www.svethardware.cz
>
>
>

Samsung zvyšuje zisky, koronavir ale mění rozložení zisků napříč divizemi

Samsung zvyšuje zisky, koronavir ale mění rozložení zisků napříč divizemi
, , aktualita
Korejská společnost Samsung vydala zprávu, kde očekává mírné zvýšení zisků. Počítá se však současně s výraznou změnou rozdělení příjmů a zisků mezi divizemi. Smartphony letí dolů, paměti naopak.
K oblíbeným
reklama
Koronavirová pandemie výrazně ovlivňuje hospodaření nejedné firmy a Samsung není výjimkou. V jeho případě se ale celková čísla příliš nemění, spíše jen způsob, jak vznikly výsledné součty z jednotlivých divizí. Samsung vydal odhady hospodaření pro první kvartál letošního roku, kde se očekává zhruba 55 bilionů korejských wonů. To je sice méně než v předchozím čtvrtletí Q4/19, kdy to bylo 59,88 bilionů, ale meziročně (proti Q1/19) by mělo jít o zhruba 5% nárůst z 52,39 bilionů. Zvýšit by se měla i ziskovost společnosti, tam se odhaduje 6,4 bilionu wonů. Opět pro připomenutí, v minulém čtvrtletí to bylo 7,16 bilionu, nicméně před rokem 6,23 bilionu. To by znamenalo meziroční nárůst o necelá 3 %.
 
Samsung logo
 
Jak vidíme, tato čísla jsou dost podobná těm předešlým. Hodně se ale mění to, jak byla vytvořena napříč divizemi. Kvůli koronaviru a zákazům vycházení se dramaticky propadly prodeje spotřební elektroniky, což platí zejména pro smartphony. Globální prodeje telefonů (nejen Samsungu) se pro únor snížily o opravdu velmi výrazných 38 % z loňských 99,2 na pouhých 61,8 milionu kusů. Zatímco však spotřební elektronika padá dolů jako kámen, kvůli pandemii naopak výrazně roste divize čipů a pamětí. Když nyní spousta lidí pracuje z domova, je potřeba rychle navýšit cloudovou infrastrukturu, takže roste zájem zejména o paměti nejrůznějších typů pro servery.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Unikly testy Intel Xe DG1 v 3DMarku, překonává integrovaná GPU Unikly testy Intel Xe DG1 v 3DMarku, překonává integrovaná GPU
Společnost Intel vyvíjí nové grafické čipy Xe, mezi něž patří i desktopová low-endová varianta DG1. Tato verze byla podrobena testu v benchmarku 3DMarku a na světlo světa unikly i výsledky, které překonávají integrované čipy.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft propouští lidské zpravodajské kurátory, nahradí je AI Microsoft propouští lidské zpravodajské kurátory, nahradí je AI
Zpravodajský server MSN News je rozcestníkem informujícím o tom, co se děje. Místo vlastního obsahu ale přináší odkazy na jiná zpravodajská média. Tyto články však bude nově ještě více vybírat umělá inteligence a ne lidé.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB SSD Kingston DC450R a DC500R nyní s kapacitou až 7,68 TB
Kingston aktualizoval dvě řady svých podnikových 2,5" SATA SSD disků, DC450R a DC500R. Obě dvě jsou určeny do datových center a nově budou k dispozici i s opravdu velmi vysokou kapacitou 7,68 TB.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici Crew Dragon odstartoval, astronauti míří na Mezinárodní vesmírnou stanici
NASA a SpaceX se rozhodly dnes opět zkusit štěstí a nečekat na neděli, kdy by se počasí mělo už výrazně zlepšit. Šance na dobré počasí v momentě plánovaného startu jsou přitom zhruba 50 na 50. 
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Video: prototyp Starship od SpaceX explodoval po testu motorů Video: prototyp Starship od SpaceX explodoval po testu motorů
Společnost SpaceX Elona Muska v pátek testovala ve svém texaském středisku další prototyp Starship. Zkouška se bohužel nepodařila podle představ, prototyp SN4 totiž explodoval při testu motorů.
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková5 komentářů