnes testovaný Philips 200W6CS. A co nás čeká přesuneme-li se pouze o zhruba 100Kč výše? Ano, je to ViewSonic VX2025wm opět s panelem Prem.MVA. Pak již následuje známý hliníkový Fujitsu-Siemens S20-1W. Poslední a nejdražší je Samsung 215TW (a jako jediný s S-PVA obrazovkou, která obvykle poskytuje znatelně lepší barvy). Tomu však odpovídá i cena.Dnes testovaný kus si drží cenovou hladinu opravdu velmi nízko a pod ním jsou už buďto TN panely nebo modely již "od pohledu nedůvěryhodné".
reklama