www.svethardware.cz
>
>
>
>

Sto nejprodávanějších her za 2017 dle Steamu

Sto nejprodávanějších her za 2017 dle Steamu
, , aktualita
Platforma Steam odhalila seznam stovky nejlépe prodávaných herních titulů za předchozí rok, což je jako obvykle doplněno dalšími žebříčky, jako jsou nejprodávanější hry pro VR, nejhranější tituly, atd. 
K oblíbeným
reklama
Už před zveřejněním hlavního seznamu bylo jasné, že se do něj dostane PlayerUnknown's Battlegrounds. Tuto hru bychom mohli umístit asi na vrchol žebříčku Top Sellers, ovšem Valve nezveřejňuje absolutní pořadí. Dle utržených peněz za prodej samotných her či dalšího obsahu s nimi spojeného byly pouze vybrány skupiny nejlepších, a to platinová, zlatá, stříbrná a bronzová skupina. 
 

 
Do bronzové skupiny se dostalo nejvíce titulů, ve stříbrné je jich 16, a pak shodně 12 zlatých a platinových. Právě platinová skupina obsahuje následující tituly seřazené dle abecedy: 
 
 • Ark: Survival Evolved
 • Counter Strike: Global Offensive
 • Divinity: Original Sin 2
 • DOTA 2
 • Ghost Recon Wildlands
 • GTA V
 • H1Z1
 • PlayerUnknown's Battlegrounds
 • Rainbow Six Siege
 • Rocket League
 • The Witcher 3: Wild Hunt
 • Warframe
Dále tu máme žebříček nejprodávanějších nových her z roku 2017, nejprodávanějších her pro VR, v programu Early Access a nejhranějších her na Steamu. Na stránkách jsou sice hry zobrazeny zdánlivě v jistém pořadí, ovšem stačí si je nechat znovu načíst a ukáže se, že toto pořadí se v rámci skupin mění, takže opravdu nelze říci, která byla opravdu nejlépe prodávaná. 
 
Skupina Top Sellers, čili nejprodávanějších her za rok 2017, obsahuje i některé volně stáhnutelné tituly, které se snaží vydělávat na mikrotransakcích. Je tak jasné, že právě mikrotransakce/DLC jsou zahrnuty do celých srovnávaných částek, což je případ DOTA 2 nebo Warframe. 
 
V případě nově vydaných nejprodávanějších her Valve využilo jiné uspořádání, a to po jednotlivých měsících s nestejnými počty titulů, takže to vypadá, že byla stanovena jistá hranice pro překonání. Opět tu ale není žádné jednoznačné pořadí. 
 
I nadále přitom pokračuje Zimní výprodej her na Steamu, takže řada titulů v žebříčcích je k dispozici ve slevě. Akce končí odpoledne 4. ledna. 
 
Zdroj: Steam


Ceny souvisejících / podobných produktů:


reklama
Nejnovější články
AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se? AMD Ryzen 5 3400G: nejvýkonnější APU v testu, vyplatí se?
Mezi novými 7nm procesory Ryzen 3000 byla do stejné série propašována také dvě nová 12nm APU, z nichž to lepší v podobě Ryzen 5 3400G je zároveň nejvýkonnější APU, jaké je k dispozici. Co nabídne?
Dnes, aktualita, Jan Vítek
Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr? Temné hvězdy: vodík a trošku temné hmoty jako zárodek supermasivních černých děr?
Teorie o mladém vesmíru zahrnují exotické objekty, mezi něž rozhodně patří i temné hvězdy. Tyto hypotetické objekty by se mohly stát zárodky pozdějších supermasivních černých děr jako vůbec první hvězdy vesmíru. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti AMD: NVIDIA nám spadla do cenové pasti
Dle vyjádření jednoho z vedoucích pracovníků firmy AMD byly ceny nových Radeonů s jejich pozdějším snížením ještě před vypuštěním na trh předem pečlivě připravená akce. Alespoň to se dozvídáme z úst Scotta Herkelmana. 
Dnes, aktualita, Jan Vítek6 komentářů
Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity Google: Stadia není Netflix pro hry, nabídne i exkluzivity
Zástupce firmy Google, který má přímo na starosti platformu Stadia, byl ochoten odpovídat na všetečné otázky lidí na fórech Reddit. My jsme se tak dozvěděli i to, že bychom dle jeho představ neměli o službě mluvit jako o Netflixu pro hry.
Dnes, aktualita, Jan Vítek1 komentář
Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017 Equifax zaplatí až 700 milionů dolarů za únik dat z roku 2017
V září roku 2017 se začala odkrývat kauza, která se týkala amerických úvěrových registrů obsahujících informace o téměř polovině obyvatelů USA a její už tak od počátku obludné rozměry časem ještě narostly. Jaké je vyústění?
Dnes, aktualita, Jan Vítek