www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung uvádí 12Gb LPDDR5 čipy pro 5G a AI

Samsung uvádí 12Gb LPDDR5 čipy pro 5G a AI
, , aktualita
Společnost Samsung je známým výrobcem paměťových čipů a nyní svou nabídku rozšiřuje o kapacitně velké a velmi rychlé LPDDR5 čipy. Ty by měly najít své využití především v moderních smartphonech.
K oblíbeným
reklama
Příchod 5G sítí a technologií umělé inteligence si žádá také pokroky na straně doplňujícího hardwaru, jako jsou paměťové čipy. Společnost Samsung si proto připravila nové čipy LPDDR5 s velmi vysokou kapacitou 12 Gb (1,5 GB). Ty budou vyráběny 10nm-class technologií a mají být o 30 % úspornější než před pouhými 5 měsíci do výroby uvedenými LPDDR4X, které jsou nabízené jako 12GB paměti. Právě i nyní představované 12Gb čipy budou nabízeny jako moduly s 8 takovými čipy, čímž by kapacita takového řešení měla dosáhnout 12 GB.
 
Samsung 12Gb LPDDR5 čip
 
Zajímavostí bude i vyšší přenosová rychlost. Zatímco výše zmíněné čipy LPDDR4X dosahují 4,266 Gb/s, nové LPDDR5 čipy už zvládnou 5,5 Gb/s. Pokud bychom mluvili o celém modulu, pak už jde o rychlost 44 GB/s. Dle Samsungu to je přenos 12 Full HD filmů (o velikosti 3,7 GB) za sekundu. Produkce těchto pamětí by ale ve velkém měla začít až v příštím roce, přičemž se hovoří o přesunutí výroby do korejského Pyeongtaeku. Sám Samsung také předpokládá, že v příštím roce přijde na trh i s 16Gb LPDDR5 čipem, který by mohl znamenat příchod smartphonů s 16GB RAM paměti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Nvidia chystá mobilní čip GeForce MX450 na bázi Turingu Nvidia chystá mobilní čip GeForce MX450 na bázi Turingu
Podle uniklých informací na Internet chystá Nvidia nové mobilní grafické čipy GeForce MX450. Ty už by měly být postaveny na novější architektuře Turing. Spotřeba TDP by se měla ustálit na hodnotě 25 W.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
MediaTek chycen při podvádění v benchmarcích. Říká, že to dělají všichni MediaTek chycen při podvádění v benchmarcích. Říká, že to dělají všichni
Výrobce procesorů MediaTek byl přistižen při podvádění v benchmarcích. Pokud byly detekovány známé aplikace měřící výkon, procesor se přepnul do výkonnějšího režimu a dosahoval až o 30 % vyšších hodnot.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Windows 10 chce lépe radit, jak uvolnit místo na disku Windows 10 chce lépe radit, jak uvolnit místo na disku
Funkce pro uvolňování místa na disku pomocí mazání nepotřebných dat je dobře známá výbava snad všech moderních operačních systémů, přičemž Microsoft se ji chystá ve Windows 10 zdokonalit. Jak?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0 SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0
SK Hynix začal s dodávkami nových podnikových disků řady PE8000, které nabízí přenosové rychlosti ve výši až 6500 MB/s. Rovněž tu máme modely, které využívají nového formátu EDSFF 1U Long (E1.L).
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů Webkamery nejsou, Logitech slíbil zvýšení dodávek během týdnů
Mohlo by se zdát, že valná většina lidí už využívá notebooky, pro než je webkamera už dávno standardní výbava a že na trhu jsou velké zásoby mnoha modelů, které jen tak nedojdou. Nicméně webkamery nejsou a Logitech na to reaguje. 
Včera, aktualita, Jan Vítek