www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

SpaceX upgraduje Falcon 9 na testovací verzi kosmické lodi BFS

SpaceX upgraduje Falcon 9 na testovací verzi kosmické lodi BFS
, , aktualita
Mini verze kosmické lodě, která má v budoucnosti sloužit k dalekým cestám na Mars, by se mohla dočkat testovacího startu už během příštího roku. Elon Musk chce k tomuto účelu použít druhý stupeň Falconu 9.
reklama
Společnost SpaceX plánuje vytvořit malou testovací verzi své budoucí kosmické lodi, která by jednoho dne měla létat na Mars či na Měsíc. Mini verzi horního stupně Big Falcon Rocket Elon Musk podle svého tweetu chce udělat z druhého stupně již dobře známé rakety Falcon 9. 
 
Elon Musk bude moct díky upgradovanému Falconu 9 odzkoušet některé klíčové vlastnosti odlehčeného tepelného štítu a chování při vysokých nadzvukových rychlostech. Kosmická loď BFS ve své plné velikosti by měla zvládnout přepravovat vesmírem až stovku lidí. V budoucnu by kosmická loď Big Falcon Spaceship mohla pomoct i při budování základny na Marsu a jeho kolonizování. Hlavní výhodou tohoto systému bude možnost opětovného použití, jedna loď by podle slov Elona Muska měla být schopná zvládnout několik cest k Rudé planetě. 
 
 
Vizionář Musk zatím nerozvedl, jak bude SpaceX druhý stupeň Falconu 9 transformovat. Prohlásil ale, že SpaceX by mini verzi BFS mělo vyslat do vesmíru v červnu roku 2019. To je zatím ale jen předběžný termín. Testovací verze lodi Big Falcon Spaceship by se také neměla vracet na Zem a přistávat pomocí svých motorů, i když později by měla být bez problémů schopná bezpečně přistát třeba právě na Marsu. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Apple iCloud si nerozumí s Windows 10 October 2018 Update Apple iCloud si nerozumí s Windows 10 October 2018 Update
Poslední aktualizace operačního systému Windows 10 October 2018 Update si nerozumí s Apple iCloud. Společnosti tak zastavily možnost instalace, aby nedošlo k problémům, které by mohly vést k nepříjemným důsledkům.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Microsoft usnadňuje tvorbu 64-bitových ARM aplikací pro Windows 10 Microsoft usnadňuje tvorbu 64-bitových ARM aplikací pro Windows 10
Microsoft se rozhodl, že softwarovým vývojářům usnadní tvorbu aplikací pro systém Windows 10, který pracuje na zařízeních se 64bitovým procesorem ARM. Pro něj se tak mohou tvořit aplikace, které budou na takových procesorech pracovat nativně.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Satelit GOES-17 už je na místě a poslal první snímky Satelit GOES-17 už je na místě a poslal první snímky
Do své finální pozice už doputoval satelit GOES-17, který patří NOAA a poslouží k nahrazení starého "hardwaru", který slouží už od 90. let. GOES-17 je tak další satelit, který patří mezi GOES-R. Na co bude dohlížet?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Razer BlackWidow Lite: minimalistická klávesnice pro tiché psaní Razer BlackWidow Lite: minimalistická klávesnice pro tiché psaní
Dnes si můžeme vybrat z bohaté nabídky klávesnic, z nichž se pro psaní hodí především ty, které jsou vybaveny tlačítky s hmatovou i zvukovou odezvou. To ale znamená hlučné psaní, přičemž Razer BlackWidow Lite je jiná.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Výzkumníci testují grafenové displeje s 2500 ppi a 400 Hz Výzkumníci testují grafenové displeje s 2500 ppi a 400 Hz
Počítačové monitory nám v řadě posledních let mnoho revolučních technologií neukázaly. OLED jsou typický vapourware a my můžeme být rádi alespoň za to, že technologie TN už ustoupila do pozadí. Ale co dál?
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů