www.svethardware.cz
>
>
>
>
>

Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer

Spoluzakladatel Alienware odchází do AMD na pozici Chief Gaming Officer
, , aktualita
V průběhu dnešního dne se objevila informace, že spoluzakladatel firmy Alienware Frank Azor odchází z pozice viceprezidenta a generálního manažera. Později jsme se dozvěděli, že jeho cílem je společnost AMD. 
K oblíbeným
reklama
Frank Azor dosud působil na pozici viceprezidenta a generálního manažera firmy Alienware patřící Dellu. V něm se tak obecně staral o vývoj herního hardwaru a pod palcem měl i značku XPS. Známá je ale především už 22 let stará značka Alienware, která už je synonymum pro herní PC, respektive drahá herní PC s výrazným designem. Azor už sám oznámil, že ze své pozice odchází ke 3. červenci, ale neuvedl, kam ho jeho kroky zavedou. 
 
 
Značka Alienware byla založena v roce 1998 a Dell ji ovládl o osm let později, přičemž Azor zůstal jako spoluzakladatel na své vedoucí pozici do roku 2012, odkdy se jeho působnost rozšířila. To bylo později jasně definováno a on se ocitl na pozici Vice President and General Manager Alienware, Gaming and XPS, která mu zatím stále ještě patří. 
 
Frank Azor se na svém blogu už rozloučil s kolegy z Dellu i Alienware a popsal, jak s partou "šílenců" založil značku, která postupně změnila herní PC trh. Připomněl, že Alienware dostal na trh první vodou chlazené desktopy i první herní notebook a zanechává tuto značku společně s XPS ve stavu, kdy ty společně firmě Dell přinesly v posledním roce 3 miliardy dolarů tržeb.
 
Sám pak napsal, že jeho tvořivé já je připraveno na další výzvy, což se bude týkat stále herního průmyslu a server wccftech uvádí, že tyto výzvy přijdou ve společnosti AMD. Azor se má stát novým Chief Gaming Officer, což vypadá na zbrusu nově vytvořenou pozici, z níž se bude zodpovídat výkonnému viceprezidentovi divize Computing and Graphics Business, jímž je Sandeep Chennakeshu. 
 
Jistě o něm můžeme uvažovat jako o tom pravém na takovou pozici, ale otázka je, co ta bude vůbec obnášet. Bude se pochopitelně starat o to, aby vliv AMD v herním světě rostl, ale co konkrétního si pod tím můžeme představit, to zatím není jasné. Od AMD v dohledné době očekáváme oficiální vyjádření, z nějž se snad dozvíme víc. 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat EA mění plány vývoje hry Anthem, chystá se ji přepracovat
Titul Anthem za sebou nemá dobrý start. Po jeho vypuštění bylo jasně patrné, že přišel nedokončený a nebylo ani jasné, kam a jak jej tvůrci chtějí rozvíjet. Postupně se to vyjasnilo, ale nyní přichází zásadní změna. Co nám ale ukazuje?
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň? Corsair iCue 465X RGB: chytrá skříň?
Corsair si připravil počítačovou skříň iCue 465X, kterou označil za Smart Case, čili chytrou skříň. My se tak podíváme i na to, čím si to měl tento model zasloužit, ale také na jiné jeho vlastnosti.  
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma Rockstar Games nabízí svůj herní launcher pro Windows PC s bonusem zdarma
Společnost Rockstar Games vyvíjí hry především pro konzole, nicméně to by se mohlo změnit. Aktuálně čekáme především na to, zda a spíše kdy přijde PC verze Red Dead Redemption 2 a zatím tu máme nový launcher a navíc hru zdarma.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC Dell EMC ukazuje servery PowerEdge s novými AMD EPYC
Společnost Dell EMC přichází na trh s novými servery PowerEdge, které jsou založeny na nové generaci 7nm procesorů AMD EPYC. Výrobce se už chlubí nově dosaženými rekordy a AMD zase zájmem předního výrobce.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch HP S430c: 43,4" monitor, který nahradí KVM switch
HP dnes představilo velmi zajímavý monitor EliteDisplay S430c. Jde o velký 43,4" zahnutý monitor, který podporuje vstupy ze dvou různých zařízení najednou. Dokonce lze s pomocí monitoru mezi nimi kopírovat soubory.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala