www.svethardware.cz
>
>
>
>

SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0

SK Hynix začal dodávat podniková SSD PE8000 s až 6500 MB/s a PCIe 4.0
, , aktualita
SK Hynix začal s dodávkami nových podnikových disků řady PE8000, které nabízí přenosové rychlosti ve výši až 6500 MB/s. Rovněž tu máme modely, které využívají nového formátu EDSFF 1U Long (E1.L).
K oblíbeným
reklama
Společnost SK Hynix oznámila, že začala s dodávkami nových podnikových SSD disků řady PE8000 prvním zákazníkům. K dispozici budou rovnou tři řady. PE8010 a PE8030 jsou si hodně podobné, ta první je však optimalizována především na intenzivní čtení, druhá má být univerzálnější. Obě řady využívají rychlého rozhraní PCIe 4.0 x4 s NVMe a mají 96vrstvé čipy TLC 4D NAND. Pokud jde o formát, jde o U.2/U.3 disky.
 
SK Hynix PE8000
 
Kapacita novinek dosahuje maximálně 8 TB a zákazníci se mohou těšit na extrémně rychlé sekvenční čtení s rychlostí až 6500 MB/s. U zápisu je to pak 3700 MB/s. Pokud jde o náhodný přístup, ten je u čtení 1100K IOPS, u zápisu pak 320K IOPS. SK Hynix dále tvrdí, že PE8010 proti předchůdci zvyšuje rychlost sekvenčního čtení o 103 % a u náhodných zápisů dokonce o 357 %, to vše při spotřebě do 17 W.
 
Další novinkou je model PE8111, který je zajímavý především svým novým formátem EDSFF 1U Long (E1.L), využívá však starší rozhraní PCIe 3.0 x4. Také je prvním, který využívá nové 128vrstvé 1Tb TLC 4D NAND čipy, díky čemuž může dosahovat své velmi vysoké kapacity s nízkým počtem paměťových čipů. Nyní se pracuje na 16TB variantě, v budoucnu by ale SK Hynix chtěl přijít i s 32TB verzí tohoto disku. Ten je optimalizován pro platformu Open Compute Project (OCP) a nabídne rychlosti 3400 MB/s u sekvenčního čtení a 3000 MB/s u zápisu. V případě náhodného čtení je tu 700K IOPS a jen 100K IOPS u zápisu. Tyto disky jsou totiž navrženy zejména pro využití s intenzivním čtením.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Procesorům Intel Coffee Lake-S zvoní hrana, přestanou proudit na trh Procesorům Intel Coffee Lake-S zvoní hrana, přestanou proudit na trh
Jak se dalo očekávat, procesory Intel generace Coffee Lake pro desktopy budou postupně vytlačeny z trhu novou generací. Intel nyní informuje o přesném datu, kdy budou dodány na trh poslední kusy.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Sony tento týden konzoli PS5 nepředstaví, podporuje protesty v USA Sony tento týden konzoli PS5 nepředstaví, podporuje protesty v USA
Společnost Sony měla ve čtvrtek večer představit svou novou konzoli PlayStation 5, ovšem toho se nedočkáme a není jasné, kdy lze očekávat náhradní termín. Sony totiž tímto krokem podporuje aktuální protesty probíhající v USA.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Nejbližší exoplaneta byla potvrzena pomocí nového spektrografu Nejbližší exoplaneta byla potvrzena pomocí nového spektrografu
O existenci exoplanety Proxima b se obecně už dávno nepochybuje, ale vždy je dobré mít potvrzení z dalšího nezávislého zdroje. Tím je nový spektrograf ESPRESSO, který potvrdil i hmotnost planety a délku jejího oběhu. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Microsoft pozastavil rozšiřování Windows 10 May 2020 na většině zařízení Microsoft pozastavil rozšiřování Windows 10 May 2020 na většině zařízení
Čerstvě máme na trhu novou verzi systému Windows 10, kterou označujeme za May 2020 Update, verzi 2004, nebo prostě za letošní velkou jarní aktualizaci. Její rozšiřování ale bylo nyní na většině typů zařízení pozastaveno. Proč?
Dnes, aktualita, Jan Vítek8 komentářů
Nová éra "taktování"? Ladění výkonu běžných Core slibuje zajímavý růst výkonu Nová éra "taktování"? Ladění výkonu běžných Core slibuje zajímavý růst výkonu
Intel se neodhodlal změnit svůj přístup k taktování desktopových procesorů ani v nejnovější generaci Comet Lake-S. Pomocí změny násobiče můžeme takto ladit výkon pouze procesorů K na sadě Z490, ale do toho vstupují výrobci základních desek.
Dnes, aktualita, Jan Vítek