www.svethardware.cz
>
>
>
>

Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici

Seagate uvádí rychlé SSD pro PCIe 4.0 i herní dokovací stanici
, , aktualita
Společnost Seagate si připravila dvě zajímavé novinky, a sice jednak výkonné SSD FireCuda 520, které je určeno pro čtyři linky PCIe 4.0. Vedle něj tu pak máme 4TB FireCuda Gaming Dock. K čemu bude dobrý?
K oblíbeným
reklama
FireCuda 520 tak patří do zatím ještě úzké skupiny SSD pro rozhraní M.2 a PCIe 4.0 x4. Jedná se o klasický formát M.2 2280 s paměťovými čipy na obou stranách podporující NVMe ve verzi 1.3. K dispozici bude v kapacitách 500 GB, 1 TB a 2 TB. 
 
 
Seagate uvádí, že FireCuda 520 je o téměř 45 procent výkonnější než jeho předchozí SSD pro M.2 a PCIe, ale co nějaká reálná čísla a údaje? Nepřekvapí zde použití pamětí 3D NAND Flash s buňkami TLC a je nad slunce jasné, že uvedené rychlosti zápisu až 4400 MB/s toto SSD dosáhne s využitím SLC cache.
 
 
Číst pak bude umět rychlostí až 5000 MB/s a určeno je zatím pochopitelně pouze platformě AMD X570, která dnes jako jediná vhodná podporuje PCIe 4.0. Toto rozhraní sice ještě podporují EPYC, ale FireCuda 520 rozhodně není serverový/podnikový produkt, a tak bude vhodnější spíše pro nové Threadrippery, tedy až ty dorazí na trh. 
 
Nakonec se dozvíme jen to, že model s kapacitou 2 TB má rating 2800 TBW, takže nám záruka pokryje maximálně 1400 jeho přepsání. Ceny byly stanoveny na cca 3.800, 7.000 a 12.200 Kč dle přepočtu z liber. 
 
 
4TB FireCuda Gaming Dock je menší krabička, která obsahuje jednak 4TB pevný disk a k počítači se připojuje pomocí rozhraní Thunderbolt 3. Nabízí ještě slot pro M.2 SSD s PCIe/NVMe, DisplayPort 1.4, další Thunderbolt 3 pro napojení jiného zařízení, celkem čtyři USB 3.1 Gen 2, nabíjecí konektor USB, síťový RJ-45 gigabitového ethernetu a pak dva 3,5mm audio konektory. 
 
 
Lze si představit, že takovéto zařízení využijí především uživatelé notebooků, kteří si díky němu budou moci v okamžiku zprovoznit desktop. Nicméně přes kabel nebude možné z dokovací stanice notebook napájet, takže dotyčný majitel si bude muset ještě vybalit adaptér a zapojit jej. Zato tu ale máme RGB podsvícení. 
 
 
Herní dokovací stanice od Seagate bude k dispozici od tohoto měsíce za cca 11.400 Kč s tříletou zárukou. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny Asus vylepšuje chlazení: tekutý kov pro všechny
Teplovodivé materiály vyrobené z tekutého kovu mají nejlepší výsledky jako prostředek pro vedení tepla z jeho zdroje do těla chladiče. Jejich nasazení v praxi ale není tak jednoduché a nese jistá rizika, nicméně Asus se k tomu rozhodl. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19 YouTube bude potlačovat videa o 5G sítích způsobujících Covid-19
Včerejší článek ukazuje jednu z nejnovějších konspiračních teorií, dle níž za šíření nemoci Covid-19 nemůže jakýsi koronavirus z Číny, ale spouštění 5G sítí. Proti tomu se nyní svým způsobem rozhodl bojovat server YouTube.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu Krize probudila 40letý mainframe, New Jersey zoufale hledá programátory COBOLu
Guvernér New Jersey přišel s neobvyklou žádostí o pomoc. Potřebuje totiž programátory, kteří by obsloužily 40 let starý počítačový systém, na němž navíc běží už 50 let starý software. Kvůli čemu jsou ale zapotřebí? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč Microsoft Edge je nyní druhý nejpopulárnější prohlížeč
NetMarketShare hlásí, že popularita webového prohlížeče Microsoft Edge v poslední době prudce vzrostla a díky tomu se nyní z něj stala světová dvojka. Je ale třeba dodat, že Firefox tomu šel naproti. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
NASA představuje koncept pro přežití na Měsíci NASA představuje koncept pro přežití na Měsíci
Nejen NASA má před sebou velký úkol, a to dostat lidi zpět na Měsíc a navíc tam už zůstat. Její šéf Jim Bridenstine ale věří, že vesmírné agentury jsou na to nyní už připraveny a nyní tu máme koncept, jak toho dosáhnout. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek