Samsung uvádí 12vrstvé 3D TSV, umožňuje 24GB HBM2

Samsung uvádí 12vrstvé 3D TSV, umožňuje 24GB HBM2
, , aktualita
Samsungu se povedlo posunout technologii 3D-TSV (Through Silicon Via) opět o něco dále a nyní dokáže propojit 12 vrstev čipů najednou. Rozměry přitom zůstávají shodné s původními 8vrstvými pamětmi.
K oblíbeným
reklama
Společnost Samsung je předním výrobcem paměťových technologií a nyní se mu podařilo udělat další průlom v 3D-TSV (Through Silicon Via) pamětech. Prozatím vyráběl nanejvýš 8vrstvé paměti, které byly propojeny vertikálními spoji uvnitř čipů, nyní ale tento počet navýšil na 12 vrstev. Těchto 12 DRAM čipů je vzájemně propojeno 60 tisíci vertikálními spoji, které mají tloušťku ekvivalentní 1/20 tloušťky lidského vlasu. Výhodou vnitřních propojení je vyšší rychlost komunikace i nižší spotřeba elektrické energie.
 
Samsung 3D-TSV paměti
 
Další výhodou nových čipů je také to, že si zachovávají stejnou tloušťku 720 μm jako původní 8vrstvé varianty, takže zákazníci, kteří využívají stávající 8vrstvé High Bandwidth Memory-2 (HBM2) čipy, mohou přejít na nové bez zásadní změny návrhu svých řešení. Samsung navíc pracuje na čipech, kde má jedna vrstva zvýšenou kapacitu na dvojnásobek, takže z dnešní kapacity 8 GB (8Gb × 8 vrstev) se bude možné dostat až na 24 GB (16Gb × 12 vrstev). Samsung si od nových pamětí slibuje také větší zastoupení v aplikacích umělé inteligence a HPC.
 
Samsung 3D-TSV paměti
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet Účty WhatsAppu lidí z Kašmíru ruší kvůli neaktivitě, nemají totiž Internet
Odebrání autonomie Kašmíru v Indii má důsledky i na zdejší online život. Vláda zde totiž vypnula internet, aby se lidé nemohli radikalizovat na sociálních sítích, což v důsledku ruší  lidem účty na nich kvůli neaktivitě.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420 Intel vrací ze záhrobí na trh stařičké 22nm Pentium G3420
Nedostatek 14nm procesorů od Intelu se dá řešit třeba i tím, že se odvolá ukončení výroby stařičkých 22nm procesorů. Intel tak do hry vrací více než 6 let staré Pentium G3420, které se bude opět vyrábět.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane Elon Musk vyhrál soud, záchranář svých 190 mil. USD nedostane
Soudní proces mezi Elonem Muskem a záchranářem Vernem Unsworthem skončil. Tweet s nařčením z pedofilie soud neshledal takovým, aby Unsworth vyhrál a s tím i získal až 190 mil. USD, které žádal jako odškodnění.
Včera, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den Kontroverzní TikTok se dohodl s rodiči, žaloba skončila za pouhý den
Sociální síť TikTok, to je jeden problém za druhým. Jde zejména o získávání osobních údajů od dětí. Skupina rodičů tak na síť podala žalobu, která ale neměla dlouhého trvání. Za pouhý jeden den došlo k dohodě.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře Microsoft 365 Life, předplatné W10 i Office pro běžné spotřebitele už na jaře
Microsoft nabízí už několik balíčků Microsoft 365, které kombinují operačním systém Windows 10, kancelářský balík Office a další funkce v jednom předplatném. Nově má být i pro běžné spotřebitele.
6.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář