www.svethardware.cz
>
>

Spotify má na krku žalobu za 1,6 miliardy USD

Spotify má na krku žalobu za 1,6 miliardy USD
, , aktualita
Streamovací služba Spotify upadla v nemilost u dalšího nakladatelství. Tentokrát je to Wixen Music Publishing a ten chce po Spotify náhradu ve výši 1,6 miliardy dolarů. Dle žaloby si Spotify neopatřilo dostatečné licence.
K oblíbeným
reklama
Streamování hudby dnes představuje velmi oblíbený způsob poslouchání hudby a jednou z největších služeb je Spotify. To se však takřka pravidelně dostává do soudních sporů s nakladatelstvími, která by chtěla více peněz. Posledním problémem je spor s nakladatelstvím Wixem Music Publishing Inc., které spravuje hudbu umělců jako je např. Neil Young, Beach Boys, Janis Joplin, The Doors a zhruba 200 dalších. Podle Wixenu si Spotify na licenční kontrakty najalo společnost Harry Fox Agency, které ale nezajistilo všechny potřebné licence.
 
Spotify logo
 
Wixen tak nyní po Spotify požaduje náhradu v opravdu velmi vysoké výši 1,6 miliardy dolarů. Navíc tvrdí, že celých 21 % obsahu na Spotify není vůbec správně licencováno. Samo Spotify se na licence poslední dobou dost soustředí, to se ale týká především největších nakladatelství Warner, Universal a Sony. S těmi chce mít jasné a pevné vztahy, neboť v tomto roce společnost chce jít na burzu a pevné základy budou potřeba.
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD Někteří uživatelé Maců s Apple M1 si stěžují na vysoké opotřebení SSD
SSD mají omezenou životnost danou množstvím přepisů jednotlivých buněk. Někteří uživatelů Maců s procesorem Apple M1 reportují nebývale vysoký počet přepisů, což by mohlo znamenat brzkou smrt napevno připojených SSD.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala2 komentáře
Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích? Jak si vede GeForce RTX 3060 v recenzích?
O grafické kartě GeForce RTX 3060 toho bylo řečeno už mnoho, ostatně NVIDIA se rozhodla, že nás bude napínat už od začátku roku. Nyní už tu máme recenze různých jejích verzí, a tak se podívejme na to, jaký výkon takto karta opravdu nabízí. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši Parker Solar Probe se zblízka podívala na Venuši
Sonda Parker Solar Probe studuje samotné Slunce, ovšem využívá gravitační manévry s využitím Venuše, což znamená, že se k ní za svou sedmiletou misi celkem sedmkrát přiblíží či už přiblížila, jako v tomto případě. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NVIDIA představuje GeForce RTX 3060 NVIDIA představuje GeForce RTX 3060
Na trh přichází první GeForce RTX 3000 vybavená 12 GB paměti a kupodivu jde o dosud nejslabší model, RTX 3060. NVIDIA ji vypouští na trh právě dnes s tím, že recenze budou zveřejněny až při samotném začátku prodeje. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP Kingston prodává svou herní divizi HyperX firmě HP
Společnost Kingston se už dohodla s HP na prodeji své dobře známé herní divize HyperX, která tvoří řadu různých produktů pod danou značkou. Nicméně ne vše, co známe jako HyperX, přejde pod HP. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek