www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

SpaceX upgraduje Falcon 9 na testovací verzi kosmické lodi BFS

SpaceX upgraduje Falcon 9 na testovací verzi kosmické lodi BFS
, , aktualita
Mini verze kosmické lodě, která má v budoucnosti sloužit k dalekým cestám na Mars, by se mohla dočkat testovacího startu už během příštího roku. Elon Musk chce k tomuto účelu použít druhý stupeň Falconu 9.
K oblíbeným
reklama
Společnost SpaceX plánuje vytvořit malou testovací verzi své budoucí kosmické lodi, která by jednoho dne měla létat na Mars či na Měsíc. Mini verzi horního stupně Big Falcon Rocket Elon Musk podle svého tweetu chce udělat z druhého stupně již dobře známé rakety Falcon 9. 
 
Elon Musk bude moct díky upgradovanému Falconu 9 odzkoušet některé klíčové vlastnosti odlehčeného tepelného štítu a chování při vysokých nadzvukových rychlostech. Kosmická loď BFS ve své plné velikosti by měla zvládnout přepravovat vesmírem až stovku lidí. V budoucnu by kosmická loď Big Falcon Spaceship mohla pomoct i při budování základny na Marsu a jeho kolonizování. Hlavní výhodou tohoto systému bude možnost opětovného použití, jedna loď by podle slov Elona Muska měla být schopná zvládnout několik cest k Rudé planetě. 
 
 
Vizionář Musk zatím nerozvedl, jak bude SpaceX druhý stupeň Falconu 9 transformovat. Prohlásil ale, že SpaceX by mini verzi BFS mělo vyslat do vesmíru v červnu roku 2019. To je zatím ale jen předběžný termín. Testovací verze lodi Big Falcon Spaceship by se také neměla vracet na Zem a přistávat pomocí svých motorů, i když později by měla být bez problémů schopná bezpečně přistát třeba právě na Marsu. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem TSMC chce ještě letos odstartovat výrobu 3nm procesem
Můžeme už bez obalu konstatovat, že Intel jako někdejší vedoucí firma na poli vývoje výrobních procesů může aktuálně jen smutně koukat na tempo, které nasadila především společnost TSMC. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity Sony plánuje odemknout své PS5 pro snadné rozšíření úložné kapacity
Nové herní konzole od Sony a Microsoftu sice přišly na trh se slušně výkonnými SSD, ovšem pokud jde o jejich kapacitu, není to nijak slavné a těžko lze s ohledem na pořizovací ceny požadovat něco lepšího. Jaké je řešení? 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů Čína pod tlakem USA skupuje starší vybavení továren pro výrobu čipů
Americké sankce dokázaly srazit na kolena i velký Huawei, a tak rozhodně mají značný dopad, který pociťují i čínští výrobci čipů jako společnost SMIC. My se nyní dozvídáme, že čínské firmy začaly skupovat starší výbavu pro své továrny. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí Intel potvrzuje datum dostupnosti Rocket Lake-S, předčasný prodej se mu nelíbí
Na konci minulého týdne se k německým zákazníkům dostalo alespoň 120 procesor Core i7-11700K z nové generace Rocket Lake-S, která ale bude vypuštěna na trh až na konci tohoto měsíce. Co na to Intel?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa BenQ SW271C: nový 4K monitor s 16bit LUT i podporou HLG a HDR videa
BenQ představil nástupce svého fotografického monitoru SW271, nový model SW271C. Jak už je dnes zvykem, novinka cílí nejen na fotografy, ale i na dnes čím dál populárnější video. Umí tak HLG, HDR10 a přizpůsobit se snímkovací frekvenci videa.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala