www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Sharp ukázal AiO PC se 32" 8K a 120Hz displejem

Sharp ukázal AiO PC se 32" 8K a 120Hz displejem
, , aktualita
Společnost Sharp ukázala veřejnosti svůj počítač typu All in One PC, na němž je zajímavý především jeho displej. Jde totiž o panel s úhlopříčkou 32 palců, který nabízí rozlišení 8K a dosahuje obnovovací frekvence 120 Hz.
K oblíbeným
reklama
Počítač firmy Sharp byl představen přímo v jejím tokijském ředitelství a jde konkrétně o Sharp Dynabook 8K AiO PC. Počítače Dynabook máme přitom spojeny především s notebooky značky Toshiba, ovšem její počítačovou divizi před rokem ovládl z 80 % právě Sharp. 
 
 
Výrobce se zde může chlubit přesně 31,5palcovým panelem, což je typ IGZO, který vedle rozlišení 8K a 120Hz obnovovací frekvence nabízí také podporu HDR. A nejde pouze o jakousi technologickou demonstraci toho, co už je možné, ale o produkt, který by se měl dostat na trh. Navíc se má na trh dostat i samotný displej, který se zde používá, a to jako samostatný monitor. 
 
Z prezentace firmy zatím nemůžeme být moc moudří. Dozvíme se o jisté technologii rozdělující obraz pomocí AI, což bude pravděpodobně spojeno s oním obrovským množstvím dat, které je třeba k nakrmení displeje s rozlišením 7680 x 4320 obrazových bodů, 10bitovými barvami a 120 Hz. K tomu asi bude zapotřebí až čtveřice existujících obrazových rozhraní, která musí nabídnout celkovou propustnost 120 Gb/s. Umělá inteligence pak může sloužit k řízení takového systému, i když je otázka, proč a jak. 
 
Dle Sharpu si také budeme moci toto AiO PC upgradovat, a to v rámci grafických karet, paměti či úložných zařízení. Ostatně pokud jde o takový typ PC uzavřený v 32" monitoru, místa pro to může být více než dost. Je také možné, že stejný displej Sharp nabídne pro budoucí iMac Pro. 
 
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková