www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung hlásí, že na trh dodal již milion modulů s EUV paměťmi

Samsung hlásí, že na trh dodal již milion modulů s EUV paměťmi
, , aktualita
Společnost Samsung se pochlubila, že na trh dokázala vyslat už milion modulů založených na pamětech typu DDR4 vyrobených pomocí 1Xnm procesu s přispěním extrémní ultrafialové litografie.  
K oblíbeným
reklama
Extrémní ultrafialovou litografii (EUVL) obvykle vidíme jako technologii pro výrobu složitých čipů pomocí 7nm či pokročilejších procesů. Samsung ale nyní hlásí, že tuto litografii využil k výrobě pamětí DDR4 DRAM pomocí procesu D1x, čili 10nm třídy. Jde tak o technologii s rozlišením někde nad 10 nm, ostatně při výrobě pamětí se běžně neudává přesné rozlišení daného procesu, ale z tabulky uvedené níže se dozvíme, že jde už o 4. generaci v rámci 10nm třídy. 
 
 
Samsung už dokázal do světa vyslat celý jeden milion modulů s těmito paměťmi, které už byly jeho zákazníky otestovány a stanou se součástí nabídky PC, notebooků, podnikových serverů i datacenter. 
 
Firma Samsung se tak může pochlubit, že jako první nasadila EUV/EUVL při výrobě paměti DRAM a mluví o tom, že tato technologie jí umožní překonat problémy se škálováním DRAM. Nejspíše tak půjde především o škálování výroby, ale to už nebylo uvedeno. Vycházet ale můžeme z toho, že Samsung pokračuje výhodami nasazení EUV, které představují snížení počtu výrobních kroků díky tomu, že se nemusí (tak často) využívat multi-patterning a také se zvyšuje přesnost, respektive snižuje riziko chyb. Díky EUV se tak Samsung může těšit z vyšší výtěžnosti, výkonu pamětí i zkrácené doby vývoje a rozjetí výroby. 
 
 
EUV už bude plně nasazeno počínaje výrobou pamětí DRAM pomocí procesu D1a (stále 10nm třída), což se bude týkat především DDR5 a LPDDR5. Jejich produkce má odstartovat v příštím roce a právě i díky EUV má později dosáhnout oproti D1x dvojnásobné kapacity s ohledem na počet zpracovaných waferů. V druhé polovině tohoto roku navíc začne výroba na druhé lince v jihokorejské továrně v Pchjongtchek.
 
Zdroj: TZ Samsung 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Teleskop Jamese Webba se poprvé rozložil vlastními silami Teleskop Jamese Webba se poprvé rozložil vlastními silami
James Webb Space Telescope už má nějakou dobu k sobě smontované všechny zrcadlové segmenty, které ale bude muset ve vesmíru složit v jeden celek. Nyní ukázal, že toho bude schopen a jak to vypadalo?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Amazon příští měsíc vydá 2 hry, chystá i konkurenci pro Google Stadia Amazon příští měsíc vydá 2 hry, chystá i konkurenci pro Google Stadia
Amazon se chce vrhnout do světa streamovaných her a připravuje novou službu, která nese interní název Project Tempo. V květnu by měla společnost konečně vydat dvojici her od svých vlastních studií: Crucible a New World.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
SK Hynix začne letos s masovou produkcí DDR5, do budoucna chystá DDR5-8400 SK Hynix začne letos s masovou produkcí DDR5, do budoucna chystá DDR5-8400
Společnost SK Hynix pohovořila více o svých modulech DDR5. Ty by chtěla masově vyrábět už letos a počítá se s opravdu velmi vysokými rychlostmi. V plánu jsou do budoucna čipy podporující až DDR5-8400.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Comet Lake-H jsou tu, co nabízí oproti předchozí generaci? Comet Lake-H jsou tu, co nabízí oproti předchozí generaci?
Intel vypustil na trh hlavní rodinu mobilních procesorů generace Comet Lake, která nám může napovědět i to, co nás čeká od desktopových modelů. Comet Lake-H nabídnou až osm jader na taktu stoupajícím k 5,3 GHz. 
Včera, aktualita, Jan Vítek5 komentářů
NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus NVIDIA Advanced Optimus: G-Sync konečně pracuje s technologií Optimus
Vedle Dynamic Boost tu máme i další technologickou novinku od NVIDIE, a sice Advanced Optimus. V podstatě lze říci, že jde o spojení technologií G-Sync a Optimus, čili že synchronizace bude už konečně fungovat se zapnutým Optimem. 
Včera, aktualita, Jan Vítek