www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Samsung si už zkušebně vyrábí 32Gb paměti DDR4 pro PC

Samsung si už zkušebně vyrábí 32Gb paměti DDR4 pro PC
, , aktualita
Paměti generace DDR5 jsou sice už v dohledu, ale vývoj DDR4 zdaleka nekončí. Samsung nyní začal se zkušební výrobou vzorků 32Gb čipů DDR4, které se budou zvláště hodit pro vysokokapacitní paměťové moduly. 
K oblíbeným
reklama
Jedná se konkrétně o čipy Samsung 32 Gb A-die DDR4-2666, které jsou tvořeny 1Xnm technologií, přičemž firma bude vyrábět tyto paměti ve dvou verzích, a to jednak s uspořádáním 2G x8 a 1G x16. První tak bude paměťový kontroler vidět jako dvě zařízení a druhý jako jedno DRAM zařízení. Paměti budou využívány ve standardních 78 či 96kontaktových pouzdrech FBGA a standardní také bude použité napětí 1,2 V. 
 
 
Nové paměťové čipy také ani nemohou patřit do specifikací standardu DDR4 organizace JEDEC, protože ty popisují pouze 4Gb, 8Gb a 16Gb čipy. I pro Samsung budou 32Gb DDR4-2666 v provedení DDP (Dual Die Package) dosud unikátní. 
 
 
Takové paměti se budou moci uplatnit především na vysokokapacitních modulech, což obvykle ocení především výrobci serverů, kteří jsou ochotni také platit vyšší ceny. Nicméně můžeme očekávat, že dané paměti budou využity v modulech UDIMM, čili prostě v běžných modulech pro běžné využití v PC, které ostatně zpráva zmiňuje. Zde pak můžeme uvažovat spíše o tom, že se může zmenšit celková plocha či prostor, který je pro paměťové moduly či paměti nutný a to mohou ocenit především výrobci mobilních PC.  
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou Acer Predator CG437K P: 43 palců s velice dobrou výbavou
Acer na trh přináší monitor Predator CG437K P, který je určen pro ty nejnáročnější hráče. O tom ostatně svědčí už jeho úhlopříčka, ale vedle ní je tu i řada velice zajímavých specifikací a bohatá výbava.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Pillars of Eternity 2 se neprodávaly dobře, série je ohrožena Pillars of Eternity 2 se neprodávaly dobře, série je ohrožena
Studio Obsidian Entertainment, které už nějaký ten pátek patří Microsoftu, je aktuálně v kurzu jako to, které stojí za úspěchem hry The Outer Worlds. Nyní ale chceme probrat sérii Pillars of Eternity. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD nejspíše také chystá nevyhlazované škálování obrazu AMD nejspíše také chystá nevyhlazované škálování obrazu
Z nové záplaty pro linuxové ovladače vyplývá, že AMD si nejspíše stejně jako NVIDIA a Intel chystá funkci nevyhlazeného škálování, čili Integer Scaling. Nyní je i otázka, na jakých kartách by to mohlo fungovat. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Google odhalil tucet her pro startovní nabídku Stadia Google odhalil tucet her pro startovní nabídku Stadia
Google na konci předchozího roku testoval svůj Project Stream, ale ještě předtím se šuškalo, že si tato firma připravuje herní streamovací službu. Tu nakonec známe jako Stadia dle původních informací by už pomalu měla být spuštěna. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NVIDIA by dle analytika měla vypustit Ampere na jaře a RTX 3080 v červnu NVIDIA by dle analytika měla vypustit Ampere na jaře a RTX 3080 v červnu
Nedávno se mluvilo o tom, že nová generace grafických čipů společnosti NVIDIA bude mít zpoždění. Nyní tu ale máme zprávu, dle níž bychom se naopak mohli těšit už na jaro a v létě očekávat nástupkyni karty RTX 2080. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek