www.svethardware.cz
>
>

Británie otevřela svou první kliniku pro herní závisláky

Británie otevřela svou první kliniku pro herní závisláky
, , aktualita
Světová zdravotnická organizace už předloni chtěla zařadit závislost na hraní počítačových her mezi nemoci. Lékaři tak mohou také na základě vydaných příruček rozpoznávat symptomy a ve Velké Británii poslat pacienty do první specializované kliniky.
K oblíbeným
reklama
Ve Velké Británii tak už funguje klinika, na kterou se dostanou ti, kteří dle rozpoznaných symptomů dle International Statistical Classification of Diseases (ICD) budou uznáni za závislé na hraní počítačových her. Právě dle ICD se přitom zařadí po boku těch, kteří jsou závislí na drogách nebo chorobně hromadí věci. 
 
 
A jaké jsou ony symptomy, které ukazují na závislost na počítačových hrách? Nejde pochopitelně o nic překvapivého a v prvé řadě je to oslabená schopnost se ovládat, což se tyká četnosti hraní, délky, umění přestat, atd. Zadruhé to jsou případy, kdy se z hraní stává priorita, která má přednost před jinými důležitými zájmy a povinnostmi. A zatřetí je to neschopnost hraní omezit v případě, kdy to začne negativně ovlivňovat život. 
 
Herní závisláky bychom možná kolem sebe mohli hledat všude, ale dle informací zdroje je těch skutečných jen velice málo. A právě pro ty je určena první klinika ve Spojeném království, která vznikla právě na základě nové klasifikace Světové zdravotnické organizace. Jde o 'Centre for Internet and Gaming Disorders', takže skutečně úzce specializované centrum zaměřené i na internetové závisláky, kde asi bude volně přístupná Wi-Fi vítaná jako rum v protialkoholické léčebně. 
 
Fiona Smith z Royal college of Nursing (RCN) k tomu také podotýká, že i takováto novodobá a postupně se rozšiřující závislost má stejně jako řada jiných negativní vliv nejen na samotného jednotlivce, který se s ní potýká, ale i na jeho bezprostřední okolí, čili na rodiče, celou rodinu i přátele. Volá tak po tom, aby se herní firmy chovaly zodpovědněji a zasadily se o to, aby jejich produkty nepřispívaly k ještě většímu zatížení britského zdravotnictví, v němž už nyní chybí přes 40 tisíc ošetřovatelů. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower Autonomní loď MAS sama překoná Atlantik, oslaví 400 let lodi Mayflower
Po 400 letech od slavného vyplutí lodě Mayflower s osadníky z anglického Plymouthu do toho amerického vypluje loď Mayflower Autonomous Ship (MAS) na stejnou trasu. Bude ale plně autonomní a prozkoumá problematiku plastů v oceánech.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10 Microsoft vyzývá uživatele Windows 7 Pro k přechodu na W10
Konec podpory Windows 7 se blíží a Microsoft tak začne vyzývat uživatele Windows 7 Pro k přechodu na novější operační systém Windows 10 Pro. Už brzy se tak začne v systému zobrazovat okno s výzvou.
Včera, aktualita, Milan Šurkala13 komentářů
Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící Zuckerberg nechce cenzurovat politické reklamy, i kdyby byly zavádějící
Mark Zuckerberg se v jedné z jeho přednášek vyjádřil, že nepovažuje za správné kontrolovat závadnost politických reklam a na Facebooku tak bude všechno možné. Tedy i reklamy se zavádějícím obsahem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2 Trailer ukazuje detaily PC verze Red Dead Redemption 2
Na závěr pracovního týdne si můžeme zaslintat nad PC verzí hry Red Dead Redemption 2. Ta byla vylepšena i z grafického hlediska právě s ohledem na možnosti a výkon moderních osobních počítačů. A je to vidět.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon? Ray tracing ve World of Tanks: jak funguje a jaký má vliv na výkon?
Autoři hry World of Tanks se nedávno pochlubili tím, že do své hry implementovali ray tracing, který bude moci pracovat pod DirectX 11 a nebude potřebovat žádný zvláštní hardware, čili GeForce RTX. Jak to funguje? 
Včera, recenze, Jan Vítek7 komentářů