www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung Exynos i T100, nový procesor pro IoT zařízení

Samsung Exynos i T100, nový procesor pro IoT zařízení
, , aktualita
Internet věcí (IoT) se postupně stále více a více rozšiřuje. Není proto divu, že se pro něj potřebují vyrábět i příslušné součástky, jako jsou úsporné procesory. Samsung tak přichází s novým čipem Exynos i T100.
K oblíbeným
reklama
Moderní doba žádá připojení všeho možného do Internetu a vytváření tzv. Internetu věcí (Internet of Things - IoT). Připojení na internet tak dnes nemají jen počítače, telefony nebo televize, ale už i ledničky, trouby, další vybavení domácností nebo i různé senzory. A právě pro taková zařízení je určen nový procesor z dílen společnosti Samsung, Exynos i T100. Sám Samsung zmiňuje použití nového procesoru např. v chytrém osvětlení, bezpečnostních a monitorovacích zařízeních v domácnosti, v klimatizacích nebo jiných zařízeních řídících teplotu, detektorech plynu, kouře nebo např. také v tzv. wearables.
 
Samsung Exynos i T100
 
Novinka je vybavena bezdrátovým rozhraním Bluetooth LE 5.0 a Zigbee 5.0, má i vlastní malou paměť. Připomeňme, že již vyráběný model T200 má naopak Wi-Fi a S111 je pak vybaven připojením LTE. Nový Exynos i T100 je vyráběn překvapivě ne zrovna nejmodernějším 28nm procesem, přesto by měl být velmi úsporný. Samsung si dával pozor i na zvýšenou bezpečnost, a tak tu najdeme Security Sub-System (SSS) pro hardwarové šifrování a Physical Unclonable Function (PUF). Procesor má být také schopen pracovat v hodně nepříznivých podmínkách, výrobce hovoří o rozsahu pracovních teplot od -40 °C do +125 °C. První vzorky jsou už dodávány na trh.
 
Samsung Exynos i T100
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity
Zástupce firmy Google, který má přímo na starosti platformu Stadia, byl ochoten odpovídat na všetečné otázky lidí na fórech Reddit. My jsme se tak dozvěděli i to, že bychom dle jeho představ neměli o službě mluvit jako o Netflixu pro hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář