www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Samsung si už zkušebně vyrábí 32Gb paměti DDR4 pro PC

Samsung si už zkušebně vyrábí 32Gb paměti DDR4 pro PC
, , aktualita
Paměti generace DDR5 jsou sice už v dohledu, ale vývoj DDR4 zdaleka nekončí. Samsung nyní začal se zkušební výrobou vzorků 32Gb čipů DDR4, které se budou zvláště hodit pro vysokokapacitní paměťové moduly. 
K oblíbeným
reklama
Jedná se konkrétně o čipy Samsung 32 Gb A-die DDR4-2666, které jsou tvořeny 1Xnm technologií, přičemž firma bude vyrábět tyto paměti ve dvou verzích, a to jednak s uspořádáním 2G x8 a 1G x16. První tak bude paměťový kontroler vidět jako dvě zařízení a druhý jako jedno DRAM zařízení. Paměti budou využívány ve standardních 78 či 96kontaktových pouzdrech FBGA a standardní také bude použité napětí 1,2 V. 
 
 
Nové paměťové čipy také ani nemohou patřit do specifikací standardu DDR4 organizace JEDEC, protože ty popisují pouze 4Gb, 8Gb a 16Gb čipy. I pro Samsung budou 32Gb DDR4-2666 v provedení DDP (Dual Die Package) dosud unikátní. 
 
 
Takové paměti se budou moci uplatnit především na vysokokapacitních modulech, což obvykle ocení především výrobci serverů, kteří jsou ochotni také platit vyšší ceny. Nicméně můžeme očekávat, že dané paměti budou využity v modulech UDIMM, čili prostě v běžných modulech pro běžné využití v PC, které ostatně zpráva zmiňuje. Zde pak můžeme uvažovat spíše o tom, že se může zmenšit celková plocha či prostor, který je pro paměťové moduly či paměti nutný a to mohou ocenit především výrobci mobilních PC.  
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů