www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung Exynos i T100, nový procesor pro IoT zařízení

Samsung Exynos i T100, nový procesor pro IoT zařízení
, , aktualita
Internet věcí (IoT) se postupně stále více a více rozšiřuje. Není proto divu, že se pro něj potřebují vyrábět i příslušné součástky, jako jsou úsporné procesory. Samsung tak přichází s novým čipem Exynos i T100.
K oblíbeným
reklama
Moderní doba žádá připojení všeho možného do Internetu a vytváření tzv. Internetu věcí (Internet of Things - IoT). Připojení na internet tak dnes nemají jen počítače, telefony nebo televize, ale už i ledničky, trouby, další vybavení domácností nebo i různé senzory. A právě pro taková zařízení je určen nový procesor z dílen společnosti Samsung, Exynos i T100. Sám Samsung zmiňuje použití nového procesoru např. v chytrém osvětlení, bezpečnostních a monitorovacích zařízeních v domácnosti, v klimatizacích nebo jiných zařízeních řídících teplotu, detektorech plynu, kouře nebo např. také v tzv. wearables.
 
Samsung Exynos i T100
 
Novinka je vybavena bezdrátovým rozhraním Bluetooth LE 5.0 a Zigbee 5.0, má i vlastní malou paměť. Připomeňme, že již vyráběný model T200 má naopak Wi-Fi a S111 je pak vybaven připojením LTE. Nový Exynos i T100 je vyráběn překvapivě ne zrovna nejmodernějším 28nm procesem, přesto by měl být velmi úsporný. Samsung si dával pozor i na zvýšenou bezpečnost, a tak tu najdeme Security Sub-System (SSS) pro hardwarové šifrování a Physical Unclonable Function (PUF). Procesor má být také schopen pracovat v hodně nepříznivých podmínkách, výrobce hovoří o rozsahu pracovních teplot od -40 °C do +125 °C. První vzorky jsou už dodávány na trh.
 
Samsung Exynos i T100
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TSMC si vyhradí část produkce pro automotive, důvodem jsou americké sankce TSMC si vyhradí část produkce pro automotive, důvodem jsou americké sankce
Tchaj-wanské Ministerstvo financí ohlásilo, že se dohodlo se společností TSMC na tom, aby ta vyhradila část své produkce výrobě čipů využívaných v automobilech. Příčina je přitom zakopána v amerických sankcích. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Musk vypíše soutěž o nejlepší technologii zachytávání CO2, vítěz získá 100 mil. USD Musk vypíše soutěž o nejlepší technologii zachytávání CO2, vítěz získá 100 mil. USD
Elon Musk je znám tím, že chce pomoci lidstvu zbavit se fosilních paliv. Jedním z nových projektů bude i soutěž o nejlepší systém zachytávání oxidu uhličitého, přičemž ve hře je cena ve výši 100 milionů USD.
Včera, aktualita, Milan Šurkala7 komentářů
NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet NVIDIA žádá výrobce, aby udávali TGP a takty mobilních grafických karet
NVIDIA nedávno potvrdila, že nová generace mobilních grafických karet GeForce už nebude rozdělena na základní Max-P a slabší Max-Q pro úspornější či tenčí počítače. Jak ale zákazník zjistí, co si kupuje? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal Digitimes: Intel se firmě TSMC ještě neupsal
V posledních dnech a týdnech se mluvilo o tom, že Intel se jistojistě chystá využít výrobní kapacity firmy TSMC k výrobě procesorů či snad dalších produktů, ovšem dle Digitimes žádná taková dohoda ještě neexistuje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později Cyberpunk 2077 dostal patch na verzi 1.1, herní vylepšení přijdou později
Studio CD Projekt Red o víkendu vypustilo do světa první velkou záplatu pro Cyberpunk 2077, která verzi hry povýší na 1.1 a je určena pro PC, konzole i Stadii. Jde především o ladění, opravy, přičemž herní vylepšení ještě nečekejme. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře