Aktuality  |  Články  |  Recenze
Doporučení  |  Diskuze
Grafické karty a hry  |  Procesory
Storage a RAM
Monitory  |  Ostatní
Akumulátory, EV
Robotika, AI
Průzkum vesmíru
Digimanie  |  TV Freak  |  Svět mobilně

Sharp ukázal AiO PC se 32" 8K a 120Hz displejem

12.4.2019, Jan Vítek, aktualita
Sharp ukázal AiO PC se 32" 8K a 120Hz displejem
Společnost Sharp ukázala veřejnosti svůj počítač typu All in One PC, na němž je zajímavý především jeho displej. Jde totiž o panel s úhlopříčkou 32 palců, který nabízí rozlišení 8K a dosahuje obnovovací frekvence 120 Hz.
Počítač firmy Sharp byl představen přímo v jejím tokijském ředitelství a jde konkrétně o Sharp Dynabook 8K AiO PC. Počítače Dynabook máme přitom spojeny především s notebooky značky Toshiba, ovšem její počítačovou divizi před rokem ovládl z 80 % právě Sharp. 
 
 
Výrobce se zde může chlubit přesně 31,5palcovým panelem, což je typ IGZO, který vedle rozlišení 8K a 120Hz obnovovací frekvence nabízí také podporu HDR. A nejde pouze o jakousi technologickou demonstraci toho, co už je možné, ale o produkt, který by se měl dostat na trh. Navíc se má na trh dostat i samotný displej, který se zde používá, a to jako samostatný monitor. 
 
Z prezentace firmy zatím nemůžeme být moc moudří. Dozvíme se o jisté technologii rozdělující obraz pomocí AI, což bude pravděpodobně spojeno s oním obrovským množstvím dat, které je třeba k nakrmení displeje s rozlišením 7680 x 4320 obrazových bodů, 10bitovými barvami a 120 Hz. K tomu asi bude zapotřebí až čtveřice existujících obrazových rozhraní, která musí nabídnout celkovou propustnost 120 Gb/s. Umělá inteligence pak může sloužit k řízení takového systému, i když je otázka, proč a jak. 
 
Dle Sharpu si také budeme moci toto AiO PC upgradovat, a to v rámci grafických karet, paměti či úložných zařízení. Ostatně pokud jde o takový typ PC uzavřený v 32" monitoru, místa pro to může být více než dost. Je také možné, že stejný displej Sharp nabídne pro budoucí iMac Pro. 
 
Zdroj: Hexus.net