Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Samsung Galaxy Nexus přijde v listopadu s Androidem 4.0

19.10.2011, Jan Vítek, aktualita
Samsung Galaxy Nexus přijde v listopadu s Androidem 4.0
Společnosti Samsung a Google učinily přítrž kolujícím neověřeným informacím o chystaném telefonu Galaxy Nexus a v Hong-Kongu jej oficiálně představily. Tento nový a velmi očekávaný model přijde na evropské trhy již příští měsíc, a to se...
Společnosti Samsung a Google učinily přítrž kolujícím neověřeným informacím o chystaném telefonu Galaxy Nexus a v Hong-Kongu jej oficiálně představily. Tento nový a velmi očekávaný model přijde na evropské trhy již příští měsíc, a to se zbrusu novou verzí operačního systému Android 4.0, čili Ice Cream Sandwich.

Android 4.0 se bude instalovat na chytré telefony i tablety, slibuje nové rozhraní, vylepšený multitasking a notifikace, sdílení kontaktů, odkazů, mapy a dalšího obsahu založené na NFC, novou aplikaci People pro lepší komunikaci s přáteli, offline vyhledávání v Gmailu či novou metodu odemykání telefonu pomocí kamery, do níž se zašklebíme. Dále tu bude předělané rozhraní pro ovládání kamery, zabudovaný editor fotografií, vylepšený browser s taby, vylepšená funkce kopírování a vkládání textu, atd.

Co se týče hardwaru telefonu Galaxy Nexus, pak totot zařízení s rozměry 135,5 x 67,9 x 8,94 mm a hmotností 135 gramů nabídne podporu HSPA+ 21Mbps (vedle toho přijde i LTE verze), k tomu 1,2GHz dvoujádrový procesor, 1 GB RAM, 16/32 GB integrované paměti, 4,65" displej Super AMOLED s rozlišením 1280 x 720, zadní 5Mpix kamera s LED bleskem a "nulovým zpožděním závěrky" pro natáčení v 1080/30p, přední 1,3Mpix kamera a nakonec 802.11 b/g/n WiFi, Bluetooth 3.0, NFC, akcelerometr, kompas a 1750 mAh baterie.

Zdroj: TCM