www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

SpaceX upgraduje Falcon 9 na testovací verzi kosmické lodi BFS

SpaceX upgraduje Falcon 9 na testovací verzi kosmické lodi BFS
, , aktualita
Mini verze kosmické lodě, která má v budoucnosti sloužit k dalekým cestám na Mars, by se mohla dočkat testovacího startu už během příštího roku. Elon Musk chce k tomuto účelu použít druhý stupeň Falconu 9.
reklama
Společnost SpaceX plánuje vytvořit malou testovací verzi své budoucí kosmické lodi, která by jednoho dne měla létat na Mars či na Měsíc. Mini verzi horního stupně Big Falcon Rocket Elon Musk podle svého tweetu chce udělat z druhého stupně již dobře známé rakety Falcon 9. 
 
Elon Musk bude moct díky upgradovanému Falconu 9 odzkoušet některé klíčové vlastnosti odlehčeného tepelného štítu a chování při vysokých nadzvukových rychlostech. Kosmická loď BFS ve své plné velikosti by měla zvládnout přepravovat vesmírem až stovku lidí. V budoucnu by kosmická loď Big Falcon Spaceship mohla pomoct i při budování základny na Marsu a jeho kolonizování. Hlavní výhodou tohoto systému bude možnost opětovného použití, jedna loď by podle slov Elona Muska měla být schopná zvládnout několik cest k Rudé planetě. 
 
 
Vizionář Musk zatím nerozvedl, jak bude SpaceX druhý stupeň Falconu 9 transformovat. Prohlásil ale, že SpaceX by mini verzi BFS mělo vyslat do vesmíru v červnu roku 2019. To je zatím ale jen předběžný termín. Testovací verze lodi Big Falcon Spaceship by se také neměla vracet na Zem a přistávat pomocí svých motorů, i když později by měla být bez problémů schopná bezpečně přistát třeba právě na Marsu. 
 
Zdroj: engadget.com 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Doporučené PC sestavy: leden 2019 Doporučené PC sestavy: leden 2019
V tomto článku se podíváme na doporučené konfigurace vhodné pro různá využití. Od levných, malých a úsporných nettopů přes sestavy OFFICE a HOME až po herní a vysoce výkonné sestavy GAME a TOP.
Dnes, návod, Jan Vítek
Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus Samsung inovoval SSD disky 970 EVO Plus
Společnost Samsung inovovala nabídku svých SSD disků. Nová řada 970 EVO Plus nahrazuje původní 970 EVO novými 96vrstvými V-NAND čipy a zvyšuje přenosové rychlosti i hodnoty náhodného přístupu.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu Skandál u DJI, desítky zaměstnanců součástí obrovského podvodu
Výrobcem dronů DJI nyní otřásá velký skandál, který ho může stát opravdu nemalé peníze. Desítky zaměstnanců se totiž zúčastnily obrovského provizního podvodu. Zaměstnanci si tak přišli na spoustu peněz.
Včera, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI GBatteries: rychlé nabíjení elektromobilů díky AI
Máme zde další převratnou technologii spojenou s elektromobily a jejich nabíjením. Stojí za nimi startup GBatteries, který slibuje nabití 60kWh akumulátoru v řádu několika málo minut, přičemž úlohu zde hraje systém umělé inteligence.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi Proudy rádiového záření z naší supermasivní černé díry mohou mířit přímo na Zemi
Sagittarius A* známe jako velice silný zdroj rádiového záření uprostřed naší galaxie a obvykle se označuje za supermasivní černou díru. Nyní se ukázalo, že silné proudy tohoto záření mohou být namířeny přímo na Zemi. 
Včera, aktualita, Jan Vítek