Samsung uvádí 12vrstvé 3D TSV, umožňuje 24GB HBM2

Samsung uvádí 12vrstvé 3D TSV, umožňuje 24GB HBM2
, , aktualita
Samsungu se povedlo posunout technologii 3D-TSV (Through Silicon Via) opět o něco dále a nyní dokáže propojit 12 vrstev čipů najednou. Rozměry přitom zůstávají shodné s původními 8vrstvými pamětmi.
K oblíbeným
reklama
Společnost Samsung je předním výrobcem paměťových technologií a nyní se mu podařilo udělat další průlom v 3D-TSV (Through Silicon Via) pamětech. Prozatím vyráběl nanejvýš 8vrstvé paměti, které byly propojeny vertikálními spoji uvnitř čipů, nyní ale tento počet navýšil na 12 vrstev. Těchto 12 DRAM čipů je vzájemně propojeno 60 tisíci vertikálními spoji, které mají tloušťku ekvivalentní 1/20 tloušťky lidského vlasu. Výhodou vnitřních propojení je vyšší rychlost komunikace i nižší spotřeba elektrické energie.
 
Samsung 3D-TSV paměti
 
Další výhodou nových čipů je také to, že si zachovávají stejnou tloušťku 720 μm jako původní 8vrstvé varianty, takže zákazníci, kteří využívají stávající 8vrstvé High Bandwidth Memory-2 (HBM2) čipy, mohou přejít na nové bez zásadní změny návrhu svých řešení. Samsung navíc pracuje na čipech, kde má jedna vrstva zvýšenou kapacitu na dvojnásobek, takže z dnešní kapacity 8 GB (8Gb × 8 vrstev) se bude možné dostat až na 24 GB (16Gb × 12 vrstev). Samsung si od nových pamětí slibuje také větší zastoupení v aplikacích umělé inteligence a HPC.
 
Samsung 3D-TSV paměti
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19 Routery D-Link a Linksys napadají hackeři, nutí k instalaci programu o COVID-19
V posledním týdnu vzrostl počet napadených routerů, které útočníci přesměrují na jiný server DNS. Uživatelé jsou potom při prohlížení internetu vyzváni, aby si nainstalovali program s informacemi o koronaviru od WHO, který ovšem obsahuje malware.
Dnes, aktualita, Jáchym Šlik
Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet Update KB4535996 má už další problém, online aplikace ztrácí internet
Aktualizace KB4535996 operačního systému Microsoft Windows 10 plní stránky Světa hardware už poněkolikáté. Tentokrát se zjistilo, že kritickým online aplikacím pro produktivitu může vypadávat internetové připojení.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím V Tokiu vyvinuli nehořlavý elektrolyt pro Li-Ion baterie s vyšším napětím
Vědci na University of Tokyo jsou jedněmi z mnoha, kteří také pracují na vylepšení lithiových článku. V jejich případě zapracovali na novém nehořlavém elektrolytu, který navíc dovolí dosáhnout vyšších napětí.
Včera, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Xiaomi uvádí cenově dostupný router s Wi-Fi 6 Xiaomi uvádí cenově dostupný router s Wi-Fi 6
Xiaomi přinese svůj Mi AIoT Router AX3600 na evropské trhy. Tento model se vyznačuje podporou nového standardu Wi-Fi 6 (neboli 802.11ax) v kombinaci se sympatickou cenou. Odhalen byl také ještě levnější Mi AIoT Router AC2350.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik2 komentáře
Windows 10 trápí další problém, týká se aktualizace KB4541335 Windows 10 trápí další problém, týká se aktualizace KB4541335
Microsoft tento týden vydal volitelnou aktualizaci, která ovšem řadě uživatelů přidělala vrásky na čele. Pokud se nesetkali s komplikacemi hned během instalace, objevily se problémy mnohdy krátce po ní.
Včera, aktualita, Jáchym Šlik4 komentáře