www.svethardware.cz
>
>

Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %

Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
, , aktualita
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
K oblíbeným
reklama
Podle dosud neověřených informací to vypadá, že švédská streamovací služba Spotify bude navyšovat ceny svého předplatného. Zatím ale není jasné, zda se to bude týkat všech zemí a všech typů předplatného. Úniky totiž napovídají, že by se mohlo jednat jen o rodinný plán ve skandinávských zemích. Problémem totiž je, že rodinný plán je až příliš moc úspěšný. Službě tak sice výrazně rostou počty posluchačů (což je fajn), ale kvůli výhodnosti plánu už ne tak výrazně příjmy a průměrný příjem na jednoho posluchače se tak začíná snižovat.
 
Spotify logo
 
Zatímco v roce 2015 to bylo zhruba 7 EUR na posluchače, dnes se příjmy snížily už pod hranici 5 EUR za jednoho uživatele. A trend pokračuje. Připomeňme, že rodinný plán dovoluje přístup k službě až 6 lidem najednou. Jen tak pro zajímavost, Spotify pro jednoho v ČR stojí 5,99 EUR měsíčně, zatímco rodinný plán 8,99 EUR (tj. 1,49 EUR na osobu při maximálním využití). Neoficiální zdroje hovoří, že by se rodinný plán mohl zdražit o 13 % (ve Švédsku tedy patrně ze 149 SEK na 169 SEK) a na základě testu vlivu zdražení by se mohlo podobné zvýšení cen postupně dostat i do dalších zemí a oblastí.
 
Dodejme ještě, že Spotify má 108 milionů uživatelů, zatímco konkurenční Apple Music jen 60 milionů. I proto jsou zde tlaky na to, aby Spotify zkusilo využít svého vedoucího postavení na trhu a zvýšit ceny (čímž se také dostat do zisku a dát i více peněz hudebním vydavatelstvím).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti Samsung dosáhl rekordních 5,23 Gbps na 5G síti
Společnosti Samsung se povedlo překonat rekord v přenosové rychlosti na 5G síti. Konkrétně jde o přenos na jedno zařízení, kdy bylo dosaženo 5,23 Gbps. Navíc šlo o běžně dostupný telefon na trhu.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala1 komentář
JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí JWST prošel 17denními finálními funkčními testy, říjnový start stále platí
Čím více se blíží říjnový termín startu James Webb Space Telescope (JWST), tím pravděpodobnější je, že už nenastane žádné další zdržení. Nyní navíc přichází dobrá zpráva, a sice potvrzení o dokončení finálních funkčních testů. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek4 komentáře
JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU? JPR: dodávky PC v závěru předchozího roku prudce rostly, ovšem co GPU?
Společnost Jon Peddie Research vypustila do světa další přehled o stavu trhu s GPU, a to samostatnými i integrovanými. Potvrzuje se nám tu, že poptávka po PC byla opravdu vysoká, ovšem co dodávky samostatných GPU?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky Těžaři se už nepokrytě zaměřili na herní notebooky
Už nějaký ten pátek víme, že někteří těžaři kryptoměn začali využívat i celé nové herní notebooky, a to jednoduše proto, že jsou celkově dostupnější než samostatné grafiky. Nyní už je tento trend zřejmý. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache Blíží se Samsung 980, SSD bez DRAM cache
Nový Samsung SSD 980 Pro už je dávno na trhu, ovšem nyní se dozvídáme o modelech Samsung SSD 980, které by někdo mohl s verzí Pro snadno zaměnit. Dostal by ale SSD bez vlastní DRAM cache.   
Dnes, aktualita, Jan Vítek