www.svethardware.cz
>
>
>

Ředitelka oddělení duševního zdraví britské NHS chce pro děti zákaz lootboxů

Ředitelka oddělení duševního zdraví britské NHS chce pro děti zákaz lootboxů
, , aktualita
Téma lootboxů už dávno není tak horké jako před třemi lety. Herní vývojáři vesměs přestali zkoušet, co zákazníci ještě budou schopni akceptovat a ti se zase sami s lootboxy v podstatě smířili. O mrtvou věc ale zdaleka ještě nejde.
K oblíbeným
reklama
Právě ve Velké Británii se toho děje dost, co se týče diskusí a opatření spojených s tématem herních závislostí. Právě Národní zdravotní služba (NHS) loni otevřela první britskou kliniku pro lidi závislé na počítačových hrách a nyní se její ředitelka odboru pro duševní zdraví, Claire Murdoch, zaměřila na téma lootboxů. Jde přitom o navzájem propojená témata her, hazardu a vznikající závislosti. 
 
 
V sobotu pak britská NHS vydala prohlášení o tom, jak hazard ve hrách dosud firmám procházel jako věc, která se ocitla mimo zorné pole příslušných orgánů. Nicméně dle této organizace mohou mít lootboxy vliv na duševní zdraví mladých hráčů a Claire Murdoch dle toho vyzývá k zákazu lootboxů ve hrách s tím, že žádná společnost by neměla způsobovat dětem závislost prostřednictvím lootboxů a žádná by také neměla mít možnost prodávat dětem hry, které využívají princip náhody při získávání virtuálních předmětů, čili takové prodeje by měly skončit. 
 
Dle britské Komise pro hazard (Gambling Comission) existuje v zemi na 55 tisíc dětí, které mají mít problém s hazardem a celkově to pak dle odhadů NHS je pouze v Anglii (ne v celé Velké Británii) na 400 tisíc lidí. Komise pro hazard ovšem aktuálně nezapočítává lidi, kteří mohou mít potíže s hazardem ve hrách, ale jen proto, že lootboxy aktuálně nejsou oficiálně uznány za hazard. 
 
Je totiž pravda a herní firmy na to velice často poukazují, že prostřednictvím lootboxů nelze vyhrát žádnou finanční částku. Tím ovšem odlišnosti končí a v ostatních ohledech je to v podstatě stejná hra na náhodu, jakou známe i z principu jednorukého bandity, přičemž lidé mohou utrácet zcela reálné peníze, za něž mají šanci vyhrát jen (obvykle) nepřenositelné virtuální předměty, o jejichž hodnotě lze vzhledem k vynaloženým prostředkům pochybovat. Ovšem zde bychom se už dostávali nebezpečně blízko k debatě o tom, o co jsou lepší třeba baseballové kartičky nebo poštovní známky a tomu bude lepší se vyhnout. 
 
Claire Murdoch navrhla pět bodů, jimiž by se herní firmy měly řídit. Zaprvé je to zákaz prodeje her s lootboxy dětem. Dále stanovit pro všechny rozumný limit pro částku utracenou v daném čase za lootboxy, zatřetí dát předem vědět, jaké jsou šance na výhru jistých (typů) předmětů, začtvrté osvěta mezi rodiči o nebezpečích spojených s mikrotransakcemi ve hrách a nakonec odvod části z vydělaných peněz do nezávislého výzkumu herních závislostí a také pro hledání nových cest, jak děti bezpečně odříznout od platforem, k nimž by ještě neměly mít přístup. 
 
Je ovšem nad slunce jasné, že pokud budou takové body prezentovány jen jako doporučení, pak právě jen u doporučení to celé zůstane.
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus po čtyřech letech upgradoval miniPC Asus VivoStick Asus po čtyřech letech upgradoval miniPC Asus VivoStick
Cenově dostupný minipočítač Asus VivoStick (TS10) se po řadě let dočkal nové generace, která přináší větší operační paměť i úložiště. Také došlo k nasazení Windows 10 Pro usnadňující podnikové nasazení.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
HTC uvádí tři headsety VIVE Cosmos s rozšířenou realitou HTC uvádí tři headsety VIVE Cosmos s rozšířenou realitou
HTC přichází s rozšířenou řadou nových VR headsetů VIVE Cosmos, a to konkrétně se třemi modely: VIVE Cosmos Elite, VIVE Cosmos XR a VIVE Cosmos Play s vysokým rozlišením a rozšířenou realitou. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Arctic Freezer 7 X přichází i pro LGA 1200 Arctic Freezer 7 X přichází i pro LGA 1200
Společnost Arctic odhalila chladič Freezer 7 X a jako obvykle se snaží nabídnout přívětivou cenu. My díky tomu ale také máme konečné potvrzení toho, že brzy nastoupí patice LGA 1200, jako by to ale už tak nebylo dost jasné. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cyberpunk 2077 bude na GeForce NOW ihned po vydání Cyberpunk 2077 bude na GeForce NOW ihned po vydání
NVIDIA nedávno uvedla do ostrého provozu službu GeForce NOW, z jejíž nabídky byly ale krátce poté stáhnuty hry od Activision Blizzard, což zákazníci nesou velice těžce. NVIDII se tak nyní velice hodí pozitivní zprávy. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte aktualizoval Brix s využitím procesorů Comet Lake-U Gigabyte aktualizoval Brix s využitím procesorů Comet Lake-U
Společnost Gigabyte se rozhodla obnovit svou nabídku malých počítačů Brix vycházejících z platformy Intel NUC, takže jde přirozeně o procesory Core. Konkrétně se dočkáme úsporných Comet Lake-U, které jsou na rozdíl od desktopových už na trhu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek