www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer

Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer
, , aktualita
V průběhu dnešního dne se objevila informace, že spoluzakladatel firmy Alienware Frank Azor odchází z pozice viceprezidenta a generálního manažera. Později jsme se dozvěděli, že jeho cílem je společnost AMD. 
K oblíbeným
reklama
Frank Azor dosud působil na pozici viceprezidenta a generálního manažera firmy Alienware patřící Dellu. V něm se tak obecně staral o vývoj herního hardwaru a pod palcem měl i značku XPS. Známá je ale především už 22 let stará značka Alienware, která už je synonymum pro herní PC, respektive drahá herní PC s výrazným designem. Azor už sám oznámil, že ze své pozice odchází ke 3. červenci, ale neuvedl, kam ho jeho kroky zavedou. 
 
 
Značka Alienware byla založena v roce 1998 a Dell ji ovládl o osm let později, přičemž Azor zůstal jako spoluzakladatel na své vedoucí pozici do roku 2012, odkdy se jeho působnost rozšířila. To bylo později jasně definováno a on se ocitl na pozici Vice President and General Manager Alienware, Gaming and XPS, která mu zatím stále ještě patří. 
 
Frank Azor se na svém blogu už rozloučil s kolegy z Dellu i Alienware a popsal, jak s partou "šílenců" založil značku, která postupně změnila herní PC trh. Připomněl, že Alienware dostal na trh první vodou chlazené desktopy i první herní notebook a zanechává tuto značku společně s XPS ve stavu, kdy ty společně firmě Dell přinesly v posledním roce 3 miliardy dolarů tržeb.
 
Sám pak napsal, že jeho tvořivé já je připraveno na další výzvy, což se bude týkat stále herního průmyslu a server wccftech uvádí, že tyto výzvy přijdou ve společnosti AMD. Azor se má stát novým Chief Gaming Officer, což vypadá na zbrusu nově vytvořenou pozici, z níž se bude zodpovídat výkonnému viceprezidentovi divize Computing and Graphics Business, jímž je Sandeep Chennakeshu. 
 
Jistě o něm můžeme uvažovat jako o tom pravém na takovou pozici, ale otázka je, co ta bude vůbec obnášet. Bude se pochopitelně starat o to, aby vliv AMD v herním světě rostl, ale co konkrétního si pod tím můžeme představit, to zatím není jasné. Od AMD v dohledné době očekáváme oficiální vyjádření, z nějž se snad dozvíme víc. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz Radeony RX 5700 mohou jít s úpravou registrů nad 2,2 GHz
Grafické karty Radeon budou asi mnohem oblíbenějším cílem overclockerů z řad běžných uživatelů než procesory Ryzen 3000, protože to vypadá, že s úpravou registrů lze získat nezanedbatelný frekvenční nárůst.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU? AMD vs. NVIDIA: jak zub času ovlivňuje výkon GPU?
Pokud by si někdo myslel, že se starým křemíkovým hardwarem je to podobné jako se starým spalovacím motorem, může být vcelku v klidu. Starý křemíkový čip časem nezíská horší výkon, ale o tom však nerozhoduje sám.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS NVIDIA se chlubí 50 % výkonu navíc v Monster Hunter: World díky DLSS
NVIDIA se s námi podělila o benchmark, který ukazuje na výkon jejích GeForce RTX ve hře Monster Hunter: World. Ten má být díky Deep Learning Super Sampling (DLSS) o polovinu vyšší, což se v takové náročné hře bude hodit.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB? Ryzen 9 3900X: stačí na něj originální chladič Wraith Prism RGB?
Dvanáctijádrový procesor Ryzen 9 3900X je pochopitelně aktuálně ve středu zájmu, a to i z hlediska spotřeby a chlazení. Na spotřebu a schopnost levnějších desek jej napájet jsme se už podívali a nyní je tu chlazení. 
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One Severní Karolína zvažuje vysokorychlostní dráhu od Virgin Hyperloop One
Projekt Hyperloop byl navržený podnikatelem a vizionářem Elonem Muskem. Jeho realizace se ujaly soukromé společnosti, jednou z nich je Virgin Hyperloop One. Ta by mohla vybudovat vysokorychlostní trať i v Severní Karolíně. 
Včera, aktualita, Kateřina Hoferková