Samsung dostal povolení testovat autonomní auta v Kalifornii

Samsung dostal povolení testovat autonomní auta v Kalifornii
, , aktualita
Samsung je další ze společností, která vyvíjí technologie pro autonomní vozy. V Koreji již povolení k testům má, nyní jej však dostala i pro kalifornské silnice. Přidá se tak k mnoha dalším společnostem, které zde už testují.
K oblíbeným
reklama
Společnost Samsung si možná moc nespojujete s auty, je ale faktem, že v Koreji se pod tímto jménem auta skutečně prodávají a jde o převlečené vozy aliance Renault-Nissan. Francouzsko-japonský výrobce v tomto podniku drží přes 80 %, Samsung pak zbytek. Více než autům jako takovým se ale Samsung věnuje technologiím do nich a je jednou z mnoha společností, které vyvíjí technologie pro autonomní vozy. Divizi věnující se technologiím pro autonomní vozy totiž založil v roce 2015. Např. od letošního května už může testovat tyto technologie na korejských silnicích. Zajímavé je to, že ačkoli by tyto technologie mohl testovat na autech, které se vyrábí v alianci s Renaultem, využil vozidla Hyundai.
 
Samsung SM6
 
Nyní se seznam zemí, kde má Samsung povolení k testování, rozšířil o Kalifornii. California Department of Motor Vehicles toto povolení vydalo ve středu, zatím ale není jasné, jak budou tyto testy probíhat. Samsung totiž nepočítá s tím, že by skutečně sám vyráběl vozy, v plánu má však poskytovat tyto technologie klasickým automobilkám a být pokud možno technologickým lídrem. Vypadá to, že stejně jak Samsung bojuje s Applem na poli smartphonů, budou obě dvě společnosti podobně tak bojovat na poli řešení pro autonomní vozy jiných automobilek a samy auta přímo vyrábět nebudou.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka Razer uvádí své první chytré brýle Anzu. Nahradí sluchátka
Razer Anzu jsou chytré brýle v nenápadném designu, které po spárování se smartphonem umožňují hlavně poslech hudby nebo telefonování. Fungují také jako sluneční brýle, i když čočky lze vyměnit za dioptrické.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik
AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu AOC uvádí novou řadu monitorů V4: atraktivní design za rozumnou cenu
Na trh příští měsíc vstoupí čtveřice monitorů od AOC z nové řady V4: U27V4EA, Q32V4, Q27V4EA3 a Q24V4EA. Nabízí modely s rozlišením QHD či UHD a úhlopříčkami od 23,8" do 31,5". Zaujmout by mohly hlavně zákazníky zaměřené na design a cenu.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi Upcycling v praxi: baterky z koloběžek Lime skončí v reproduktorech Gomi
Doprava přechází na elektřinu a s tím se také objevují otázky, co s akumulátory, které už dosloužily. V případě elektrických koloběžek Lime je jednou z možností upcycling. Svůj druhý život mají najít v Bluetooth reproduktorech Gomi.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Včera, aktualita, Jan Vítek9 komentářů