www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung hlásí, že na trh dodal již milion modulů s EUV paměťmi

Samsung hlásí, že na trh dodal již milion modulů s EUV paměťmi
, , aktualita
Společnost Samsung se pochlubila, že na trh dokázala vyslat už milion modulů založených na pamětech typu DDR4 vyrobených pomocí 1Xnm procesu s přispěním extrémní ultrafialové litografie.  
K oblíbeným
reklama
Extrémní ultrafialovou litografii (EUVL) obvykle vidíme jako technologii pro výrobu složitých čipů pomocí 7nm či pokročilejších procesů. Samsung ale nyní hlásí, že tuto litografii využil k výrobě pamětí DDR4 DRAM pomocí procesu D1x, čili 10nm třídy. Jde tak o technologii s rozlišením někde nad 10 nm, ostatně při výrobě pamětí se běžně neudává přesné rozlišení daného procesu, ale z tabulky uvedené níže se dozvíme, že jde už o 4. generaci v rámci 10nm třídy. 
 
 
Samsung už dokázal do světa vyslat celý jeden milion modulů s těmito paměťmi, které už byly jeho zákazníky otestovány a stanou se součástí nabídky PC, notebooků, podnikových serverů i datacenter. 
 
Firma Samsung se tak může pochlubit, že jako první nasadila EUV/EUVL při výrobě paměti DRAM a mluví o tom, že tato technologie jí umožní překonat problémy se škálováním DRAM. Nejspíše tak půjde především o škálování výroby, ale to už nebylo uvedeno. Vycházet ale můžeme z toho, že Samsung pokračuje výhodami nasazení EUV, které představují snížení počtu výrobních kroků díky tomu, že se nemusí (tak často) využívat multi-patterning a také se zvyšuje přesnost, respektive snižuje riziko chyb. Díky EUV se tak Samsung může těšit z vyšší výtěžnosti, výkonu pamětí i zkrácené doby vývoje a rozjetí výroby. 
 
 
EUV už bude plně nasazeno počínaje výrobou pamětí DRAM pomocí procesu D1a (stále 10nm třída), což se bude týkat především DDR5 a LPDDR5. Jejich produkce má odstartovat v příštím roce a právě i díky EUV má později dosáhnout oproti D1x dvojnásobné kapacity s ohledem na počet zpracovaných waferů. V druhé polovině tohoto roku navíc začne výroba na druhé lince v jihokorejské továrně v Pchjongtchek.
 
Zdroj: TZ Samsung 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10 Microsoft bojuje proti volně šířenému CCleaneru na Windows 10
CCleaner je populární aplikace, kterou uživatelé nechávají čistit operační systém od nepotřebného softwaru, jeho zbytků či čehokoliv, co nepotřebují. Windows Defender ale nyní tento software vidí jako "potenciálně nechtěnou aplikaci". Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny Windows na Chromebooku? Půjde to snadněji, ale ne pro všechny
Google se rozhodl zasadit o to, aby byly v chromeboocích dostupné aplikace z Windows. Tato možnost bude ovšem přístupná pouze pro podnikovou sféru. Na cestě je ovšem i další, tentokrát neoficiální způsob.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc Mini PC Asus PN50 s Ryzen Renoir přijdou příští měsíc
Už příští měsíc se dočkají zákazníci, kteří by si rádi pořídili nové malé PC se slušnou moderní výbavou, jakou nabízí APU Ryzen 4000 mobilní řady. Jedná se o počítače Asus PN50 ve stylu formátu Intel NUC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování Viceprezident Ubisoftu opouští svou pozici uprostřed interního vyšetřování
Společnost Ubisoft se stále otřásá v základech, jak probíhá interní vyšetřování toho, co vypadá na celou kulturu sexuálního obtěžování a zneužívání. Nyní společnost opouští viceprezident Tommy François. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání Útočníci zveřejnili interní data LG a Xeroxu po neúspěšném vydírání
Letos v červnu měl známý ransomwarový gang napadnout servery několika významných společností, ale použil přitom jiný postup, než bychom očekávali. Po neúspěšném vydírání nyní útočníci zveřejnili desítky gigabajtů interních dat.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik1 komentář