www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Samsung si už zkušebně vyrábí 32Gb paměti DDR4 pro PC

Samsung si už zkušebně vyrábí 32Gb paměti DDR4 pro PC
, , aktualita
Paměti generace DDR5 jsou sice už v dohledu, ale vývoj DDR4 zdaleka nekončí. Samsung nyní začal se zkušební výrobou vzorků 32Gb čipů DDR4, které se budou zvláště hodit pro vysokokapacitní paměťové moduly. 
K oblíbeným
reklama
Jedná se konkrétně o čipy Samsung 32 Gb A-die DDR4-2666, které jsou tvořeny 1Xnm technologií, přičemž firma bude vyrábět tyto paměti ve dvou verzích, a to jednak s uspořádáním 2G x8 a 1G x16. První tak bude paměťový kontroler vidět jako dvě zařízení a druhý jako jedno DRAM zařízení. Paměti budou využívány ve standardních 78 či 96kontaktových pouzdrech FBGA a standardní také bude použité napětí 1,2 V. 
 
 
Nové paměťové čipy také ani nemohou patřit do specifikací standardu DDR4 organizace JEDEC, protože ty popisují pouze 4Gb, 8Gb a 16Gb čipy. I pro Samsung budou 32Gb DDR4-2666 v provedení DDP (Dual Die Package) dosud unikátní. 
 
 
Takové paměti se budou moci uplatnit především na vysokokapacitních modulech, což obvykle ocení především výrobci serverů, kteří jsou ochotni také platit vyšší ceny. Nicméně můžeme očekávat, že dané paměti budou využity v modulech UDIMM, čili prostě v běžných modulech pro běžné využití v PC, které ostatně zpráva zmiňuje. Zde pak můžeme uvažovat spíše o tom, že se může zmenšit celková plocha či prostor, který je pro paměťové moduly či paměti nutný a to mohou ocenit především výrobci mobilních PC.  
 
Zdroj: Anandtech


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X AMD potvrzuje 3. generaci Threadripperů a odkládá nástup CPU Ryzen 9 3950X
Společnost AMD na závěr dnešního dne potvrdila příchod třetí generace procesorů Threadripper, což je jistě dobrá zpráva. Nicméně špatná je ta, že se firmě nepodaří splnit slib, aby vypustila na trh slíbený Ryzen 9 3950X včas. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux Epic zdarma nabízí Batmanovskou kolekci šesti her a připravuje si Metro: 2033 Redux
Společnost Epic Games nekončí s pravidelným nabízením her zdarma a nyní si připravila rovnou celou Batman Arkham Collection a Lego Batman čítající celkem šest her. Brzy pak přijde do nabídky zdarma i Metro: 2033 Redux.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit Obrovský vulkán Loki na Io by mohl každou chvíli spustit
Jupiterův měsíc Io patří mezi geologicky činná tělesa Sluneční soustavy a brzy by to mohl velice názorně ukázat. Erupce jeho vulkánu zvaného Loki byla už dříve několikrát úspěšně předpovězena a nyní se očekává další. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem QNAP uvádí na trh NAS systém QTS 4.4.1 s novým linuxovým jádrem
Společnost QNAP si připravila novou verzi operačního systému pro své modely NAS, a sice QTS 4.4.1. Ta představuje nové funkce pro cloudová a hybridní cloudová úložiště či řešení Fibre Channel. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Valve by dle francouzského soudu nemělo uživatelům bránit v prodeji zakoupených her Valve by dle francouzského soudu nemělo uživatelům bránit v prodeji zakoupených her
Společnost Valve byla už dříve donucena k tomu, aby umožnila hráčům vracet hry, které mají šanci si krátce vyzkoušet. Nyní se na ni ale z Francie valí další a potenciálně mnohem větší ohrožení tržeb, které se týká přeprodeje her. 
Včera, aktualita, Jan Vítek