Samsung Galaxy Nexus přijde v listopadu s Androidem 4.0

Samsung Galaxy Nexus přijde v listopadu s Androidem 4.0
, , aktualita
Společnosti Samsung a Google učinily přítrž kolujícím neověřeným informacím o chystaném telefonu Galaxy Nexus a v Hong-Kongu jej oficiálně představily. Tento nový a velmi očekávaný model přijde na evropské trhy již příští měsíc, a to se...
K oblíbeným
reklama
Společnosti Samsung a Google učinily přítrž kolujícím neověřeným informacím o chystaném telefonu Galaxy Nexus a v Hong-Kongu jej oficiálně představily. Tento nový a velmi očekávaný model přijde na evropské trhy již příští měsíc, a to se zbrusu novou verzí operačního systému Android 4.0, čili Ice Cream Sandwich.

Android 4.0 se bude instalovat na chytré telefony i tablety, slibuje nové rozhraní, vylepšený multitasking a notifikace, sdílení kontaktů, odkazů, mapy a dalšího obsahu založené na NFC, novou aplikaci People pro lepší komunikaci s přáteli, offline vyhledávání v Gmailu či novou metodu odemykání telefonu pomocí kamery, do níž se zašklebíme. Dále tu bude předělané rozhraní pro ovládání kamery, zabudovaný editor fotografií, vylepšený browser s taby, vylepšená funkce kopírování a vkládání textu, atd.

Co se týče hardwaru telefonu Galaxy Nexus, pak totot zařízení s rozměry 135,5 x 67,9 x 8,94 mm a hmotností 135 gramů nabídne podporu HSPA+ 21Mbps (vedle toho přijde i LTE verze), k tomu 1,2GHz dvoujádrový procesor, 1 GB RAM, 16/32 GB integrované paměti, 4,65" displej Super AMOLED s rozlišením 1280 x 720, zadní 5Mpix kamera s LED bleskem a "nulovým zpožděním závěrky" pro natáčení v 1080/30p, přední 1,3Mpix kamera a nakonec 802.11 b/g/n WiFi, Bluetooth 3.0, NFC, akcelerometr, kompas a 1750 mAh baterie.

Zdroj: TCM
reklama
Nejnovější články
ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety ALMA spatřila materiál pro zrod exoměsíců u obrovské exoplanety
Přímá detekce samotných exoplanet stále není běžná záležitost a jen několik z tisíců se tako povedlo nalézt. A v případě PDS 70c platí nejen to, nově se dokonce objevil i formující se v rotujícím disku materiálu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu TSMC zvažuje stavbu továrny v Německu
Ještě donedávna platilo, že společnost TSMC reagovala odmítavě na lákání Evropské unie, ovšem nyní se přímo od jejího předsedy dozvídáme, že to může nakonec dopadnout jinak. TSMC totiž láká představa továrny v Německu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí Form Energy postaví železito-kyslíkovou baterii s procesem reverzního reznutí
S nárůstem podílu obnovitelných zdrojů na výrobě elektrické energie stoupá také potřeba řešit jejich nestálost. Společnost Form Energy má řešení v podobě železito-kyslíkových baterií. Levnějších a ekologičtějších.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla Richard Branson a Jeff Bezos zatím nejsou astronauti: FAA změnila pravidla
Federal Aviation Administration (FAA) změnila pravidla pro definici astronautů, a tak Richard Branson i Jeff Bezos a posádky jejich raket podle této novinky ještě nejsou astronauty. Jde o první změnu definice od roku 2004.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16 Fallback ve FidelityFX Super Resolution otestován: když není k dispozici FP16
AMD vytvořilo svou technologii FidelityFX Super Resolution skutečně tak, aby mohla pracovat na co možná nejširším okruhu grafických čipů. Tomu odpovídá i to, že můžeme využít tzv. FP32 fallback, pokud není k dispozici nejvhodnější hardware.
Dnes, aktualita, Jan Vítek