reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně
Registrace: 12.12.2013
Komentářů: 23, score 2.0 | Svět mobilně: 1/0.0
Účast v Expertiádách: 0
Účast v Týdenních šancích: 0
Mám fotoaparát: –
Chci fotoaparát: –
Měl jsem fotoaparáty: –

Nejvíce přínosné komentáře

Komentář z 6.4.2020 s hodnocením +9:
A všiml jste si, že Apríla už bylo ?
Komentář z 6.1.2023 s hodnocením +5:
V principu souhlas. A co udávané spotřeby u aut se spalovacím motorem, kde u některých značek se na ty hodnoty nedostanete ani omylem ­( standard je, že udávaná spotřeba +20% je ta reálná, pokud jedete s lehkou nohou ­). A největší problém je to imho u plugin­-hybridů, kde se udávají spotřeby jako 0.9 litru na 100km ... ale s vybitou baterkou jedete za 10. Mimochodem tohle neni jen problém vyšších nákladů, ale i účetní. To takhle vezmete soukromé auto na služebku a zaměstnavatel Vám proplatí náklady dle toho co udává techničák. Podobně je to směrem k FU, který vyšší spotřebu než udává TP do určité míry toleruje ... ale zkuste si obhájít, že nejezdíte za 0.9 litru ale za 10 ­-> takový náklad FU při kontrole asi neprojde.

Ten problém je imho obecný a měl by se řešit nejen v kontextu EV.
Komentář z 30.1.2023 s hodnocením +4:
Potřebujeme. Naše ekonomika je hodně svázaná s automobilovým průmyslem. Pokud tu baterie nebudeme vyrábět, budeme je muset dovážet. Tím se prodraží u nás vyráběná auta. Už nyní vyrábíme poměrně drahá auta, pokud je dalšími vstupy ještě zdražíme, ztratíme konkurenční výhodu, což může v důsledku znamenat přesun výroby do jiného státu. Myslíte si, že Škodovku nebo Hyundai někdo kupuje, protože jsou to tak skvělá auta ? Ne, kupuje se to kvůli ceně.

Nejméně přínosné komentáře

Komentář z 10.11.2023 s hodnocením -2:
NVMe SSD se 7GB­/s vyžaduje PCIe alespoň 4.0. Jediný kdo pozná rozdíl mezi NVMe na PCIe 3.0 a 4.0 bude benchmark.

Dovolím si tvrdit, že normální uživatel počítače prakticky neni schopen poznat rozdíl mezi SATA SSD a NVMe, protože i se SATA SSD je počítač hodně svižný. Není to zdaleka tak radikální upgrade, jako při přechodu z HDD na SATA SSD, který poznal skutečně každý.
Komentář z 20.9.2021 s hodnocením -2:
Rozdíl je ten, že mobil, notebook nebo auto se pak obvykle nevyhodí, ale to zařízení dál někdo používá. Narozdíl od toho mineru, který nemá žádné využití, leda na zimu místo přímotopu nebo jako umělou zátěž pro testování elektroinstalací.
Komentář z 2.10.2020 s hodnocením 0:
Nesmysl ... systém i se spoustou SW mi běží na skoro 4 roky starém 512GB NVME SSD. Za tu dobu mam zapsáno cca 43TB a opravdu to nijak nešetřim. Výrobce udává životnost 288TBW ­- takže v průměru za rok používání ukrojím 4% udávané životnosti a opravdu nemám v plánu ten disk používat dalších 21 let.

Navíc pokud se SSD dostane na hranici své životnosti a dojde k takovému opotřebení buněk, že není možné zapisovat, tak se přepíná do read only režimu. Co mam zkušenosti, tak opotřebovat ssd zápisem je reálné u intenzivně používané databáze, nebo ten disk umře na něco jiného ­( typicky náhle a bez varování ­).