www.svethardware.cz
>
>

Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %

Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
, , aktualita
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
K oblíbeným
reklama
Podle dosud neověřených informací to vypadá, že švédská streamovací služba Spotify bude navyšovat ceny svého předplatného. Zatím ale není jasné, zda se to bude týkat všech zemí a všech typů předplatného. Úniky totiž napovídají, že by se mohlo jednat jen o rodinný plán ve skandinávských zemích. Problémem totiž je, že rodinný plán je až příliš moc úspěšný. Službě tak sice výrazně rostou počty posluchačů (což je fajn), ale kvůli výhodnosti plánu už ne tak výrazně příjmy a průměrný příjem na jednoho posluchače se tak začíná snižovat.
 
Spotify logo
 
Zatímco v roce 2015 to bylo zhruba 7 EUR na posluchače, dnes se příjmy snížily už pod hranici 5 EUR za jednoho uživatele. A trend pokračuje. Připomeňme, že rodinný plán dovoluje přístup k službě až 6 lidem najednou. Jen tak pro zajímavost, Spotify pro jednoho v ČR stojí 5,99 EUR měsíčně, zatímco rodinný plán 8,99 EUR (tj. 1,49 EUR na osobu při maximálním využití). Neoficiální zdroje hovoří, že by se rodinný plán mohl zdražit o 13 % (ve Švédsku tedy patrně ze 149 SEK na 169 SEK) a na základě testu vlivu zdražení by se mohlo podobné zvýšení cen postupně dostat i do dalších zemí a oblastí.
 
Dodejme ještě, že Spotify má 108 milionů uživatelů, zatímco konkurenční Apple Music jen 60 milionů. I proto jsou zde tlaky na to, aby Spotify zkusilo využít svého vedoucího postavení na trhu a zvýšit ceny (čímž se také dostat do zisku a dát i více peněz hudebním vydavatelstvím).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny Drony útočí. Arabské rafinérie hoří po útoku bezpilotními letouny
Drony jsou velkou hrozbou nejen v rukou nezodpovědných amatérských pilotů, ale také v rukou teroristických organizací. Několik dronů totiž o víkendu zaútočilo na Saúdskou Arábii a její rafinérie, přičemž produkce ropy tak v zemi klesla o 50 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala5 komentářů
AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC AMD EPYC Rome zvládnou v reálném čase kódovat do 8K HEVC
Procesory AMD EPYC se mohou díky svým 64 fyzickým jádrům pochlubit nebývalým hrubým výkonem, který byl nyní použit pro enkoding videa v reálném čase do 8K HEVC. Na to stačí jediný EPYC 7742. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic Anthem se dostal do levné nabídky předplacené služby Origin Access Basic
Titulu Anthem, který měl zachránit zbytek reputace studia Bioware, kdekdo ještě před vypuštěním na trh věštil neslavný konec. A ten nyní svým způsobem také přišel a zaslouženě dle toho, jaký zájem a ohlas hra vyvolala.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit? Aktualizované Windows 10 mají problémy se zvukem, jak je vyřešit?
O uběhlém víkendu se řešily problémy Windows 10 s nejnovějšími záplatami, které mnohým uživatelům rozvrtaly zvuk v systému. A jako obvykle se tyto potíže lišily případ od případu, ovšem týkají se konkrétní aktualizace: KB4515384.
Včera, aktualita, Jan Vítek17 komentářů
Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky? Výkon karet v Borderlands 3 prozkoumán, jaké jsou nároky?
Nový titul Borderlands 3 bude asi ještě nějakou dobu probírán kvůli přístupu vydavatele k recenzentům i kvůli chybám, s nimiž se hráči od minulého pátku potýkají. My se nyní můžeme podívat alespoň na to, jak si vedou grafické karty.
Včera, aktualita, Jan Vítek2 komentáře