www.svethardware.cz
>
>
>
>

Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici

Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici
, , aktualita
Společnost Seagate si připravila dvě zajímavé novinky, a sice jednak výkonné SSD FireCuda 520, které je určeno pro čtyři linky PCIe 4.0. Vedle něj tu pak máme 4TB FireCuda Gaming Dock. K čemu bude dobrý?
K oblíbeným
reklama
FireCuda 520 tak patří do zatím ještě úzké skupiny SSD pro rozhraní M.2 a PCIe 4.0 x4. Jedná se o klasický formát M.2 2280 s paměťovými čipy na obou stranách podporující NVMe ve verzi 1.3. K dispozici bude v kapacitách 500 GB, 1 TB a 2 TB. 
 
 
Seagate uvádí, že FireCuda 520 je o téměř 45 procent výkonnější než jeho předchozí SSD pro M.2 a PCIe, ale co nějaká reálná čísla a údaje? Nepřekvapí zde použití pamětí 3D NAND Flash s buňkami TLC a je nad slunce jasné, že uvedené rychlosti zápisu až 4400 MB/s toto SSD dosáhne s využitím SLC cache.
 
 
Číst pak bude umět rychlostí až 5000 MB/s a určeno je zatím pochopitelně pouze platformě AMD X570, která dnes jako jediná vhodná podporuje PCIe 4.0. Toto rozhraní sice ještě podporují EPYC, ale FireCuda 520 rozhodně není serverový/podnikový produkt, a tak bude vhodnější spíše pro nové Threadrippery, tedy až ty dorazí na trh. 
 
Nakonec se dozvíme jen to, že model s kapacitou 2 TB má rating 2800 TBW, takže nám záruka pokryje maximálně 1400 jeho přepsání. Ceny byly stanoveny na cca 3.800, 7.000 a 12.200 Kč dle přepočtu z liber. 
 
 
4TB FireCuda Gaming Dock je menší krabička, která obsahuje jednak 4TB pevný disk a k počítači se připojuje pomocí rozhraní Thunderbolt 3. Nabízí ještě slot pro M.2 SSD s PCIe/NVMe, DisplayPort 1.4, další Thunderbolt 3 pro napojení jiného zařízení, celkem čtyři USB 3.1 Gen 2, nabíjecí konektor USB, síťový RJ-45 gigabitového ethernetu a pak dva 3,5mm audio konektory. 
 
 
Lze si představit, že takovéto zařízení využijí především uživatelé notebooků, kteří si díky němu budou moci v okamžiku zprovoznit desktop. Nicméně přes kabel nebude možné z dokovací stanice notebook napájet, takže dotyčný majitel si bude muset ještě vybalit adaptér a zapojit jej. Zato tu ale máme RGB podsvícení. 
 
 
Herní dokovací stanice od Seagate bude k dispozici od tohoto měsíce za cca 11.400 Kč s tříletou zárukou. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000 Samsung údajně vyvíjí 5nm mobilní čip Exynos 1000
Samsung sice zrušil vývoj svých vlastních procesorových jader pro procesory Exynos, ale  procesory této řady chce vyvíjet i nadále. Tentokrát ale mají být údajně plně založeny na jádrech ARM Cortex. Nový Exynos 1000 má využívat Cortex-A78.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech Pirate Bay spouští streamovací službu BayStream na torrentech
Nechvalně známá stránka The Pirate Bay se pouští do nových pirátských vod. Zavádí totiž streamovací službu BayStream, která bude umožňovat rovnou streamovat videa sdílená na torrentových sítích.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300 Toshiba uvádí 4TB a 6TB pevné disky P300
Toshiba nadále vyrábí pevné disky a nyní rozšiřuje nabídku 3,5" modelů P300 o vyšší kapacity 4 TB a 6 TB. Ty budou mít nově dvoustupňový pohon a zdvojnásobila se také kapacita vyrovnávacího bufferu.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala3 komentáře
NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem NICER pomohl vytvořit první mapu neutronové hvězdy s nečekaným závěrem
NICER jako Neutron star Interior Composition Explorer má studium neutronových hvězd přímo v názvu a právě toto zařízení americké NASA nám poskytlo první mapu či detailní pohled na jeden z takových objektů. 
13.12.2019, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk Člověk vs. AI: v závodech dronů vyhrává stále člověk
Drone Racing League (DRL) dosud pořádala závody v ovládání dronů pro lidské závodníky. Letos se ale mezi účastníky mohla dostat poprvé také umělá inteligence. Prozatím se jí nepodařilo vyhrát.
13.12.2019, aktualita, Milan Šurkala1 komentář