Robot Omron Forpheus na CES 2019 učil hraní ping-pongu

Robot Omron Forpheus na CES 2019 učil hraní ping-pongu
, , aktualita
Umělá inteligence byla na letošním veletrhu CES 2019 velkým hitem. Jednou z mnoha velkých zajímavostí byl robot Omron Morpheus, který umí hrát ping-pong a jeho úkolem je dokonce to naučit i jiné.
K oblíbeným
reklama
Letošní veletrh CES 2019 je už za námi a jednou ze zajímavých technologií, na které by bylo dobré nezapomenout, je robot Forpheus od společnosti Omron. Jde už o pátou generaci tohoto robota, které je trénován na hraní stolního tenisu. Jeho cílem ale není zrovna porážet člověka v pong-pongu a ukazovat úroveň technologie umělé inteligence, ale naopak člověka v tomto sportu trénovat. Systém robota tak musí být dostatečně pokročilý, aby dokázal dostatečně dobře rozpoznat úhel natočení, rychlost a směr, díky čemuž může hráči napovědět, jak to příště lépe zahrát.
 
 
Bohužel nejde o stroj, který byste si mohli jen tak koupit a dát kamkoliv. Jde totiž o vcelku velkou zhruba 3metrovou konstrukci. Využívá systému pěti kamer (čtyři klasické a jednu vysokorychlostní) a systému umělé inteligence schopné zpracovávat data 80krát za sekundu. Ta nyní dokáže z pohybů protihráče odhadnout např. i to, zda chce hrát smeč.
 
Dokáže také rozpoznat úroveň hráče (ve srovnání s úrovní profesionálních hráčů), aby se mu dokázala přizpůsobit a být přijatelným partnerem do hry a pro trénování (nemá smysl, aby špatný hráč trénoval s AI nastavenou na profesionálního hráče a naopak nemá smysl, aby pokročilejší hráč trénoval na AI s úrovní hráče začátečníka). Pátá generace na rozdíl od předchozích zlepšuje přesnost odhadu pohybu míčku, přidává schopnost hrát faleš a právě již zmíněné personalizované trénování adekvátní úrovni trénovaného.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem Britská MET hackerovi zabavila Bitcoiny za 920.000 GBP, vrátí je obětem
Mladý hacker Grant West souhlasil s tím, aby se jemu zabavené Bitcoiny prodaly a s jejich pomocí vyplatily prostředky zpět obětem, které hackersky napadl. Jinak by totiž ve vězení strávil ještě několik let navíc.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080 Čínská společnost chystá vlastní GPU s PCIe 4.0 a cílí na výkon GeForce GTX 1080
Ze všemožných výrobců grafických čipů pro PC nám zůstaly už jen dvě společnosti, které udávají krok a ty zde není třeba jmenovat. Nicméně jedna čínská firma se bude snažit o to, aby se mezi ne protlačila. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň Lian Li TU150: vskutku přenosná skříň
Společnost Lian Li specializující se na hliníkové skříně nám přináší v obvyklém černém a stříbrném provedení nové skříně, a to TU150. Jde o základ pro skutečně přenosné počítače, což poznáme dle vestavěného madla. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů UniverseMachine na superpočítači simulovala vývoj 8 milionů vesmírů
Superpočítač Ocelote na Univerzitě v Arizoně posloužil pro vytvoření tzv. Universe Machine. Ta vytvořila miliony virtuálních vesmírů a sledovala jejich vývoj, aby se výsledky daly porovnat s tím, co můžeme vidět na vlastní oči. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém? Partneři Microsoftu naslouchali záznamům pořízeným Xboxy, je to ovšem problém?
Už od roku 2014 dodavatelé společnosti Microsoft, kteří měli co do činění s Xboxem, nahrávali audio záznamy pořízené v domácnostech herními konzolemi. To probíhalo ve snaze vylepšit funkce hlasových příkazů, ovšem ne vždy.
Včera, aktualita, Jan Vítek