www.svethardware.cz
>
>
>
>

Sto nejprodávanějších her za 2017 dle Steamu

Sto nejprodávanějších her za 2017 dle Steamu
, , aktualita
Platforma Steam odhalila seznam stovky nejlépe prodávaných herních titulů za předchozí rok, což je jako obvykle doplněno dalšími žebříčky, jako jsou nejprodávanější hry pro VR, nejhranější tituly, atd. 
K oblíbeným
reklama
Už před zveřejněním hlavního seznamu bylo jasné, že se do něj dostane PlayerUnknown's Battlegrounds. Tuto hru bychom mohli umístit asi na vrchol žebříčku Top Sellers, ovšem Valve nezveřejňuje absolutní pořadí. Dle utržených peněz za prodej samotných her či dalšího obsahu s nimi spojeného byly pouze vybrány skupiny nejlepších, a to platinová, zlatá, stříbrná a bronzová skupina. 
 

 
Do bronzové skupiny se dostalo nejvíce titulů, ve stříbrné je jich 16, a pak shodně 12 zlatých a platinových. Právě platinová skupina obsahuje následující tituly seřazené dle abecedy: 
 
 • Ark: Survival Evolved
 • Counter Strike: Global Offensive
 • Divinity: Original Sin 2
 • DOTA 2
 • Ghost Recon Wildlands
 • GTA V
 • H1Z1
 • PlayerUnknown's Battlegrounds
 • Rainbow Six Siege
 • Rocket League
 • The Witcher 3: Wild Hunt
 • Warframe
Dále tu máme žebříček nejprodávanějších nových her z roku 2017, nejprodávanějších her pro VR, v programu Early Access a nejhranějších her na Steamu. Na stránkách jsou sice hry zobrazeny zdánlivě v jistém pořadí, ovšem stačí si je nechat znovu načíst a ukáže se, že toto pořadí se v rámci skupin mění, takže opravdu nelze říci, která byla opravdu nejlépe prodávaná. 
 
Skupina Top Sellers, čili nejprodávanějších her za rok 2017, obsahuje i některé volně stáhnutelné tituly, které se snaží vydělávat na mikrotransakcích. Je tak jasné, že právě mikrotransakce/DLC jsou zahrnuty do celých srovnávaných částek, což je případ DOTA 2 nebo Warframe. 
 
V případě nově vydaných nejprodávanějších her Valve využilo jiné uspořádání, a to po jednotlivých měsících s nestejnými počty titulů, takže to vypadá, že byla stanovena jistá hranice pro překonání. Opět tu ale není žádné jednoznačné pořadí. 
 
I nadále přitom pokračuje Zimní výprodej her na Steamu, takže řada titulů v žebříčcích je k dispozici ve slevě. Akce končí odpoledne 4. ledna. 
 
Zdroj: Steam


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích AMD Radeon Navi se konečně objevují v online benchmarcích
Nedočkavci už dlouho pročesávají online databáze známých benchmarků, zda v nich nezachytí testy chystaných GPU Navi od AMD. Nyní se takové čipy objevily s označením 731F:C1 a 7310:00, takže o co konkrétního jde?
Včera, aktualita, Jan Vítek
Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570 Aktivní chlazení čipových sad se vrací s nástupem X570
Základní desky pro nové procesory AMD Ryzen 3000 budou mít v řadě případů aktivně chlazenou čipovou sadu X570. Donedávna se objevila pouze jedna, ale nyní už tu máme dvě další, které ukazují na to, že takové chlazení rozhodně nebude výjimečné.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo Bethesda z Rage 2 odstranila Denuvo
Bethesda Softworks se sama zasloužila o to, že se ihned po vypuštění titulu Rage 2 na trh mohly na internetu objevit její fungující pirátské kopie. Doslova obejít Denuvo v tomto případě bylo velice snadné, a to tak nyní zmizí i ze steamové verze.
Včera, aktualita, Jan Vítek
Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0 Gigabyte na deskách s X470 a B450 nabídne podporu PCIe 4.0
Můžeme očekávat, že společnost Gigabyte nebude či už není sama, která nabídne na svých starších deskách podporu moderního rozhraní PCI Express 4.0. V případě modelů Gigabyte s X470 a B450 k tomu stačí jen nový BIOS. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3 Akce Epic Mega Sale odstartovala, 2K Games v reakci stáhli z nabídky Borderlands 3
Společnost Epic na svém herním obchodu o víkendu odstartovala vůbec první svou akci Mega Sale, která pro hráče představuje velice zajímavou nabídku. Ale asi ne tak zajímavou pro firmu 2K Games, která z ní aktuálně stáhla své Borderlands 3.
Včera, aktualita, Jan Vítek10 komentářů