www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Shuttle XPC Cube SZ270R9: základ pro výkonné a malé PC

Shuttle XPC Cube SZ270R9: základ pro výkonné a malé PC
, , aktualita
Společnost Shuttle si jako nenapravitelný výrobce holých počítačů známých jako barebone připravil další model. Ten nese označení XPC Cube SZ270R9 a je určen pro procesory Kaby Lake a dvouslotové grafické karty.
K oblíbeným
reklama
Shuttle XPC Cube SZ270R9 je základ herního systému ve skříni, kterou obvykle označujeme jako Cube. Jde o menší case určený pro základní desku malého formátu, ale o Mini ITX nejde. Deska už je součástí tohoto barebone stejně jako napájecí zdroj a systém chlazení. 
 
 
Předinstalovaná deska nese čipovou sadu Intel Z270 a patici LGA 1151, takže my budeme potřebovat příslušný procesor z generace Skylake či Kaby Lake, a to včetně odemčených, neboť na čipsetu Z270 lze snadno taktovat změnou násobiče. Dále budeme potřebovat ideálně grafickou kartu, i když půjde samozřejmě využít také integrovaný čip v procesoru. V základní výbavě pak chybí ještě paměti a úložná zařízení. Může to být až 64 GB DDR4 a pak dva M.2 SSD a dokonce čtyři 3,5" zařízení. Pro chlazení procesoru je určen systém využívající heatpipe a pasiv nalepený na zadní panel skříně. Ventilátor tak bude chladit tento pasiv a zároveň vyfukovat ze skříně teplý vzduch. 
 
 
Shuttle SZ270R9 je téměř stejný jako SZ270R8 představený v minulém kvartálu, ale tento produkt jsme si nepředstavili, takže to dnes napravujeme v jedné aktualitě. Rozdíl je v tom, že novější verze má RGB LED nastavitelné v BIOSu nebo v příslušném softwaru a pak má také tlačítko Turbo, které slouží k automatickému přetaktování procesoru série K. 
 
Výše je uvedeno, že uvnitř je malá deska, ale ne formátu Mini-ITX, neboť ty mohou nést pouze jeden slot. Zde jsou ale sloty dva, a to jeden PCI Express x16 3.0 a druhý PCI Express x4 3.0, takže lze případně využít jednu jednoslotovou grafiku a do kratšího slotu zasunout další. Spíše tak půjde o formát Mini-DTX. 
 
Pro napájení poslouží integrovaný 500W zdroj, který má certifikaci 80 Plus Silver. Doporučená cena byla stanovena na 375 eur bez daně. 
  
Zdroj: Hexus.net


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci Mozilla chce rozlousknout tajemství AI v YouTube, můžete také pomoci
Algoritmy umělé inteligence na serveru YouTube byly vždycky záhadné. Společnost Mozilla jim chce přijít na klub a zjistit, proč někdy doporučují podivná videa. Připojit se můžete i vy pomocí doplňku prohlížeče.
Včera, aktualita, Milan Šurkala4 komentáře
Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 Netgear uvádí herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000
Netgear přináší pro hráče nový herní router Nighthawk Pro Gaming XR1000 WiFi6 AX5400. Ten má zvládat vysoké přenosové rychlosti, snižovat odezvy a lokalizovat ty nejrychlejší herní servery pro lepší hráčské zážitky.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma Crysis Remastered byl vypuštěn, Watch Dogs 2 jsou zdarma
Společnost Crytek nejdříve u fanoušků narazila a rozhodla se odložit nástup hry Crysis Remastered a ještě zapracovat na její kvalitě, respektive vylepšeních. Právě dnes už tento titul přichází na trh. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela Ransomwarem napadená nemocnice nemohla přijmout ženu, ta zemřela
V Německu hackeři vyděračským softwarem omylem napadli nemocnici, což vyústilo v nemalé problémy např. při přijímání pacientů. Nyní se vyšetřuje, zda právě to nestojí za úmrtím jedné z pacientek.
Včera, aktualita, Milan Šurkala12 komentářů
Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB Gigabyte potvrzuje chystané 3060 8GB, RTX 3070 16GB a RTX 3080 20GB
Už to dávno viselo ve vzduchu a včera jsme se podívali i na to, že NVIDIA ve svých vlastních materiálech ukazuje, že 10GB karta RTX 3080 nebude jediná. Nyní se můžeme podívat na materiály firmy Gigabyte. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář