www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Sharp ukázal AiO PC se 32" 8K a 120Hz displejem

Sharp ukázal AiO PC se 32" 8K a 120Hz displejem
, , aktualita
Společnost Sharp ukázala veřejnosti svůj počítač typu All in One PC, na němž je zajímavý především jeho displej. Jde totiž o panel s úhlopříčkou 32 palců, který nabízí rozlišení 8K a dosahuje obnovovací frekvence 120 Hz.
K oblíbeným
reklama
Počítač firmy Sharp byl představen přímo v jejím tokijském ředitelství a jde konkrétně o Sharp Dynabook 8K AiO PC. Počítače Dynabook máme přitom spojeny především s notebooky značky Toshiba, ovšem její počítačovou divizi před rokem ovládl z 80 % právě Sharp. 
 
 
Výrobce se zde může chlubit přesně 31,5palcovým panelem, což je typ IGZO, který vedle rozlišení 8K a 120Hz obnovovací frekvence nabízí také podporu HDR. A nejde pouze o jakousi technologickou demonstraci toho, co už je možné, ale o produkt, který by se měl dostat na trh. Navíc se má na trh dostat i samotný displej, který se zde používá, a to jako samostatný monitor. 
 
Z prezentace firmy zatím nemůžeme být moc moudří. Dozvíme se o jisté technologii rozdělující obraz pomocí AI, což bude pravděpodobně spojeno s oním obrovským množstvím dat, které je třeba k nakrmení displeje s rozlišením 7680 x 4320 obrazových bodů, 10bitovými barvami a 120 Hz. K tomu asi bude zapotřebí až čtveřice existujících obrazových rozhraní, která musí nabídnout celkovou propustnost 120 Gb/s. Umělá inteligence pak může sloužit k řízení takového systému, i když je otázka, proč a jak. 
 
Dle Sharpu si také budeme moci toto AiO PC upgradovat, a to v rámci grafických karet, paměti či úložných zařízení. Ostatně pokud jde o takový typ PC uzavřený v 32" monitoru, místa pro to může být více než dost. Je také možné, že stejný displej Sharp nabídne pro budoucí iMac Pro. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer
V průběhu dnešního dne se objevila informace, že spoluzakladatel firmy Alienware Frank Azor odchází z pozice viceprezidenta a generálního manažera. Později jsme se dozvěděli, že jeho cílem je společnost AMD. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Původní konektory USB jsou jednostranné kvůli tlakům výrobců na cenu Původní konektory USB jsou jednostranné kvůli tlakům výrobců na cenu
Specifikace rozhraní USB 1.0 byly zveřejněny už na začátku roku 1996, takže toto rozhraní je tu s námi přes 20 let a teprve nedávno se začal prosazovat oboustranný konektor USB typu C. Proč něco podobného nepřišlo hned?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Everspin začíná vyrábět 1Gb paměti STT-MRAM Everspin začíná vyrábět 1Gb paměti STT-MRAM
Společnost Everspin splňuje svůj slib a začíná s výrobou pamětí typu STT-MRAM, což jsou nové nadějné Spin-transfer Torque Magnetoresistive RAM. Využije přitom k tomu služeb společnosti GlobalFoundries.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Intel přidá do grafické výbavy nevyhlazované škálování obrazu Intel přidá do grafické výbavy nevyhlazované škálování obrazu
Lisa Pearce z Intelu dnes oznámila, že požadavky uživatelů byly vyslyšeny, a to alespoň v případě využití funkce Integer Scaling týkající se obrazu. To by mělo potěšit především fanoušky emulátorů starých konzolí. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470 AMD Ryzen 5 3600 v recenzi na platformě X470
Dnes se opět můžeme zaměřit na procesor AMD Ryzen 5 3600 a jeho testy, které tentokrát přichází ze serveru Elchapuzasinformatico. Můžeme a nemusíme jim věřit, ale aspoň se na ně můžeme podívat. 
Včera, aktualita, Jan Vítek