www.svethardware.cz
>
>

Británie otevřela svou první kliniku pro herní závisláky

Británie otevřela svou první kliniku pro herní závisláky
, , aktualita
Světová zdravotnická organizace už předloni chtěla zařadit závislost na hraní počítačových her mezi nemoci. Lékaři tak mohou také na základě vydaných příruček rozpoznávat symptomy a ve Velké Británii poslat pacienty do první specializované kliniky.
K oblíbeným
reklama
Ve Velké Británii tak už funguje klinika, na kterou se dostanou ti, kteří dle rozpoznaných symptomů dle International Statistical Classification of Diseases (ICD) budou uznáni za závislé na hraní počítačových her. Právě dle ICD se přitom zařadí po boku těch, kteří jsou závislí na drogách nebo chorobně hromadí věci. 
 
 
A jaké jsou ony symptomy, které ukazují na závislost na počítačových hrách? Nejde pochopitelně o nic překvapivého a v prvé řadě je to oslabená schopnost se ovládat, což se tyká četnosti hraní, délky, umění přestat, atd. Zadruhé to jsou případy, kdy se z hraní stává priorita, která má přednost před jinými důležitými zájmy a povinnostmi. A zatřetí je to neschopnost hraní omezit v případě, kdy to začne negativně ovlivňovat život. 
 
Herní závisláky bychom možná kolem sebe mohli hledat všude, ale dle informací zdroje je těch skutečných jen velice málo. A právě pro ty je určena první klinika ve Spojeném království, která vznikla právě na základě nové klasifikace Světové zdravotnické organizace. Jde o 'Centre for Internet and Gaming Disorders', takže skutečně úzce specializované centrum zaměřené i na internetové závisláky, kde asi bude volně přístupná Wi-Fi vítaná jako rum v protialkoholické léčebně. 
 
Fiona Smith z Royal college of Nursing (RCN) k tomu také podotýká, že i takováto novodobá a postupně se rozšiřující závislost má stejně jako řada jiných negativní vliv nejen na samotného jednotlivce, který se s ní potýká, ale i na jeho bezprostřední okolí, čili na rodiče, celou rodinu i přátele. Volá tak po tom, aby se herní firmy chovaly zodpovědněji a zasadily se o to, aby jejich produkty nepřispívaly k ještě většímu zatížení britského zdravotnictví, v němž už nyní chybí přes 40 tisíc ošetřovatelů. 
 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík Overclocker obohatil své chlazení o ledového draka vyfukujícího dusík
Při chlazení tekutým dusíkem se obecně na estetiku nehraje, ostatně jde vesměs o pokusy či snahy o překonání rekordů, takže důraz se klade především na funkčnost a většinou postačí kus vhodně tvarovaného kovu. Max Parisotto je ale jiného názoru.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu 16jádrový Ryzen 9 3950X vyjde na polovinu ceny hypotetického monolitu
AMD se v případě architektury Zen vydala cestou vícečipových procesorů, což od generace Ryzen 3000 poznali i uživatelé běžných desktopů. Dosud ale nebylo jasné, kolik přesně může AMD tímto přístupem ušetřit. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl AMD na Mindfactory drtí Intel, získává 86% tržní podíl
Od největšího německého prodejce elektroniky Mindfactory máme další čísla prodejů procesorů AMD a Intel. Zatímco díky serverům, sestavám a notebookům celosvětově Intel i nadále drtí AMD, v prodejích kusových procesorů je tomu naopak.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C Raspberry Pi 4 v nové revizi má opravený USB C
Už loni v červenci jsme se dozvěděli o tom, že Raspberry Pi 4 má chybně implementovaný port USB C, což bohužel nebyl jediný problém tohoto zařízení. Nyní ale přichází nová revize, která už by měla mít napájecí USB v pořádku. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem AOC představuje rychlý monitor AG273QZ se 27" panelem
AOC představuje dle svých slov vysoce výkonný monitor AG273QZ, který nabídne především rychlý panel s úhlopříčkou 27". A i když jde o TN, výrobce mluví o nové generaci s kvalitními barvami, jak naznačují i specifikace.
Dnes, aktualita, Jan Vítek