www.svethardware.cz
>
>
>
>

Sabotér z Tesly žaluje automobilku za poškození pověsti

Sabotér z Tesly žaluje automobilku za poškození pověsti
, , aktualita
V polovině června byl ve společnosti Tesla nalezen sabotér, který měl negativně ovlivňovat chod továrny a vyzrazovat obchodní tajemství společnosti. Nyní se situace obrací a naopak on žaluje Teslu za poškození pověsti a hanobení.
K oblíbeným
reklama
Sabotáž v Tesle má další pokračování. Údajně vše mělo začít tím, že Martin Tripp, jeden ze zaměstnanců společnosti, měl negativně ovlivňovat chod továrny (záměrnými zásahy do počítačů a jejich systémů), také se měl podílet na průmyslové špionáži a vyzrazovat obchodní tajemství třetím stranám, protože nebyl povýšen. Musk jej tedy nepřekvapivě vyhodil a zažaloval. Podle Trippa se ale vše odehrálo jinak, a proto nyní žaluje naopak on Teslu za poškození pověsti a chce 1 milion dolarů jako náhradu.
 
Tesla logo
 
Tripp tvrdí, že se mu nelíbilo obrovské množství odpadu, které vznikalo kvůli Muskově plánu vyrábět v březnu minimálně 2500 vozů Model 3 týdně. Tripp tak měl Muskovi poslat e-mail ohledně této situace, nicméně jeho nadřízený (Manufacturing Engineer Manager) chtěl, ať mu e-mail také přepošle. Na dotaz, proč by mu měl tento e-mail posílat, mu nadřízený odpověděl, že bude Muskovi ukazovat továrnu, a pokud se Musk naštve, vyhodí toho, kdo stojí před ním. A že to právě on [nadřízený] bude stát před Muskem. Ještě téhož dne byl Tripp požádán, aby tento odpad uklidil, což odmítl. Hned následujícího dne byl Tripp převelen na jinou linku.
 
Podle Trippa také docházelo k poškození baterie při jejich sestavování, kdy stroj kvůli zapomenuté součástce na něm poškodil 1173 bateriových modulů, které měly být posléze namontovány do vozů Model 3. Tesla tato obvinění již před nějakou dobou odmítla a dle ní jsou všechny ve vozech použité baterie v pořádku. Dále se hovoří o tom, že ihned po vyhození Tripp z Tesly měla jedna z žen v Gigafactory obdržet telefonát, v němž bylo vyhrožováno, že Tripp celou Gigafactory vystřílí. Ať tak či onak, zatím je to slovo proti slovu a bude zajímavé sledovat, kdo měl v čem pravdu a co bylo záměrně vymyšleno. Tripp se zatím snaží vybrat od lidí podporu na GoFundMe ve výši 500 tisíc dolarů. Dosud vybral lehce přes 16 tisíc dolarů.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
RTX 3090 prodeji možná poráží celou řadu Radeonů RX 6000, napovídá Steam RTX 3090 prodeji možná poráží celou řadu Radeonů RX 6000, napovídá Steam
Tradiční průzkum hardwaru od společnosti Steam ukazuje jednu zajímavou skutečnost. Na platformě se používá tak moc karet GeForce RTX 3090, že překonávají celou řadu nových Radeonů RX 6000 dohromady.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Spotify Plus: plán za $0,99 s neomezeným přeskakováním, ale i reklamami, v testu Spotify Plus: plán za $0,99 s neomezeným přeskakováním, ale i reklamami, v testu
Vedle služby YouTube se rýsuje na nový plán předplatného i u streamovací služby Spotify. Ta zkouší Spotify Plus za 0,99 USD měsíčně, nicméně reklamy zůstanou. Uživatelé ale dostanou pár užitečných věcí navíc.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Crucial uvedl SSD P5 Plus s PCIe 4.0 a rychlostí až 6600 MB/s Crucial uvedl SSD P5 Plus s PCIe 4.0 a rychlostí až 6600 MB/s
Crucial představil nová SSD řady P5 Plus, která využívají rychlého rozhraní PCIe 4.0. Nabídnou vysoké přenosové rychlosti zejména u čtení, přičemž využívají 176vrstvých čipů TLC NAND Micronu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně YouTube zkouší Premium Lite bez reklam za 6,99 EUR měsíčně
Reklamy jsou jedním ze způsobů, jak se financuje chod platformy YouTube a jak vydělávají youtubeři. Pokud ale uživatelé nechtějí sledovat reklamní spoty, mají nově možnost levnějšího předplatného Premium Lite.
4.8.2021, aktualita, Milan Šurkala38 komentářů
Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX Minisforum nabízí výkonné mini PC HX90 s Ryzenem 9 5900HX
Společnost Minisforum zařazuje do své nabídky čím dál zajímavější modely minipočítačů ve stylu NUC. Nyní tu máme model založený na mobilním APU AMD Ryzen 9 5900HX, čili téměř nejvýkonnějším čipu svého typu
4.8.2021, aktualita, Jan Vítek