www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

SpaceX upgraduje Falcon 9 na testovací verzi kosmické lodi BFS

SpaceX upgraduje Falcon 9 na testovací verzi kosmické lodi BFS
, , aktualita
Mini verze kosmické lodě, která má v budoucnosti sloužit k dalekým cestám na Mars, by se mohla dočkat testovacího startu už během příštího roku. Elon Musk chce k tomuto účelu použít druhý stupeň Falconu 9.
K oblíbeným
reklama
Společnost SpaceX plánuje vytvořit malou testovací verzi své budoucí kosmické lodi, která by jednoho dne měla létat na Mars či na Měsíc. Mini verzi horního stupně Big Falcon Rocket Elon Musk podle svého tweetu chce udělat z druhého stupně již dobře známé rakety Falcon 9. 
 
Elon Musk bude moct díky upgradovanému Falconu 9 odzkoušet některé klíčové vlastnosti odlehčeného tepelného štítu a chování při vysokých nadzvukových rychlostech. Kosmická loď BFS ve své plné velikosti by měla zvládnout přepravovat vesmírem až stovku lidí. V budoucnu by kosmická loď Big Falcon Spaceship mohla pomoct i při budování základny na Marsu a jeho kolonizování. Hlavní výhodou tohoto systému bude možnost opětovného použití, jedna loď by podle slov Elona Muska měla být schopná zvládnout několik cest k Rudé planetě. 
 
 
Vizionář Musk zatím nerozvedl, jak bude SpaceX druhý stupeň Falconu 9 transformovat. Prohlásil ale, že SpaceX by mini verzi BFS mělo vyslat do vesmíru v červnu roku 2019. To je zatím ale jen předběžný termín. Testovací verze lodi Big Falcon Spaceship by se také neměla vracet na Zem a přistávat pomocí svých motorů, i když později by měla být bez problémů schopná bezpečně přistát třeba právě na Marsu. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko" NASA pátrá po zbytcích Beresheet, přežít mohlo laserové "zrcátko"
Beresheet narazil do Měsíce rychlostí, že neměl šanci přežít v celku, ovšem NASA předpokládá, že zařízení Lunar Retroreflector Array (LRA) přežít mohlo. Jeho úkolem je odrážet laserové paprsky a přesně tak se jej NASA pokusí najít.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání Sega Mega Drive Mini jsou k předobjednání
Nedávno byly představeny nové mini-retro konzole Sega Mega Drive Mini, které mají dorazit na trh během letošního září. Sega přitom změnila vývojářský tým, který na nich pracuje a slíbila další hry nad rámec těch původně slíbených. 
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru NASA konečně detekovala nejstarší typ molekul vesmíru
Už dlouho se předpokládá, že pravděpodobně nejstarší typ molekul ve vesmíru byla HeH, čili prostý dvouprvkový hydrid helia. Je to celkem logické uvažování, když helium a vodík jsou nejstarší prvky. Až nyní to ale máme potvrzeno pozorováním.
19.4.2019, aktualita, Jan Vítek
Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer? Jiří Olšanský 'Rik_Leah': co to znamená být streamer?
YouTube je sice coby platforma pro upload videí nadále velmi populární, ale v případě pravidelného streamování (živého vysílání i několik hodin v kuse) se těší větší oblibě Twitch.tv. Přinášíme vám tak rozhovor s někým, kdo se tomu už delší dobu věnuje.
19.4.2019, rozhovor, Karel Polívka
Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák? Video: Kolik robotů SpotMini od Boston Dynamics utáhne náklaďák?
Společnost Boston Dynamics, která je známá svými pokročilými roboty, zveřejnila na YouTube krátké video, ve němž předvádí další kousky, které jsou její stroje schopné vykonat. Tentokrát se zaměřila na celou smečku robotů SpotMini. 
18.4.2019, aktualita, Kateřina Hoferková