www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Shuttle XPC Cube SZ270R9: základ pro výkonné a malé PC

Shuttle XPC Cube SZ270R9: základ pro výkonné a malé PC
, , aktualita
Společnost Shuttle si jako nenapravitelný výrobce holých počítačů známých jako barebone připravil další model. Ten nese označení XPC Cube SZ270R9 a je určen pro procesory Kaby Lake a dvouslotové grafické karty.
K oblíbeným
reklama
Shuttle XPC Cube SZ270R9 je základ herního systému ve skříni, kterou obvykle označujeme jako Cube. Jde o menší case určený pro základní desku malého formátu, ale o Mini ITX nejde. Deska už je součástí tohoto barebone stejně jako napájecí zdroj a systém chlazení. 
 
 
Předinstalovaná deska nese čipovou sadu Intel Z270 a patici LGA 1151, takže my budeme potřebovat příslušný procesor z generace Skylake či Kaby Lake, a to včetně odemčených, neboť na čipsetu Z270 lze snadno taktovat změnou násobiče. Dále budeme potřebovat ideálně grafickou kartu, i když půjde samozřejmě využít také integrovaný čip v procesoru. V základní výbavě pak chybí ještě paměti a úložná zařízení. Může to být až 64 GB DDR4 a pak dva M.2 SSD a dokonce čtyři 3,5" zařízení. Pro chlazení procesoru je určen systém využívající heatpipe a pasiv nalepený na zadní panel skříně. Ventilátor tak bude chladit tento pasiv a zároveň vyfukovat ze skříně teplý vzduch. 
 
 
Shuttle SZ270R9 je téměř stejný jako SZ270R8 představený v minulém kvartálu, ale tento produkt jsme si nepředstavili, takže to dnes napravujeme v jedné aktualitě. Rozdíl je v tom, že novější verze má RGB LED nastavitelné v BIOSu nebo v příslušném softwaru a pak má také tlačítko Turbo, které slouží k automatickému přetaktování procesoru série K. 
 
Výše je uvedeno, že uvnitř je malá deska, ale ne formátu Mini-ITX, neboť ty mohou nést pouze jeden slot. Zde jsou ale sloty dva, a to jeden PCI Express x16 3.0 a druhý PCI Express x4 3.0, takže lze případně využít jednu jednoslotovou grafiku a do kratšího slotu zasunout další. Spíše tak půjde o formát Mini-DTX. 
 
Pro napájení poslouží integrovaný 500W zdroj, který má certifikaci 80 Plus Silver. Doporučená cena byla stanovena na 375 eur bez daně. 
  
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery Corsair K95 RGB Platinum XT: mechanika pro hráče i streamery
Corsair si připravil novou verzi své již známé klávesnice K95, a sice model s celkovým označením K95 RGB Platinum XT Mechanical Keyboard. Ten slibuje velice dobrou výbavu, která má vyhovovat i streamerům.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh Grafenové baterie Real Graphene pomalu míří na trh
Máme zde další průlom ve světě akumulátorů. Společnost Real Graphene totiž slibuje už velmi brzký příchod grafenových baterií, které se mají rychle nabíjet, být bezpečnější a vydržet mnohem více nabíjecích cyklů.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou Mojo Vision připravuje kontaktní čočky s rozšířenou realitou
Už i lehké brýle schopné poskytovat rozšířenou realitu je výkřik techniky, který zatím není připraven pro široký trh a Mojo Vision chce přitom nabídnout něco podobného prostřednictvím kontaktních čoček. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše 2020 AV2: objeven byl první asteroid obíhající Slunce blíže než Venuše
Astronomové hlásí zajímavý objev, který může být pro leckoho podivný. Jedná se totiž o první známý asteroid, jehož oběžná dráha ani v jednom bodě nesahá za dráhu Venuše. Proč takových neznáme víc?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde Cyberpunk 2077 letos na jaře na trh nepřijde
Nemilá zpráva pro natěšené zákazníky přichází od vývojářského studia CD Projekt Red, které ohlásilo, že očekávaný titul Cyberpunk 2077 nepřijde na trh na jaře, jak bylo původně slíbeno, ale o několik měsíců později. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář