Rekonstruovaný zdrojový kód Diabla umožní podporu dalších OS i modifikací

Rekonstruovaný zdrojový kód Diabla umožní podporu dalších OS i modifikací
, , aktualita
Programátor vystupující pod nickem GalaXyHaXz se zhostil rekonstrukce zdrojového kódu původní hry Diablo z roku 1996. Vytvořil tak Devilution podporující moderní operační systémy včetně Linuxu, což není vše.
K oblíbeným
reklama
Diablo znamenalo pro Blizzardy obrovský úspěch, když v roce 1996 přislo na trh. Do roku 2001 se prodalo na 2,5 milionů kopií, ovšem ten pravý úspěch měl teprve přijít, však Diablo II se prodalo v počtu 17,5 milionů kopií. Původní díl ale má stále své kouzlo, které nyní ještě zesílilo, o což se postaral programátor GalaXyHaXz. Ten připravil rekonstruovaný kód původního Diabla pojmenovaný Devilution, jehož primárním účelem je vylepšit kompatibilitu hry s moderními operačními systémy, do čehož můžeme počítat také možnost portování do jiných OS, jako je třeba Linux. 
 
 
GalaXyHaXz svůj projekt dokončil během čtyř měsíců a velkou roli v tom také hrálo štěstí. Jak sám napsal, Blizzard poskytl zdrojový kód Diabla dvěma vývojářským týmům, a sice Synergestic Software pro vytvoření expanzního disku a Climax Studios měli portovat hru pro PlayStation. Japonské Sony je přitom dobře známé tím, že mu unikají věci, které by se na veřejnost dostat neměly, což někdy platí i pro plné zdrojové kódy.
 
V japonském portu se ocitl soubor se symbolickými odkazy a pak se objevila také betaverze daného portu obsahující ještě jeden takový soubor. Debugovací PC verze navíc obsahuje příslušné nástroje, které se do konečné prodejní nedostaly a mnoho assert stringů, které také poskytují informace o stavbě kódu. Díky všem dostupným informacím bylo možné rekonstruovat celý kód hry, který by se měl blížit tomu opravdovému. 
 
Díky tomu je možné hru portovat do různých verzí schopných běžet pod více operačními systémy a také je najednou velice otevřena případným modifikacím, jaké se dříve nemohly objevit. Nicméně Devilution není k dispozici jako prostá hra, kterou si spustíme. Musíme vlastnit původní hru a její veškeré tzv. assets, čili grafiku, zvuk, animace, atd. 
 
Devilution je tak první, ale nejpodstatnější krok pro vytvoření dalších verzí Diabla a na Redditu se už řeší, zda by některé už probíhající projekty neměly přistoupit k jeho využití. 
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD PS5 byla otestována s běžným Samsungem 980 Pro vedle původního SSD
Sony minulý týden konečně zveřejnila dlouho očekávaný software, který uživatelům umožní využít běžně dostupná SSD pro rozšíření kapacity konzolí PlayStation 5. Prozatím jde o betaverzi, ale už tu máme slibné výsledky. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny Australskou megabaterii Tesly a Neoenu zachvátil požár, hasili ji 3 dny
Nová megabaterie Victoria Big Battery v Austrálii koncem minulého týdne zachvátil požár. Jde o jedno z největších akumulátorových úložišť na světě, které zde pomáhá vykrývat špičky a řešit zásahy FCAS.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck AMD s Valve vyvíjí lepší linuxové ovladače pro konzole Steam Deck
AMD nebylo nikdy úspěšnějším výrobcem konzolového hardwaru, než je dnes. Za to aktuálně platí uživatelé PC, kteří nemají k dispozici tolik hardwaru od AMD, kolik by si mohli přát, ale s tím se nedá nic dělat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik? Ceny pamětí GDDR: jak je ovlivňuje Ethereum a výprodeje grafik?
Těžba Etherea dnes už pro mnohé není výdělečný podnik kvůli nepříznivému mixu nákladů na energie, výši odměn a hodnoty samotného Etherea. To má svůj vliv i na cenu pamětí GDDR5 či především GDDR6 na trhu. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu CATL uvede na trh sodíkové akumulátory s vyšší odolností vůči chladu
Společnost CATL dosáhla dalšího významného milníku. Sodíkové akumulátory se jí podařilo vyvinout do takové podoby, že by se už brzy měly dostat na trh. Zajímavé mají být např. vyšší odolností vůči chladu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře