www.svethardware.cz
>
>
>
>

Sto nejprodávanějších her za 2017 dle Steamu

Sto nejprodávanějších her za 2017 dle Steamu
, , aktualita
Platforma Steam odhalila seznam stovky nejlépe prodávaných herních titulů za předchozí rok, což je jako obvykle doplněno dalšími žebříčky, jako jsou nejprodávanější hry pro VR, nejhranější tituly, atd. 
K oblíbeným
reklama
Už před zveřejněním hlavního seznamu bylo jasné, že se do něj dostane PlayerUnknown's Battlegrounds. Tuto hru bychom mohli umístit asi na vrchol žebříčku Top Sellers, ovšem Valve nezveřejňuje absolutní pořadí. Dle utržených peněz za prodej samotných her či dalšího obsahu s nimi spojeného byly pouze vybrány skupiny nejlepších, a to platinová, zlatá, stříbrná a bronzová skupina. 
 

 
Do bronzové skupiny se dostalo nejvíce titulů, ve stříbrné je jich 16, a pak shodně 12 zlatých a platinových. Právě platinová skupina obsahuje následující tituly seřazené dle abecedy: 
 
 • Ark: Survival Evolved
 • Counter Strike: Global Offensive
 • Divinity: Original Sin 2
 • DOTA 2
 • Ghost Recon Wildlands
 • GTA V
 • H1Z1
 • PlayerUnknown's Battlegrounds
 • Rainbow Six Siege
 • Rocket League
 • The Witcher 3: Wild Hunt
 • Warframe
Dále tu máme žebříček nejprodávanějších nových her z roku 2017, nejprodávanějších her pro VR, v programu Early Access a nejhranějších her na Steamu. Na stránkách jsou sice hry zobrazeny zdánlivě v jistém pořadí, ovšem stačí si je nechat znovu načíst a ukáže se, že toto pořadí se v rámci skupin mění, takže opravdu nelze říci, která byla opravdu nejlépe prodávaná. 
 
Skupina Top Sellers, čili nejprodávanějších her za rok 2017, obsahuje i některé volně stáhnutelné tituly, které se snaží vydělávat na mikrotransakcích. Je tak jasné, že právě mikrotransakce/DLC jsou zahrnuty do celých srovnávaných částek, což je případ DOTA 2 nebo Warframe. 
 
V případě nově vydaných nejprodávanějších her Valve využilo jiné uspořádání, a to po jednotlivých měsících s nestejnými počty titulů, takže to vypadá, že byla stanovena jistá hranice pro překonání. Opět tu ale není žádné jednoznačné pořadí. 
 
I nadále přitom pokračuje Zimní výprodej her na Steamu, takže řada titulů v žebříčcích je k dispozici ve slevě. Akce končí odpoledne 4. ledna. 
 
Zdroj: Steam


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
Perovskitové solární články s invertovanou strukturou dosáhly 23,7% účinnosti Perovskitové solární články s invertovanou strukturou dosáhly 23,7% účinnosti
Solární články jsou obvykle na bázi křemíku, v posledních letech se ale hodně vyvíjí perovskitové varianty. Vědcům z Drážďan se povedlo dosáhnout u perovskitových článků s invertovanou strukturou účinnost přes 23,7 %.
Včera, aktualita, Milan Šurkala
Už jen tři hry mají problémy s procesory Alder Lake Už jen tři hry mají problémy s procesory Alder Lake
Bylo zřejmé, že dříve či později budou problémy digitálních ochran her s procesory Alder Lake vybavenými dvěma typy jader vyřešeny a vypadá to, že to nakonec bude dříve než později. V seznamu už totiž zbývají jen tři hry. 
Včera, aktualita, Jan Vítek
TSMC spustilo pilotní výrobu 3nm procesem TSMC spustilo pilotní výrobu 3nm procesem
Společnost TSMC měla dle Digitimes spustit výrobu čipů pomocí svého procesu N3, čili 3nm výrobní technologie, což znamená, že v první části příštího roku by se zákazníci opravdu měli dočkat prvních 3nm čipů pro své produkty.
Včera, aktualita, Jan Vítek
GeForce RTX 2060 12GB od MSI už je v nabídce GeForce RTX 2060 12GB od MSI už je v nabídce
Již zítra by se na trh měla dostat "nová" GeForce RTX 2060 vybavená 12 GB paměti a je vcelku překvapivé, že se v nabídce některého z obchodů objevila až nyní. Naopak nepřekvapivé by bylo, kdyby ji už mnozí měli doma.
Včera, aktualita, Jan Vítek3 komentáře
TESS objevil žhavou exoplanetu s jen 8hodinovou dobou oběhu TESS objevil žhavou exoplanetu s jen 8hodinovou dobou oběhu
Teleskop TESS americké NASA objevil pár desítek světelných let vzdálenou exoplanetu, která obíhá svou hvězdu ve skutečně velice malé vzdálenosti, což dostatečně ilustruje ten fakt, že doba oběhu je pouze osm hodin. 
Včera, aktualita, Jan Vítek1 komentář