www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

RX 6700 XT přijde s TBP až 230 W, RX 6700 nastoupí později

RX 6700 XT přijde s TBP až 230 W, RX 6700 nastoupí později
, , aktualita
V březnu bychom se konečně měli dočkat nových slabších Radeonů RX 6700 XT, které přijdou jako nástupci vcelku úspěšných karet RX 5700 XT. Dle kanálu Coreteks přitom dané SKU přijde ve dvou verzích s různým výkonem, ale to není neobvyklé.
K oblíbeným
reklama
Radeon RX 6700 XT by měl dorazit na trh, nebo alespoň být představen 18. března, což znamená, že nyní už musí být tato karta v podstatě hotová. Spíše bychom ale dle Coreteks měli mluvit o dvou kartách, neboť se dozvídáme, že mají nastoupit dvě verze, jimž můžeme po vzoru následujícího obrázku říkat ASIC A a ASIC B. Nicméně to není neobvyklé, neboť dle uvedených informací jde pouze o rozdíl v TBP. 
 
 
V souladu s předchozími informacemi by obě verze RX 6700 XT měly být představeny během 15. až 19. března a půjde o karty s TBP 189 W a 230 W. Čili ASIC B by měl odpovídat referenčním kartám a nepřetaktovaným modelům založeným na jejich designu a ASIC B s limitem 230 W budou ony všemožné nereferenční a přetaktované karty, které budiu pochopitelně dražší. 
 
Dále můžeme počítat s tím, že oproti Radeonu RX 5700 XT mají nové modely nabídnout o pětinu až čtvrtinu vyšší výkon, takty GPU se budou pohybovat mezi 2500 a 2600 MHz a využijí 12 GB paměti GDDR6 na 16 Gb/s, což s očekávaným 192bitovým rozhraním znamená celkovou propustnost 384 GB/s. To je přitom o 64 GB/s méně, než nabízí právě série RX 5700, takže můžeme počítat s tím, že i v tomto případě novým Radeonům pomůže Infinity Cache. 
 
Dle tohoto zdroje si AMD opravdu nepřichystá na březen rovněž model Radeon RX 6700, o němž se ostatně dosud moc nemluvilo. Ten by měl nastoupit cca o měsíc později, a to se stejně rychlou pamětí, ovšem o poloviční kapacitě. Jaké ale nabídne takty GPU nebo jeho výbavu s ohledem na CU či Stream procesory, to můžeme jen hádat. Jisté je, že 2560 Stream procesorů, čili plná výbava Navi 22, to nebude. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny Ještě častější aktualizace pro Chrome. Nová verze vyjde každé 4 týdny
Google se rozhodl zrychlit aktualizace svého prohlížeče. Novou verzi chce vydávat každé čtyři týdny místo stávajících šesti. Uživatelé se tak mohou těšit na častější novinky. Tato změna začne platit od Chromu 94.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K Nové Nintendo Switch údajně nabídne OLED displej a podporu 4K
Dlouho očekávaný nový model Nintendo Switch by měl být představen v letošním roce a na trh se dostat nejpozději před Vánoci. Hlavní, ale nikoliv jedinou novinkou se stane 7palcový OLED panel od Samsungu.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář
Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty Microsoft Edge 89 zvyšuje výkon a přináší vertikální karty
Microsoft právě vydal aktualizaci svého prohlížeče Edge, která přináší několik zásadních novinek. Verze 89 zrychluje start o desítky procent a snižuje nároky na výkon. Došlo i na dlouho očekávané vertikální seskupení karet.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken Kamery budou v Británii sledovat řidiče házející odpadky z oken
Velká Británie má bohatou historii kamer sledující obyvatele. Doprovodný software slouží k identifikaci lidí a nyní bude využíván ke hledání dalších hříšníků. Cílem budou řidiči, kteří vyhazují odpadky z oken aut.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea GeForce RTX 3080 Ti bude mít také omezený výkon pro těžbu Etherea
Jako první s omezením výkonu při těžbě Etherea přišla karta GeForce RTX 3060 a NVIDIA jasně naznačila, že nebude poslední. Nyní už můžeme pomalu mluvit o nástupu RTX 3080 Ti, která má dostat stejné opatření. 
Včera, aktualita, Jan Vítek6 komentářů