www.svethardware.cz
>
>

Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %

Spotify údajně chystá zvýšení cen předplatného o 13 %
, , aktualita
Vypadá to, že velmi oblíbená streamovací služba Spotify se chystá navýšit ceny svých předplatných. Stále rostoucí obliba rodinného plánu totiž znatelně snižuje průměrné příjmy na jednotlivého posluchače.
K oblíbeným
reklama
Podle dosud neověřených informací to vypadá, že švédská streamovací služba Spotify bude navyšovat ceny svého předplatného. Zatím ale není jasné, zda se to bude týkat všech zemí a všech typů předplatného. Úniky totiž napovídají, že by se mohlo jednat jen o rodinný plán ve skandinávských zemích. Problémem totiž je, že rodinný plán je až příliš moc úspěšný. Službě tak sice výrazně rostou počty posluchačů (což je fajn), ale kvůli výhodnosti plánu už ne tak výrazně příjmy a průměrný příjem na jednoho posluchače se tak začíná snižovat.
 
Spotify logo
 
Zatímco v roce 2015 to bylo zhruba 7 EUR na posluchače, dnes se příjmy snížily už pod hranici 5 EUR za jednoho uživatele. A trend pokračuje. Připomeňme, že rodinný plán dovoluje přístup k službě až 6 lidem najednou. Jen tak pro zajímavost, Spotify pro jednoho v ČR stojí 5,99 EUR měsíčně, zatímco rodinný plán 8,99 EUR (tj. 1,49 EUR na osobu při maximálním využití). Neoficiální zdroje hovoří, že by se rodinný plán mohl zdražit o 13 % (ve Švédsku tedy patrně ze 149 SEK na 169 SEK) a na základě testu vlivu zdražení by se mohlo podobné zvýšení cen postupně dostat i do dalších zemí a oblastí.
 
Dodejme ještě, že Spotify má 108 milionů uživatelů, zatímco konkurenční Apple Music jen 60 milionů. I proto jsou zde tlaky na to, aby Spotify zkusilo využít svého vedoucího postavení na trhu a zvýšit ceny (čímž se také dostat do zisku a dát i více peněz hudebním vydavatelstvím).
 


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Xbox Series X poodhalen, má RDNA 2 s 12 TFLOPS a ray-tracingem Xbox Series X poodhalen, má RDNA 2 s 12 TFLOPS a ray-tracingem
Microsoft dnes poodhalil detaily o připravované herní konzoli Xbox Series X. Najdeme zde výkonný procesor s architekturou Zen 2 a GPU postavené na RDNA 2. Podporovat má i vykreslování ray-tracingem.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Microsoft Flight Simulator slibuje všechna letiště světa Microsoft Flight Simulator slibuje všechna letiště světa
Nový Microsoft Flight Simulator přijde dlouhou řadu let po posledním dílu, ovšem měl by opravdu stát za to, jak už dobře víme. Nyní se můžeme podívat na to, jak se jeho vývoj rýsuje a co je nového. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Čínský rover Yutu-2 našel na Měsíci zajímavé kameny, které nepodlehly erozi Čínský rover Yutu-2 našel na Měsíci zajímavé kameny, které nepodlehly erozi
Čínský rover Yutu-2 dorazil na Měsíc společně s přistávacím modulem Chang’e-4 už více než před rokem, a to na jeho odvrácené straně. To se Číně povedlo jako první zemi světa a nyní se můžeme podívat na to, co rover objevil. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TeamGroup uvádí víceúčelový i vysoce odolný flash disk TeamGroup uvádí víceúčelový i vysoce odolný flash disk
Pokud chtějí výrobci flash disků dnes něčím zaujmout, mohou to udělat třeba jako TeamGroup. Ten nabízí jednak multifunkční model T193 v podobě pravítka i úhloměru a také vysoce odolný PD1000. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Activision po Redditu žádá identifikaci leakera, jde o Call of Duty: Warzone Activision po Redditu žádá identifikaci leakera, jde o Call of Duty: Warzone
Počítačové hry se už před mnoha lety staly součástí tvrdého byznysu a velké společnosti ukazují, že nejsou ochotny trpět zveřejňování informací, které ještě tají. Chce to nyní ukázat i Activision v případě titulu Call of Duty: Warzone.
Včera, aktualita, Jan Vítek4 komentáře