www.svethardware.cz
>
>
>

Specifikace USB 3.2 zveřejněny

Specifikace USB 3.2 zveřejněny
, , aktualita
USB Implementers Forum zveřenilo specifikace nové verze rozhraní USB, a to 3.2. To tak naváže na aktuální verzi USB 3.1, respektive USB 3.1 Gen 2. Nabídne především podstatné zvýšení propustnosti. 
K oblíbeným
reklama
My dnes známe rozhraní, které mnohdy nesprávně, ale tvrdošíjně nesprávně označujeme jako USB 3.0 a USB 3.1 s propustnostmi 5 a 10 Gb/s. Správně se ale už nějaký ten pátek označují jako USB 3.1 Gen 1 a USB 3.1 Gen 2, což jsou ale zbytečně matoucí a dlouhé názvy, takže se obvykle stále používají označení 3.0 a 3.1. 
 
 
S novým USB 3.2 už to bude opět jednoznačné, pokud ovšem USB Implementers Forum (USB-IF) neuvede později nějakou jeho novou verzi. Oproti maximálně 10Gb/s verzi USB 3.1 nám nové USB 3.2 nabídne podstatně zvýšenou propustnost, a to rovnou 20 Gbit/s. Stále jde však o polovinu již dlouho dostupného Thunderbolt 3.0, i když ten není zdaleka tak rozšířený a univerzální. 
 
USB 3.2 také už nebude tak "sériové" jak má v názvu, neboť zdvojnásobení propustnosti se dosáhlo prostě tak, že půjde o komunikaci po dvou linkách najednou. K tomu ale budou moci posloužit již existující kabely pro konektory USB typu C, i když je otázka, zda opravdu všechny vzhledem k tomu, v jak různé kvalitě jsou na trhu dostupné. Tomu se ale zpráva také věnuje a uvádí, že takový kabel musí mít certifikaci pro SuperSpeed+ USB 10Gbps. 
 
Rozhraní USB 3.2 tak bude stále využívat existující fyzickou vrstvu SuperSpeed USB a její kódování dat. USB huby ale budou patřičně vylepšeny tak, aby zvládly komunikaci po dvou linkách. 
 
USB 3.2 tak přinese do světa tohoto rozhraní konečně jednoznačné specifikace. Bude k dispozici pouze na konektorech C a půjde pouze o maximálně 20Gb/s verzi. 
 
Zdroj: Hexus.net
reklama
Nejnovější články
Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice Intel vypustil na trh Xeon W-3300: 10nm CPU pro pracovní stanice
Intel se rozhodl, že na trh vypustí 10nm procesory Xeon W-3300, které představují to nejbližší, co má tato firma k dispozici na motivy High-End Desktopů (HEDT). Jedná se ovšem spíše o konkurenci pro Threadrippery Pro, i když stále jen s omezeným výkonem.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC Hot Chips 33 budou o 3D pouzdření v podání AMD, Intelu a TSMC
Uprostřed srpna proběhne konference Hot Chips 33, kde bude mezi hlavní témata patřit 3D či obecně pokročilé pouzdření počítačových čipů, a to v podání prezentujících z firem TSMC, Intel a AMD. Na co se můžeme těšit? 
Včera, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal NVIDIA Ada Lovelace má nabídnout podobný skok jako Maxwell - Pascal
Dobrá zpráva přichází od leakera zvaného Ulysses, který mluví o dalším slušném pokroku ve výkonu, který má předvést budoucí generace GeForce zvaná Ada Lovelace. Má jít totiž o podobný nárůst, jaký ukázal přechod z Maxwellu na Pascal. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3 Thunderbolt 5 zřejmě míří k 80 Gb/s a modulaci PAM-3
Rozhraní Thunderbolt ve verzi 3 i 4 nabízí propustnost 40 Gb/s, čili v tomto ohledu mezigenerační pokrok nic nového nenabídl, ale právě vyvíjená verze Thunderbolt 5 by už díky PAM3 měla propustnost zdvojnásobit. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy Astronomové nalezli exoplanetu vzdálenou 0,1 světelného roku od své hvězdy
Pokud bychom měli brát naši Sluneční soustavu jako vzor, byl by systém hvězdy COCONUTS-2 velice neobvyklý. Zahrnuje totiž velkou planetu, která obíhá daleko za hranicí, již u nás považujeme za okraj soustavy. 
Včera, aktualita, Jan Vítek