www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung uvádí 12Gb LPDDR5 čipy pro 5G a AI

Samsung uvádí 12Gb LPDDR5 čipy pro 5G a AI
, , aktualita
Společnost Samsung je známým výrobcem paměťových čipů a nyní svou nabídku rozšiřuje o kapacitně velké a velmi rychlé LPDDR5 čipy. Ty by měly najít své využití především v moderních smartphonech.
K oblíbeným
reklama
Příchod 5G sítí a technologií umělé inteligence si žádá také pokroky na straně doplňujícího hardwaru, jako jsou paměťové čipy. Společnost Samsung si proto připravila nové čipy LPDDR5 s velmi vysokou kapacitou 12 Gb (1,5 GB). Ty budou vyráběny 10nm-class technologií a mají být o 30 % úspornější než před pouhými 5 měsíci do výroby uvedenými LPDDR4X, které jsou nabízené jako 12GB paměti. Právě i nyní představované 12Gb čipy budou nabízeny jako moduly s 8 takovými čipy, čímž by kapacita takového řešení měla dosáhnout 12 GB.
 
Samsung 12Gb LPDDR5 čip
 
Zajímavostí bude i vyšší přenosová rychlost. Zatímco výše zmíněné čipy LPDDR4X dosahují 4,266 Gb/s, nové LPDDR5 čipy už zvládnou 5,5 Gb/s. Pokud bychom mluvili o celém modulu, pak už jde o rychlost 44 GB/s. Dle Samsungu to je přenos 12 Full HD filmů (o velikosti 3,7 GB) za sekundu. Produkce těchto pamětí by ale ve velkém měla začít až v příštím roce, přičemž se hovoří o přesunutí výroby do korejského Pyeongtaeku. Sám Samsung také předpokládá, že v příštím roce přijde na trh i s 16Gb LPDDR5 čipem, který by mohl znamenat příchod smartphonů s 16GB RAM paměti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020 NASA chce přinést vzorky Marsu na Zem, pomůže Mars 2020
Stejně tak, jak před pěti desítkami let přinesli Američané kousky Měsíce zpět na Zem, hodlají totéž provést s horninami z Marsu. Podíl na projektu by měla mít už nyní připravovaná mise Mars 2020.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů Antiviry Kaspersky mohly být zneužity ke sledování uživatelů
Kaspersky teď čelí nemilému problému. Jeho antiviry totiž mohly být zneužívány třetími stranami ke sledování uživatelů. Jeho skripty totiž nabízeli ostatním možnost identifikovat počítač a uživatele.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 % Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
16.8.2019, aktualita, Milan Šurkala
TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM TSMC ukázalo interposer pro dva obrovské čipy a osm HBM
Společnost TSMC se slovy, že Mooreův zákon stále ještě žije, ukázala obrovský interposer, na nějž se vejdou dva čipy zabírající 600 mm2 a navíc i osm dokola poskládaných pamětí typu HBM. K čemu by asi tak tento interposer mohl být? 
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek7 komentářů
Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta? Zasáhla Jupiter v jeho mladých letech obrovská protoplaneta?
Sonda Juno americké NASA odhalila další tajemství Jupiteru, a to konkrétně to, že nemá ostře ohraničený povrch jádra. To přineslo teorie spekulující o tom, jak k němu tato planeta mohla přijít. Máme tu tak další teorii o srážce v mladé Sluneční soustavě.
16.8.2019, aktualita, Jan Vítek5 komentářů