www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer

Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer
, , aktualita
V průběhu dnešního dne se objevila informace, že spoluzakladatel firmy Alienware Frank Azor odchází z pozice viceprezidenta a generálního manažera. Později jsme se dozvěděli, že jeho cílem je společnost AMD. 
K oblíbeným
reklama
Frank Azor dosud působil na pozici viceprezidenta a generálního manažera firmy Alienware patřící Dellu. V něm se tak obecně staral o vývoj herního hardwaru a pod palcem měl i značku XPS. Známá je ale především už 22 let stará značka Alienware, která už je synonymum pro herní PC, respektive drahá herní PC s výrazným designem. Azor už sám oznámil, že ze své pozice odchází ke 3. červenci, ale neuvedl, kam ho jeho kroky zavedou. 
 
 
Značka Alienware byla založena v roce 1998 a Dell ji ovládl o osm let později, přičemž Azor zůstal jako spoluzakladatel na své vedoucí pozici do roku 2012, odkdy se jeho působnost rozšířila. To bylo později jasně definováno a on se ocitl na pozici Vice President and General Manager Alienware, Gaming and XPS, která mu zatím stále ještě patří. 
 
Frank Azor se na svém blogu už rozloučil s kolegy z Dellu i Alienware a popsal, jak s partou "šílenců" založil značku, která postupně změnila herní PC trh. Připomněl, že Alienware dostal na trh první vodou chlazené desktopy i první herní notebook a zanechává tuto značku společně s XPS ve stavu, kdy ty společně firmě Dell přinesly v posledním roce 3 miliardy dolarů tržeb.
 
Sám pak napsal, že jeho tvořivé já je připraveno na další výzvy, což se bude týkat stále herního průmyslu a server wccftech uvádí, že tyto výzvy přijdou ve společnosti AMD. Azor se má stát novým Chief Gaming Officer, což vypadá na zbrusu nově vytvořenou pozici, z níž se bude zodpovídat výkonnému viceprezidentovi divize Computing and Graphics Business, jímž je Sandeep Chennakeshu. 
 
Jistě o něm můžeme uvažovat jako o tom pravém na takovou pozici, ale otázka je, co ta bude vůbec obnášet. Bude se pochopitelně starat o to, aby vliv AMD v herním světě rostl, ale co konkrétního si pod tím můžeme představit, to zatím není jasné. Od AMD v dohledné době očekáváme oficiální vyjádření, z nějž se snad dozvíme víc. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti NVIDIA prý chystá výkonné RTX 3000 s 24, 20 i 10 GB paměti
Známý leaker vystupující jako wjm47196 přinesl zprávu, že má osobně již potvrzené kapacity pamětí výkonných GeForce RTX nové generace, které využijí široké paměťové sběrnice. Má jít o 24, 20 a 10 GB, což si zcela jistě zaslouží vysvětlení. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie Mozilla propouští 250 zaměstnanců a urychlí změnu strategie
Koronavirová pandemie se podepsala i na Mozille, která už nějakou dobu mění obchodní strategii. COVID-19 si ale vyžádal urgentní reakci a obchodní model se musí změnit rychleji a výrazněji. Prvním krokem je propuštění 250 zaměstnanců.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci Nuvia ukazuje Phoenix: zbrusu nový procesorový design překonávající konkurenci
Společnost Nuvia byla založena třemi bývalými pracovníky firmy Apple teprve loni a jak napovídá její vlastní název i označení prvního procesoru, jejím cílem je vytvořit zcela nový procesorový design. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování Telefony s Androidem vytvoří celosvětovou síť seizmometrů pro systém varování
Síť seizmometrů měřících zemětřesení a varujících před ním je hodně drahá a Google ji chce velmi zlevnit a rozšířit. Stačit k tomu budou vestavěné akcelerometry v telefonech s operačním systémem Android.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor Gigabyte uvádí G34WQC: 34" ultraširokoúhlý herní monitor
S herními monitory, které disponují 34palcovými prohnutými obrazovkami s poměrem stran 21:9 se v poslední době roztrhl pytel. Svůj model nedávno představilo i Xiaomi a nyní tu máme novinku od Gigabyte. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek