www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Samsung si už zkušebně vyrábí 32Gb paměti DDR4 pro PC

Samsung si už zkušebně vyrábí 32Gb paměti DDR4 pro PC
, , aktualita
Paměti generace DDR5 jsou sice už v dohledu, ale vývoj DDR4 zdaleka nekončí. Samsung nyní začal se zkušební výrobou vzorků 32Gb čipů DDR4, které se budou zvláště hodit pro vysokokapacitní paměťové moduly. 
K oblíbeným
reklama
Jedná se konkrétně o čipy Samsung 32 Gb A-die DDR4-2666, které jsou tvořeny 1Xnm technologií, přičemž firma bude vyrábět tyto paměti ve dvou verzích, a to jednak s uspořádáním 2G x8 a 1G x16. První tak bude paměťový kontroler vidět jako dvě zařízení a druhý jako jedno DRAM zařízení. Paměti budou využívány ve standardních 78 či 96kontaktových pouzdrech FBGA a standardní také bude použité napětí 1,2 V. 
 
 
Nové paměťové čipy také ani nemohou patřit do specifikací standardu DDR4 organizace JEDEC, protože ty popisují pouze 4Gb, 8Gb a 16Gb čipy. I pro Samsung budou 32Gb DDR4-2666 v provedení DDP (Dual Die Package) dosud unikátní. 
 
 
Takové paměti se budou moci uplatnit především na vysokokapacitních modulech, což obvykle ocení především výrobci serverů, kteří jsou ochotni také platit vyšší ceny. Nicméně můžeme očekávat, že dané paměti budou využity v modulech UDIMM, čili prostě v běžných modulech pro běžné využití v PC, které ostatně zpráva zmiňuje. Zde pak můžeme uvažovat spíše o tom, že se může zmenšit celková plocha či prostor, který je pro paměťové moduly či paměti nutný a to mohou ocenit především výrobci mobilních PC.  
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů Elon Musk slibuje delší testovací dráhu pro příští soutěže Hyperloopů
Elon Musk a jeho společnost SpaceX pořádá soutěž, ve které spolu soupeří vozy pro systém Hyperloop. Pro příští ročník se Musk rozhodl, že vybuduje novou a delší testovací dráhu. Ta by měla být dlouhá deset kilometrů. 
Dnes, aktualita, Kateřina Hoferková
Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch Origin Big O: desktop kombinující PC, Xbox One X, PS4 Pro i Nintendo Switch
Origin Big O by se dal marketingovou řečí označit za ultimátní herní stanici, která v sobě kombinuje čtyři platformy, abychom se nemuseli rozhodovat, k čemu se posadíme. Máme tu tak jednak výkonné PC a k němu tři konzole. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek11 komentářů