Robotický číšník LG CLOi ServeBot začal obsluhovat zákazníky restaurace v Soulu

Robotický číšník LG CLOi ServeBot začal obsluhovat zákazníky restaurace v Soulu
, , aktualita
Roboti se stávají čím dál tím častější součástí našich životů. V korejském Soulu už začal jeden z nich, LG CLOi ServeBot, obsluhovat zákazníky zdejší restaurace řetězce CJ Foodville. Není to navíc první robot od LG. 
K oblíbeným
reklama
Společnost LG Electronics už několikrát ukázala své inteligentní roboty řady CLOi. Nyní se dočkaly i reálného nasazení. Konkrétně jde o robota LG CLOi ServeBot, který byl prezentován např. i na veletrzích CES včetně posledního CES 2020. Společnost začala loni spolupracovat s řetězcem restaurací CJ Foodville a dává do provozu dalšího robota (ten první byl určen k výrobě nudlí). CLOi ServeBot, který je nasazen v Soulu v restauraci Cheiljemyunso, už nahrazuje několik funkcí číšníka a dokáže např. přinést několik jídel najednou ve čtyřech přihrádkách.
 
LG Cloi ServeBot
nová verze LG CLOi ServeBot, zdroj: social.lge.co.kr
 
Pochopitelně mu nechybí systémy pro zabránění kolizím a umí i požádat o uvolnění cesty. Při pohybu přehrává hudbu, aby o něm vědělo okolí. Vedle přinášení jídel umí i posbírat prázdné tácy a odnést je zpět do kuchyně. Cílem je také to, aby se lidská obsluha mohla lépe věnovat dalším potřebám zákazníků a zvýšila se tím i bezpečnost při přepravě horkých talířů a misek.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek