www.svethardware.cz
>
>
>
>

Samsung uvádí 12Gb LPDDR5 čipy pro 5G a AI

Samsung uvádí 12Gb LPDDR5 čipy pro 5G a AI
, , aktualita
Společnost Samsung je známým výrobcem paměťových čipů a nyní svou nabídku rozšiřuje o kapacitně velké a velmi rychlé LPDDR5 čipy. Ty by měly najít své využití především v moderních smartphonech.
K oblíbeným
reklama
Příchod 5G sítí a technologií umělé inteligence si žádá také pokroky na straně doplňujícího hardwaru, jako jsou paměťové čipy. Společnost Samsung si proto připravila nové čipy LPDDR5 s velmi vysokou kapacitou 12 Gb (1,5 GB). Ty budou vyráběny 10nm-class technologií a mají být o 30 % úspornější než před pouhými 5 měsíci do výroby uvedenými LPDDR4X, které jsou nabízené jako 12GB paměti. Právě i nyní představované 12Gb čipy budou nabízeny jako moduly s 8 takovými čipy, čímž by kapacita takového řešení měla dosáhnout 12 GB.
 
Samsung 12Gb LPDDR5 čip
 
Zajímavostí bude i vyšší přenosová rychlost. Zatímco výše zmíněné čipy LPDDR4X dosahují 4,266 Gb/s, nové LPDDR5 čipy už zvládnou 5,5 Gb/s. Pokud bychom mluvili o celém modulu, pak už jde o rychlost 44 GB/s. Dle Samsungu to je přenos 12 Full HD filmů (o velikosti 3,7 GB) za sekundu. Produkce těchto pamětí by ale ve velkém měla začít až v příštím roce, přičemž se hovoří o přesunutí výroby do korejského Pyeongtaeku. Sám Samsung také předpokládá, že v příštím roce přijde na trh i s 16Gb LPDDR5 čipem, který by mohl znamenat příchod smartphonů s 16GB RAM paměti.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink Elon Musk poslal první tweet přes své satelity Starlink
SpaceX Elona Muska plánuje už brzy spustit internetové připojení přes své satelity Starlink a jak to poprvé veřejně vyzkoušet lépe než tweety, kterými je Musk pověstný? Před pár hodinami se to povedlo a satelity podle všeho fungují.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem USAF má proti dronům k dispozici buginu s laserem
Zatímco u nás se připravuje nutnost registrace všech dronů nad 250 gramů, čili v podstatě i hraček, americké letectvo půjde na věc jinak. K dispozici bude mít od firmy Raytheon zařízení, které dron sestřelí laserem. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je? The Outer Worlds: nástupce Falloutu přichází, jaký je?
The Outer Worlds od studia Obsidian můžeme považovat za duchovního nástupce série Fallout, s níž má společné některé mechanismy, ale i řadu lidí, kteří pracovali na vývoji. Hra už byla ohodnocena recenzenty. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4 Reklama Blizzardu ukazuje na připravované Diablo 4
Společnost Blizzard by mohla najít malou úlevu od negativních reakcí svých fanoušků na aféru s hongkongským hráčem Blitzchung, a to v urychleném představení hry Diablo 4. Nové informace naznačují, že se tak asi stane. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů EPYC Rome pod pokličkou: téměř 40 miliard tranzistorů
Na světlo světa se dostaly podrobnosti o tom, z čeho se skládají procesory AMD EPYC Rome, které tvoří celkem až devět samostatných čipů. Titěrný přitom není už samotný I/O čip, ale když se k tomu přičtou čiplety, vzniká monstrum. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek5 komentářů