www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung Exynos i T100, nový procesor pro IoT zařízení

Samsung Exynos i T100, nový procesor pro IoT zařízení
, , aktualita
Internet věcí (IoT) se postupně stále více a více rozšiřuje. Není proto divu, že se pro něj potřebují vyrábět i příslušné součástky, jako jsou úsporné procesory. Samsung tak přichází s novým čipem Exynos i T100.
K oblíbeným
reklama
Moderní doba žádá připojení všeho možného do Internetu a vytváření tzv. Internetu věcí (Internet of Things - IoT). Připojení na internet tak dnes nemají jen počítače, telefony nebo televize, ale už i ledničky, trouby, další vybavení domácností nebo i různé senzory. A právě pro taková zařízení je určen nový procesor z dílen společnosti Samsung, Exynos i T100. Sám Samsung zmiňuje použití nového procesoru např. v chytrém osvětlení, bezpečnostních a monitorovacích zařízeních v domácnosti, v klimatizacích nebo jiných zařízeních řídících teplotu, detektorech plynu, kouře nebo např. také v tzv. wearables.
 
Samsung Exynos i T100
 
Novinka je vybavena bezdrátovým rozhraním Bluetooth LE 5.0 a Zigbee 5.0, má i vlastní malou paměť. Připomeňme, že již vyráběný model T200 má naopak Wi-Fi a S111 je pak vybaven připojením LTE. Nový Exynos i T100 je vyráběn překvapivě ne zrovna nejmodernějším 28nm procesem, přesto by měl být velmi úsporný. Samsung si dával pozor i na zvýšenou bezpečnost, a tak tu najdeme Security Sub-System (SSS) pro hardwarové šifrování a Physical Unclonable Function (PUF). Procesor má být také schopen pracovat v hodně nepříznivých podmínkách, výrobce hovoří o rozsahu pracovních teplot od -40 °C do +125 °C. První vzorky jsou už dodávány na trh.
 
Samsung Exynos i T100
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů