Robot Omron Forpheus na CES 2019 učil hraní ping-pongu

Robot Omron Forpheus na CES 2019 učil hraní ping-pongu
, , aktualita
Umělá inteligence byla na letošním veletrhu CES 2019 velkým hitem. Jednou z mnoha velkých zajímavostí byl robot Omron Morpheus, který umí hrát ping-pong a jeho úkolem je dokonce to naučit i jiné.
K oblíbeným
reklama
Letošní veletrh CES 2019 je už za námi a jednou ze zajímavých technologií, na které by bylo dobré nezapomenout, je robot Forpheus od společnosti Omron. Jde už o pátou generaci tohoto robota, které je trénován na hraní stolního tenisu. Jeho cílem ale není zrovna porážet člověka v pong-pongu a ukazovat úroveň technologie umělé inteligence, ale naopak člověka v tomto sportu trénovat. Systém robota tak musí být dostatečně pokročilý, aby dokázal dostatečně dobře rozpoznat úhel natočení, rychlost a směr, díky čemuž může hráči napovědět, jak to příště lépe zahrát.
 
 
Bohužel nejde o stroj, který byste si mohli jen tak koupit a dát kamkoliv. Jde totiž o vcelku velkou zhruba 3metrovou konstrukci. Využívá systému pěti kamer (čtyři klasické a jednu vysokorychlostní) a systému umělé inteligence schopné zpracovávat data 80krát za sekundu. Ta nyní dokáže z pohybů protihráče odhadnout např. i to, zda chce hrát smeč.
 
Dokáže také rozpoznat úroveň hráče (ve srovnání s úrovní profesionálních hráčů), aby se mu dokázala přizpůsobit a být přijatelným partnerem do hry a pro trénování (nemá smysl, aby špatný hráč trénoval s AI nastavenou na profesionálního hráče a naopak nemá smysl, aby pokročilejší hráč trénoval na AI s úrovní hráče začátečníka). Pátá generace na rozdíl od předchozích zlepšuje přesnost odhadu pohybu míčku, přidává schopnost hrát faleš a právě již zmíněné personalizované trénování adekvátní úrovni trénovaného.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama Perseverance si přivezl portrét celé své rodiny a odvysílal první panorama
Rover Perseverance se zatím na Marsu nehnul ani o kousek, neboť NASA jej po přistání ještě testuje a také zkoumá jeho okolí. Můžeme se ale podívat na to, jaký portrét své rodinky si rover přivezl s sebou a co se nachází v jeho okolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií Deep Nostalgia Tool rozhýbe i lidi z prastarých fotografií
Své výsledky předvádí nový systém založený na umělé inteligenci, a sice Deep Nostalgia Tool. Vyvinut byl společností D-ID zvláště k tomu, aby byl schopen rozhýbat lidi zachycené na starých snímcích. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K Na Mindfactory se prodalo už na 120 nových Core i7-11700K
Intel možná odsunul nástup procesorů Rocket Lake-S až na konec března, kdy se mají objevit také recenze, ovšem to už bude zřejmě naprosto nezajímavé datum. Tyto procesory se už dostaly na trh.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel Stadia dle reportáže nesplnila svůj cíl o stovky tisíc uživatel
V současné době bychom se skutečně vůbec nedivili, kdyby Google už počítal se zrušením služby Stadia a zvláště pak poté, co si přečteme zprávu o tom, jak Stadii oproti plánům chybí stovky tisíc uživatelů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby Ethereum 2.0 přichází, blíží se i konec jeho klasické těžby
Ethereum 2.0, čili Ethereum Improvement Proposal #1559 (nebo zkráceně EIP-1559) je katastrofa řítící se na těžaře této kryptoměny, kteří by ji přirozeně chtěli zcela zablokovat, což se ovšem asi nestane. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů