reklama
Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Samsung zaplatí pokutu 14 mil. AUD za mystifikaci ohledně vodotěsnosti telefonů

29.7.2022, Milan Šurkala, aktualita
Samsung zaplatí pokutu 14 mil. AUD za mystifikaci ohledně vodotěsnosti telefonů
Samsung zaplatí v Austrálii pokutu 14 milionů australských dolarů. Důvodem jsou zavádějící tvrzení o vodotěsnosti jeho mobilních telefonů. Spousta uživatelů svůj telefon utopilo kvůli přehnaným očekáváním. 
Zavádějící informace o vodotěsnosti chytrých telefonů Samsung se staly důvodem, proč tato společnost musí v Austrálii zaplatit pokutu 14 milionů australských dolarů (cca 235 mil. Kč). Problém se týká 7 telefonů z let 2016 až 2018, konkrétně Galaxy S7, S7 Edge, A5 (2017), A7 (2017), S8, S8 Plus a Note 8. V reklamách byly telefony zobrazovány, že se s nimi lze potápět a mohou být používány i ve slané vodě. Tohle ale v zákaznících mohlo vyvolávat přehnaná očekávání ohledně odolnosti. Původně bylo zkoumáno 15 modelů telefonů a 600 reklam. 
 
Samsung Galaxy S7
 
Celkem se problém týká 3,1 milionu zde prodaných telefonů a komise Australian Competition and Consumer Commission dostala stovky stížností, kdy byly telefony poškozeny, nebo úplně přestaly fungovat. Jedním z problémů totiž bylo i to, že uživatelé nabíjeli telefony i tehdy, kdy jejich konektor nebyl úplně suchý. Že by Samsung pozapomněl pořádně varovat uživatele, že toto není dobrý nápad? Podle komise byly některým uživatelům telefony opraveny zdarma, některé to ale vyšlo až na 245 AUD (4100 Kč). Samsung s pokutou nakonec souhlasil a nehodlá proti ní bojovat. 
 


Autor: Milan Šurkala
Vystudoval doktorský program v oboru informatiky a programování se zaměřením na počítačovou grafiku. Nepřehlédněte jeho seriál Fotíme s Koalou o základech fotografování.
reklama