Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games

Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games
, , aktualita
Titul Borderlands 3 si už můžeme od konce minulého týdne vesele hrát, ovšem kromě toho, jak dobrá je samotná hra se probírají i její problémy s výkonem napříč platformami a bohužel i velice kontroverzní přístup 2K Games k recenzentům.
K oblíbeným
reklama
Hra Borderlands 3 přišla na trh minulý pátek třináctého pro PC, Xbox One a PS4 a krátce před tím se začalo mluvit o zvláštním přístupu společnosti 2K Games k recenzentům, což zahrnovalo i vyslání soukromých vyšetřovatelů za jedním YouTuberem. V případě recenzentů jde především o to, že některé servery nedostaly včas a nebo rovnou vůbec potřebný kód ke zrecenzování hry. Kompletně ignorován byl server Kotaku i Giant Bomb, přičemž v případě Kotaku to dle 2K Games bylo kvůli jistým obavám týkajícím se bezpečnosti (snad kvůli únikům informací?) a Giant Bomb už přístup zcela nepokrytě nezískal kvůli tomu, jak o hře informoval na E3. Tyto servery tak byly potrestány na rozdíl od Polygon, PCGamer, IGN či Gamespot, které mohly přinést recenzi včas. 
 
 
A právě Polygon informoval, že předběžný přístup ke hře, který mohli recenzenti využívat, byl prostřednictvím konkrétních účtů na Epic Games Store ovládaných firmou 2K Games, která tak mohla tímto způsobem recenzenty sledovat. Nešlo také o hotovou finální verzi hry, což vedlo k různým problémům, jako byl ztracený postup ve hře nebo její padání. V každém případě je přístup 2K Games zvláštní a kritizovaný. 
 
Byla otázka, co za tím vším vězí a nyní se ukazuje, že může jít i o celkové problémy s kvalitou hry. Ostatně jak už bylo řečeno, s tím se potýkali i recenzenti, kteří využívali jinou verzi a od autorů se dozvěděli, aby se ani neobtěžovali zkoušet verzi pro DirectX 12 a zůstali pouze u verze pro DirectX 11. To je poněkud zvláštní, když Borderlands 3 už musely být v podstatě připraveny pro trh a není divu, že lidé mají s verzi pro DirectX 12 opravdu problémy, a to včetně toho, aby ji mohli pod tímto API alespoň spustit. 
 
Dále se objevují ohlasy stěžující si na zasekávání, celkově chabý výkon nebo jiné technické problémy jako neschopnost zvednout zbraň nebo náhodným směrem driftující postavy. Na nízké FPS si stěžují ostatně i majitelé konzolí, a to včetně výkonné Xbox One X. Jsou tu i jiné problémy třeba s nesprávně se zobrazujícím inventářem, které původní recenze vůbec nezmiňují, takže zde se ukazuje možný důvod toho, proč se tvůrci rozhodli recenzentům dát do ruky jistou speciální verzi hry prostřednictvím kontrolovaných účtů. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro Skříň Dune Pro z Kickstarteru přináší eleganci ve stylu Mac Pro
Na Kickstarteru se objevil zajímavý projekt počítačové skříně, která může ze všeho nejvíce připomenout počítače Apple Mac Pro. Nejde pochopitelně jen o náhodu, ale o produkt, který přímo má vypadat jako zbrusu nové Mac Pro.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí Oběti podvodu s kryptoměnou OneCoin vyhrožují smrtí
Jen McAdam je jednou z mnoha obětí podvodu s kryptoměnou OneCoin. Na rozdíl od mnoha jiných o tom ale veřejně mluví v podcastu na BBC, což ji začalo přinášet vyhrožování znásilněním a smrtí.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného Blizzard zmínil trest pro Blitzchunga, Čína s celou kauzou prý nemá nic společného
Blizzard si v posledních dnech užívá zloby hráčů ze západu, kteří obecně podporují protesty v Hongkongu a postavili se za streamera a hráče zvaného Blitzchung. Ten vyjádřil protestujícím podporu a byl za to potrestán.
Dnes, aktualita, Jan Vítek2 komentáře
Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU Intel odmítá fámy a stále počítá s výrobou 10nm desktopových CPU
Server Hardwareluxx.de se nechal slyšet, že Intel dle jeho informací zrušil přípravy 10nm procesorů. Zůstaly by 14nm modely vycházející ze Skylake, které by až v roce 2022 nahradily rovnou 7nm. Intel to popírá.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE NAS Synology RackStation RS820+: může umět i 10GbE
Pokud potřebujete NAS vyšší kategorie, může vás zaujmout nový Synology RackStation RS820+ a RS820RP+. Ten pojme až čtyři 3,5" disky, má 4jádrový procesor a lze jej vybavit i 10GbE připojením.
Včera, aktualita, Milan Šurkala