www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Radeon RX 6700 XT má nastoupit právě za měsíc

Radeon RX 6700 XT má nastoupit právě za měsíc
, , aktualita
Vypadá to, že příští čtyři týdny budou velice plodné na nový hardware, i když mnozí by asi namísto toho uvítali, kdyby byl konečně pořádně dostupný ten stávající. S tím ale nic neuděláme a můžeme se alespoň těšit na novinky. 
K oblíbeným
reklama
Radeon RX 6700 XT či slabší RX 6700 mezi takové novinky rozhodně patří a my jsme původně očekávali, že AMD tyto karty představí už na začátku tohoto roku. Ten byl ale na nový hardware pro PC spíše chudý, ovšem během příštích čtyř týdnů si to s velkou pravděpodobností vynahradíme. 
 
Jednak je v podstatě jisté, že právě za týden ve čtvrtek nastoupí karty GeForce RTX 3060 s 12 GB paměti, pak to budou 15. března (možná) procesory Intel Rocket Lake-S a právě o tři dny později, čili 18. března, už máme očekávat alespoň Radeon RX 6700 XT, pokud ne rovnou i RX 6700. To odpovídá předchozím zprávám, které mluvily prostě o cca polovině března. 
 
 
AMD Radeon RX 6700 XT bude první karta vybavená GPU Navi 22, což je přímý nástupce Navi 10 se stejnou základní výbavou, čili 40 CU a 2560 Stream procesorů v plné verzi. Radeon RX 6700 XT by měl mít právě toto neosekané GPU, aby bylo na trhu místo ještě pro RX 6700 s horší konfigurací. Ve výbavě pak bude také až 40 jednotek Ray Accelerator, jejichž počet prostě a jednoduše závisí na počtu CU. 
 
Dále můžeme počítat s 12 GB paměti GDDR6 na 192bitové sběrnici a zatím vůbec není jasné, zda a jakou kapacitu Infinity Cache tyto karty budou mít. Nicméně dle Cowcotland bude počet karet RX 6700 XT v den vypuštění na trh velice omezený, ale to už asi málokoho donutí říci alespoň znuděné "hmmm". 
 
Nicméně měsíc je dostatečně dlouhá doba na to, aby se leccos změnilo ve světě těžby kryptoměn. Je tak možné, že v polovině března budou PC hráči už vidět světlo na konci tunelu dané prudkým poklesem hodnoty kryptoměn. Anebo také ne, zatím tomu nic nenasvědčuje, neboť hodnota Bitcoinu už se motá kolem 52 tisíc dolarů. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM Nový Exynos 2200 s GPU AMD bude prý procesorem pro notebooky s ARM
O připravovaných procesorech Exynos s GPU od AMD se mluví už hodně dlouhou dobu. Nyní to vypadá, že by mimo jiné mělo jít i o procesory určené pro úsporné notebooky postavené na architektuře ARM.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit Fisker vzdal solid-state akumulátory, nedokáže je rozumně dokončit
Výbornou ukázkou toho, že vývoj nových typů akumulátorů není jednoduchá záležitost, je společnost Fisker. I když má solid-state akumulátory téměř hotové, nakonec jejich další vývoj zrušila. V dohledné době by je nebyla schopna dokončit.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala6 komentářů
Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn Prohlížeč Brave přinese agregátor směnáren kryptoměn
Prohlížeč Brave je zaměřen na zachovávání soukromí, současně ale je také velmi aktivní na poli kryptoměn. Vedle už používaných vlastních tokenů BAT chce přinést agregátor směnáren Decentralized EXchange (DEX).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou? Rocket Lake-S jsou v předprodeji, na kolik nás přijdou?
Právě dnes jsme zjistili, že na Mindfactory se už nabízí procesor Core i7-11700K v předprodeji. Nedlouho na to se ovšem objevuje už celá řada Rocket Lake-S v nabídce jiného obchodu, takže se můžeme podívat na další ceny.
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy Navi 22 "Navy Flounder": specifikace a diagramy
AMD už příští týden představí nové Radeony, a to přinejmenším model RX 6700 XT. Ten využije GPU Navi 22 známé také jako Navy Flounder a to bude do jisté míry poloviční verzí dobře známého Big Navi, čili Navi 21. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře