Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games

Stíny nad Borderlands 3: problémy napříč platformami a kontroverzní přístup 2K Games
, , aktualita
Titul Borderlands 3 si už můžeme od konce minulého týdne vesele hrát, ovšem kromě toho, jak dobrá je samotná hra se probírají i její problémy s výkonem napříč platformami a bohužel i velice kontroverzní přístup 2K Games k recenzentům.
K oblíbeným
reklama
Hra Borderlands 3 přišla na trh minulý pátek třináctého pro PC, Xbox One a PS4 a krátce před tím se začalo mluvit o zvláštním přístupu společnosti 2K Games k recenzentům, což zahrnovalo i vyslání soukromých vyšetřovatelů za jedním YouTuberem. V případě recenzentů jde především o to, že některé servery nedostaly včas a nebo rovnou vůbec potřebný kód ke zrecenzování hry. Kompletně ignorován byl server Kotaku i Giant Bomb, přičemž v případě Kotaku to dle 2K Games bylo kvůli jistým obavám týkajícím se bezpečnosti (snad kvůli únikům informací?) a Giant Bomb už přístup zcela nepokrytě nezískal kvůli tomu, jak o hře informoval na E3. Tyto servery tak byly potrestány na rozdíl od Polygon, PCGamer, IGN či Gamespot, které mohly přinést recenzi včas. 
 
 
A právě Polygon informoval, že předběžný přístup ke hře, který mohli recenzenti využívat, byl prostřednictvím konkrétních účtů na Epic Games Store ovládaných firmou 2K Games, která tak mohla tímto způsobem recenzenty sledovat. Nešlo také o hotovou finální verzi hry, což vedlo k různým problémům, jako byl ztracený postup ve hře nebo její padání. V každém případě je přístup 2K Games zvláštní a kritizovaný. 
 
Byla otázka, co za tím vším vězí a nyní se ukazuje, že může jít i o celkové problémy s kvalitou hry. Ostatně jak už bylo řečeno, s tím se potýkali i recenzenti, kteří využívali jinou verzi a od autorů se dozvěděli, aby se ani neobtěžovali zkoušet verzi pro DirectX 12 a zůstali pouze u verze pro DirectX 11. To je poněkud zvláštní, když Borderlands 3 už musely být v podstatě připraveny pro trh a není divu, že lidé mají s verzi pro DirectX 12 opravdu problémy, a to včetně toho, aby ji mohli pod tímto API alespoň spustit. 
 
Dále se objevují ohlasy stěžující si na zasekávání, celkově chabý výkon nebo jiné technické problémy jako neschopnost zvednout zbraň nebo náhodným směrem driftující postavy. Na nízké FPS si stěžují ostatně i majitelé konzolí, a to včetně výkonné Xbox One X. Jsou tu i jiné problémy třeba s nesprávně se zobrazujícím inventářem, které původní recenze vůbec nezmiňují, takže zde se ukazuje možný důvod toho, proč se tvůrci rozhodli recenzentům dát do ruky jistou speciální verzi hry prostřednictvím kontrolovaných účtů. 
 
Zdroj: KitGuru


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají? Samsung, Kioxia, WDC a ostatní: jaké NAND Flash si chystají?
V dnešní zprávě společnosti TrendForce se také dočteme o tom, jaké plány mají největší světoví výrobci elektronických pamětí typu NAND Flash. Podívejme se tak na to, jaké další generace se chystají. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek
TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům TrendForce: poptávka po NAND Flash silně roste díky datovým centrům
Ještě během zimy přicházely zprávy o tom, jak se můžeme chystat na prudké zvyšování cen pamětí NAND Flash a ušetřeny nebudou ani DRAM. Koronavirus však tyto predikce zdánlivě rozcupoval a nyní můžeme být zvědaví na to, jaká je realita.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice HyperX nabízí nové poloprůhledné klávesy pro ještě svítivější klávesnice
Mechanické klávesnice dnes již běžně nabízí podsvícení, a to rovnou RGB se světelnou diodou pod každou klávesou zvlášť. Jde přitom o výbavu, která není každému po chuti, přičemž HyperX nyní cílí především na ty, kterým vyhovuje.
Dnes, aktualita, Jan Vítek
QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE QNAP TS-431KX: 4diskový NAS přináší podporu 10GbE
Společnost QNAP přichází na trh s novým NASem TS-431KX. Ten přináší pozice pro 4 disky a zaujme především podporou síťového rozhraní 10GbE. Díky tomu slibuje přenosové rychlosti přesahující 1100 MB/s.
Dnes, aktualita, Milan Šurkala
Desky s AMD B550 se začínají objevovat v obchodech, zaslouží si pozornost Desky s AMD B550 se začínají objevovat v obchodech, zaslouží si pozornost
AMD již brzy umožní výrobcům základních desek, aby dostali na trh své modely s čipsetem B550, přičemž ty se již objevují v nabídkách zahraničních obchodů, kde jejich cena začíná na 100 dolarech. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek